Młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w...

  Młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu pomogła zwierzakom

  /GOP/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Młodzież odnawiała budy i czyściła kojce.

  Młodzież odnawiała budy i czyściła kojce. ©Małgorzata Płaza

  Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolni-czego imienia Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu - Mokoszynie wsparli przytulisko dla psów działające przy ulicy Wiśniowej.
  Młodzież odnawiała budy i czyściła kojce.

  Młodzież odnawiała budy i czyściła kojce. ©Małgorzata Płaza

  Uczniowie III klasy technikum mechanizacji rolnictwa odnawiali budy dla psów i czyścili kojce. Robili to, mimo padającego deszczu, z ogromnym zapałem.

  - Cieszę się, że możemy pomóc zwierzętom i stowarzyszeniu, które prowadzi schronisko. Mam nadzieję, że nasza grupa zrobi coś dobrego - powiedział uczeń Mateusz Adamczak.

  Joanna Reczyńska z Sandomierskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt potwierdziła, że praca młodzieży to duża pomoc. Oczyszczone kojce i zaimpregnowane budy będą dobrze przygotowane na następny sezon.
  - Wszyscy pracujemy zawodowo. Do schroniska przychodzimy zwykle po pracy. Wtedy zajmujemy się przede wszystkim psami. Na sprawy gospodarcze zostaje niewiele czasu - przyznała Joanna Reczyńska.
  Członkini stowarzyszenia dodała, że akcja w schronisku jest również elementem edukacji młodzieży.

  - Ważne jest, aby młodzi ludzie mieli świadomość, że zwierzę to nie zabawka, ale istota, która czuje, którą trzeba się opiekować, a opieka to nie tylko kwestia pogłaskania, ale i dodatkowe obowiązki - mówiła Joanna Reczyńska.
  Praca była poprzedzona spotkaniem z Marcinem Kułagowskim, prezesem stowarzyszenia, który opowiadał młodzieży o przytulisku, niektórzy uczniowie dopiero wtedy dowiedzieli się o istnieniu placówki. Prezes zwrócił również uwagę na nierozwiązany problem bezpańskich, porzucanych zwierząt.


  Akcja jest elementem projektu pod nazwą "Mam swoje zdanie - edukacja dla demokracji w szkołach rolniczych", finansowanego z funduszy szwajcarskich. Biorą w nim udział trzy szkoły z trzech województw. Młodzież z Sandomierza pracuje pod kierunkiem nauczycielek Haliny Sender i Małgorzaty Rak
  - Projekt ma przybliżyć młodzieży zasady funkcjonowania demokracji w Polsce i zachęcić ją do aktywnego udziału w życiu publicznym. Odbyły się już warsztaty związane z samorządem i organizacjami pozarządowymi. Rozmawialiśmy między innymi o tym, jak zaangażować się w życie publiczne, także na szczeblu lokalnym - informował Tomasz Włoszczowski z Fundacji Rolniczej Różnorodności Biologicznej AgriNatura. - Ta akcja została przygotowana po to, aby młodzież mogła bezpośrednio zrobić coś dla lokalnej społeczności, coś, co jest przydatne, a jednocześnie sprawia radość i satysfakcję.
  Druga grupa uczniów ZSRCK, z klasy III technikum ogrodniczego, w ramach tego samego projektu, sadziła krzewy w ogrodzie przy zespole pocysterskim w Koprzywnicy.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (10) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce