Mocna obsada XXII Crossu Piekielnica. Wygrał Sylwester Lepiarz. Trasę pokonał też 84-letni biegacz ze Słowacji

dor
Cross Piekielnica miał mocną obsadę - od lewej Jarosław Lubiński, Sylwester Lepiarz, Dawid Kubiec. Fot. Archiwum organizatora
Bardzo dobra obsadę miał XXII Cross Piekielnica, który odbył się na trasach w okolicach Bukowej. W imprezie tej rywalizowali czołowi zawodnicy województwa świętokrzyskiego, którzy zajmują też dobre miejsca w ogólnopolskiej rywalizacji - Sylwester Lepiarz, Jarosław Lubiński i Dawid Kubiec.

W mocno obsadzonym XXII Crossie Piekielnica na 11 - kilometrowej trudnej trasie w okolicach Bukowej zwyciężył Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik, w czasie 41.48, przed Jarosławem Lubińskim z KKL Kielce - 42.11, trzecie miejsce zajął Dawid Kubiec z Juventy Kobex Starachowice - 42.29, czwarty był Marcin Wojtan z Juventy - 42.42, piąty Jacek Borowski z Krasocina - 46.00, szósty Arkadiusz Kraus z Wiernej Małogoszcz - 46.09.

Wśród kobiet też był dobra obsada i ciekawa rywalizacja

Pierwszy raz na tak trudnym biegu pojawiły się tak licznie zawodniczki. Wśród kobiet triumfowała Zuzanna Gajek z Wiernej Małogoszcz w czasie - 53.29, przed Beatą Ciepluch z Juventy Starachowice - uzyskała czas 58.15. Rywalizacja wśród kobiet też była zacięta i dostarczyła wszystkim wiele emocji.

Był też 84-letni Dezider Ferenczy ze Słowacji

Cross Piekielnica pokonał również stały bywalec imprezy, 84-letni Dezider Ferenczy ze Słowacji, tryskający humorem, uśmiechem na całej trasie.

-Cieszę się, że mój przyjaciel w dobrej formie przyjechał do Bukowej i wystartował w kolejnej edycji Crossu Piekielnica. Jak zawsze imponował formą i znakomitym humorem - z zadowoleniem mówił Włodzimierz Zawalski, były utytułowany biegacz z naszego powiatu, a obecnie organizator Crossu Piekielnica.

Na zakończenie imprezy było wspólne grillowanie
Impreza zakończyła się wspólnym grillowaniem po wręczeniu uczestnikom pucharów, nagród, medali okolicznościowych i upominków.

- Dziękuję wszystkim za udział w tej imprezie. Cieszy mnie to, że przyjechali tak dobrzy zawodnicy i poziom rywalizacji był wysoki. Dziękuję również wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Crossu Piekielnica. Do zobaczenia za rok - powiedział Włodzimierz Zawalski, organizator tego ciekawego biegu.