Montpellier wygrało Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych po 15 latach przerwy. Drugie Nantes, PSG z brązem, obrońca trofeum poza podium

Trener Patrice Canayer po 15 latach znów wygrał Ligę Mistrzów
Trener Patrice Canayer po 15 latach znów wygrał Ligę Mistrzów Sławomir Stachura
2003-2018 - po 15 latach przerwy francuski zespół znów wygrał Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych. I znów jest to Montpellier. Oba te triumfy łączy między innymi osoba trenera, Patrice’a Canayera, który prowadzi zespół od ...1994 roku. Brązowy medal dla Paris Saint Germain Handball, które w meczu o trzecie miejsce pokonało obrońcę tytułu, macedoński Vardar Skopje.

W niedzielnym finale spotkały się dwa francuskie zespoły, które w półfinałach pokonały faworytów - PSG i obrońcę tytułu, Vardar Skopje. Obaj pretendenci przystąpili do finału bardzo zmobilizowani i mecz od pierwszej akcji był twardy. Po kilku wyrównanych minutach przewagę zaczęło uzyskiwać Montpellier, w dużej mierze dzięki świetnej postawie bramkarza, Vincenta Gerarda. W 16 minucie drużyna z południa Francji wygrywała 10:7. Na początku drugiej połowy Nantes szybko doprowadziło do wyrównania (16:16), ale rywale znów odskoczyli na trzy bramki. W 51 minucie znów był remis - 24:24. Ale w końcówce gracze Nantes popełnili dużo błędów, w 56 minucie było 29:24 i Montpellier mogło zacząć się cieszyć.

Trzecie miejsce w turnieju zajął ćwierćfinałowy pogromca PGE VIVE Kielce, PSG, a czwarte Vardar.

Finał. Montpellier Handball - HBC Nantes 32:27 (16:13)

Montpellier: Gerard, Portner - Simonet 6, Villeminot, Causse, Truchanovicius 1, Guigou3, Richardsson 4, Kavticnik 5 (4), Bonnefond, Faustin 1, Fabregas 6, Porte, Bingo, Soussi 1, Mamdouh 5.

HBC Nantes: Dumoulin, Siffert - Tournat, Balaguer 3, Nyokas 2, Lagarde 2, Klein 3, Claire 2, Łazarow 6 (1), Gurbindo 5 (2), Pechmallec, Lie Hansen 4, Matulić, Guillo, Emonet, Feliho.

Mecz o 3. miejsce. Vardar Skopje - PSG Handball 28:29 (15:14)

PSG: Omeyer, Corrales - Remili 9, N. Karabatic 3, Hansen 1 (1), Abalo, Sagosen 5, Nielsen, Kounkoud 5, Gensheimer 4, L. Karabatic, Narcisse 1, Mollgaard, Stepancić, Keita 1, Nahi.

Vardar: Milić, Gjorgjeski - Stoiłow, Popowski, Kristopans 4, Ferreira 2, Maqueda 5, Karacić, Abutović, Canellas, Cindrić 7, Cupić 5 (4), Dibirow 1, Sziszkariow, Borozan 3, Marsenić 1.