Młodzież z diecezji sandomierskiej serdecznie przywitana w Panamie. Czeka na Światowe Dni Młodzieży [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Młodzież z diecezji sandomierskiej jest już w Panamie. Czeka na Światowe Dni Młodzieży.
Młodzież z diecezji sandomierskiej jest już w Panamie. Czeka na Światowe Dni Młodzieży. Fot. Diecezja Sandomierska
Młodzież z diecezji sandomierskiej jest już w Panamie, gdzie przygotowuje się do 34. Światowych Dni Młodzieży.

- Nasza grupa młodych szczęśliwie dotarła do Panamy. Mieszkają u pełnych gościnności rodzin. Młodym dopisują humory i pogoda - +30 stopni Celsjusza - informuje ksiądz Tomasz Lis, rzecznik Diecezji Sandomierskiej.

– Po długim locie z Warszawy do Panama City czekało nas na lotnisku bardzo miłe powitanie. Panamczycy czekali z transparentami na wszystkie grupy lecące z Polski. Wszyscy bardzo życzliwi i radośni. Również na naszą grupę czekał wolontariusz z parafii w Chitré-Havier. Z lotniska pojechaliśmy busem do parafii Llano Bonito. Po ponad czterogodzinnej podróży podczas której mieliśmy przerwę na posiłek dotarliśmy do parafii św. Teresy od Jezus, gdzie czekało nas bardzo radosne i miłe powitanie. Byliśmy zaskoczeni ich otwartością i przygotowaniem takiego powitania dla nas. Po krótkim przedstawieniu swoich grup zostaliśmy przydzieleni do rodzin, które czekały na nas z otwartymi ramionami – pisze Maria Gorycka, cytowana przez stronę Diecezji Sandomierskiej.

– Pogodę mamy wspaniałą, około + 30 stopni Celsjusza. Przed południem czas spędzamy w rodzinach, następnie o 13.30 mamy spotkanie w parafii. We Mszy św. uczestniczymy wieczorem. Dalsze plany są niespodzianką – na bieżąco będziemy was informowali – dodaje.

- Jak opowiadają młodzi wolontariusz, który odebrał ich z lotniska dzielił się z swoimi wrażeniami z ŚDM w Krakowie. Mówił, że Panamczycy czekają z radością na pielgrzymów oraz że będzie to dla nich nie tylko ogromne wydarzenie, ale również okazja do otwarcia serca i umocnienia w wierze - informuje ksiądz Tomasz Lis na stronie Diecezji Sandomierskiej.

34. Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia w stolicy Panamy. Tematem wyznaczonym przez papieża są słowa Matki Bożej, zaczerpnięte z Ewangelii według świętego Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa Twego”.

POLECAMY RÓWNIEŻ:Po aferze w Mnichowie. Biskup nominował nowego proboszczaUroczystości odpustowe na Świętym Krzyżu. Modlili się też leśnicy [ZDJĘCIA]


60-lecie koronacji figury Matki Bożej Loretańskiej
Papież Franciszek wybrał biskupa Mariana Florczyka na Ojca Synodalnego!
ZOBACZ TEŻ: VII RAJD PIESZY Z KSIEDZEM BISKUPEM FLORCZYKIEM

Wideo

Dodaj ogłoszenie