Modern Old City - wnętrze, jak z kamienicy. Odkryj unikalne dekory Pfleiderer w sieci hurtowni Korner

Materiał informacyjny Modern Old City - Pfleiderer i Korner
Projekt eleganckiego butiku, stworzony przez ambasadorów punktu Pfleiderer Partner – Korner i Substantive Studio. Projekt wnętrza inspirowany jest nastrojem Modern Old City, z nowej kolekcji Mood Stories od Pfleiderer.
Kreatywne połączenie klasyki ze stylistyką vintage i nowoczesnością, inspirowane modnymi mieszkaniami w kamienicach. Taki jest właśnie nastrój Modern Old City w nowej kolekcji Mood Stories od Pfleiderer. Dzięki niemu zaaranżujesz niezobowiązujące, ciepłe wnętrze pełne wyjątkowych akcentów.

Kolekcja Mood Stories została stworzona przy współpracy z projektantami mebli, projektantami wnętrz oraz stolarzami i punktami Partnerskimi Pfleiderer, którzy jako pierwsi tworzyli własne projekty w oparciu o proponowane zestawienia dekorów, oceniali propozycje, dzielili się swoimi obserwacjami na temat oczekiwań rynku i klientów finalnych. Sprawdzali również w czasie kreatywnych warsztatów, jak pracuje się z poszczególnymi nastrojami oraz jak można je wykorzystać w projektach wnętrz mieszkalnych, komercyjnych i publicznych. Jednym z takich partnerów jest firma Korner i reprezentujący ją Marcin Skibiński, Dyrektor ds. Sprzedaży i Zakupów oraz architekci wnętrz z pracowni Substantive Studio – Adrian Skąpski i Anna Janowska. Nieocenionym współtwórcą tego projektu jest również ambasadorka główna kolekcji – Maja Ganszyniec. Jedna z najbardziej znanych polskich designerek, w procesie tworzenia nowej kolekcji służyła swoim doświadczeniem, estetycznym wyczuciem i cennymi obserwacjami dotyczącymi codziennej pracy projektanta.

Przewodnik projektowania

Na kolekcję Mood Stories składa się 10 nastrojów stylistycznych, a w każdym z nich czekają gotowe kompozycje dekorów ułożone w Sety, które można dowolnie rozwijać i uzupełniać lub potraktować jako gotową bazę. Proponowany przez Pfleiderer Mood Guide, to praktyczna mapa, która podpowiada jakie rodzaje dekorów dobrze się ze sobą komponują, i zestawione razem, jaki pozwolą stworzyć we wnętrzu nastrój. Odwołują się one zarówno do aktualnych trendów i pewnych ponadczasowych stylów w projektowaniu, jak i do tego, co jest nam znajome, bliskie, co budzi w nas określone emocje i skojarzenia. Uważam, że kolekcja Mood Stories jest potężną dawką inspiracyjną dla architektów, stolarzy oraz klientów indywidualnych. Moodboardy zostały dobrze przemyślane, są spójne oraz dające duże możliwości projektowe. Z perspektywy architekta wnętrz, nawigacja po dekorach jest przyjemniejsza i prostsza, a zaprezentowane wnętrza z użyciem grupy konkretnych dekorów, pobudzają wyobraźnie pozostawiając jednak miejsce na różnego rodzaju kombinację oraz dobór odpowiednich detali – mówi Adrian Skąpski. Z kolei Marcin Skibiński podkreśla, że nowa kolekcja to świetnie przemyślana idea, na którą składają sie nie tylko bardzo dobre dekoracje, ale tez świetny marketing i promocja. Mood Stories uczy odbiorców nowego, świeżego spojrzenia na design.

Styl, jak z kamienicy

Mieszkania w kamienicy mają swój charakterystyczny klimat i bez wątpienia niesamowity urok. Jednym z największych atutów są tutaj duże okna, które fenomenalnie doświetlają wnętrza, a wysokość pomieszczeń, zdecydowanie wyższa niż we współczesnych mieszkaniach w blokach, gwarantuje poczucie nieskrępowanej przestrzeni. Do takich wnętrz doskonale pasuje styl vintage, który popisowo łączy klasyczne akcenty z nowoczesnym designem. Nie musimy jednak mieszkać w starej kamienicy, by móc cieszyć się tym wyjątkowy stylem, bowiem takie odważne rozwiązania wnętrzarskie stoją u progu nastroju Modern Old City z nowej kolekcji Mood Stories od Pfleiderer. Kompozycje dekorów, jakie tu znajdziemy z niezwykłą lekkością łączą teraźniejszość z przeszłością, świeżość i fantazję z tym, co dobrze znamy i lubimy. Na takie zestawienia zdecydowali się ambasadorzy punktu Pfleiderer Partner – Korner i Substantive Studio, projektując wnętrze stylowego butiku. Ta lekka i nastrojowa aranżacja wyróżnia się mocniejszymi akcentami kolorystycznymi. Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się nowy dekor Abruzzo Colore(S68048), inspirowany klasycznym lastryko, jednak podany w nowocześniejszej odsłonie – w ciepłych barwach i wyrazistym kontraście maleńkich kamyczków. Doskonałym kompanem dla niego jest dekor Salsa (U16166) o ceglastym odcieniu czerwieni. W aranżacji nie zabrakło również modnych szarości oraz głębokiej czerni (nowość wśród dekorów - Czerń Błękitna U18028), które nadają jej wyjątkowej głębi oraz elegancji.

Stylowy miszmasz

Dekory, jakie znajdziemy w nastroju Modern Old City podpowiadają nam odważne rozwiązania wnętrzarskie. Umiejętnie skomponowane zestawienia dekorów łączą przeszłość z teraźniejszością, zapewniając efekt świeżości, fantazji i kreatywności. To doskonały punkt wyjścia, jeśli chcemy urządzić eklektyczne wnętrze pełne charakteru. Dawniej w takich przestrzeniach przeważał klimat klasyczny – pierwsze, co nasuwa się na myśl, to sztukateria, jodełka francuska, eleganckie detale, jasne kolory oraz wysokie dwuskrzydłowe drzwi. Obecnie zjawiskowym zabiegiem jest łączenie różnych stylistyk, eklektyzm odnoszący się do różnych epok w tym współczesności. – mówi Anna Janowska. W zestawieniach dekorów znajdziemy piękne, lokalne gatunki drewna, które pojawiają się obok mocniejszych akcentów kolorystycznych. Wszystko to uzupełnione o chłodny beton, kamienie, lakierowany metal, czarną stal oraz mosiądz.

Zapraszamy do odkrywania wszystkich 10 nastrojów kolekcji Mood Stories, którą znajdziecie między innymi w salonach w Korner, gdzie czekają na Państwa wspaniałe dekory, dostępne na blatach, płytach oraz laminatach, pozwalające stworzyć wyraziste wnętrza, pełne emocji i charakteru.

Więcej interesujących informacji na www.pfleiderer.pl oraz na stronie Partnera www.korner.pl

O Pfleiderer:

Pfleiderer jest dostawcą rozwiązań w oparciu o materiały drewnopochodne dla przemysłu meblarskiego, branży budowlanej i wykończenia wnętrz. Firma oferuje kompleksową obsługę firm meblowych, zakładów stolarskich, architektów i projektantów oraz firm branży budowlanej. Na polskim rynku produkty firmy są dostępne m.in. w sieci Pfleiderer Partner, w skład której wchodzi ponad 80 punktów handlowych, w wybranych sieciach DIY czy w punktach dystrybucji materiałów budowlanych. W ofercie firmy znajduje się szeroka gama produktów zgodnych z najnowszymi trendami w zakresie projektowania, budowy, wykończenia i wyposażenia zarówno obiektów prywatnych, jak i obiektów użyteczności publicznej.
Pfleiderer jest spółką nadrzędną dla marek Duropal i Thermopal.

Materiał oryginalny: Modern Old City - wnętrze, jak z kamienicy. Odkryj unikalne dekory Pfleiderer w sieci hurtowni Korner - Dziennik Zachodni

Dodaj ogłoszenie