MŚ piłkarzy ręcznych. Niespodzianka w "polskiej" grupie. Fatalny początek i końcówka Hiszpanii (wyniki)

W akcji Alex Dujszebajew.
W akcji Alex Dujszebajew. IHF
Niespodzianka w pierwszym meczu grupy B mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, w której występuje również reprezentacja Polski. Faworyzowana Hiszpania, mistrz ostatnich dwóch turniejów mistrzostw Europy, zremisowała z Brazylią. W sumie osiem bramek dla Hiszpanii zdobyli szczypiorniści Łomża Vive Kielce. Dwaj inni, Niemiec Andreas Wolff i Chorwat Igor Karacić, znaleźli się poza meczowymi "16" swoich reprezentacji.

Hiszpania - Brazylia 29:29 (16:13)
Hiszpania: Perez de Vargas (17/45 = 38 %) - Maqueda 3, Fernandez 4, Entrerrios 3, A. Dujszebajew 3, Sarmiento 2, Sole 4 (2), Figueras 2, Canellas 4, Morros, Gomez 1 (1), Arino 1, Guardiola 1, D. Dujszebajew 1.

Brazylia: da Rosa (12/40 = 30 %), Santos (0/1 = ) %), H. Teixeira 3, Silva, de Toledo 3, Moraes 6, Chiuffa 1, Patrianova, Dutra, Langaro 6, Hackbarth 5 (3), Rodrigues 5.

Hiszpanie fatalnie zaczęli mecz, byli bardzo nieskuteczni, również zawodnik Łomża Vive Kielce, Alex Dujszebajew. W 8 minucie Los Hispanos przegrywali 0:4. Potem świetnie zaczął bronić ich bramkarz, Gonzalo Perez de Vargas i w miarę szybko odrobili straty, a przed przerwą wyszli na w miarę pokaźne prowadzenie.

Po przerwie Hiszpanie rozpoczęli od dobrej gry w obronie i zbudowali dość pokaźne prowadzenie, w 40 minucie wygrywali 24:18. Potem znów zaczęli popełniać błędy w ataku i drużyna z Ameryki Południowej zaczęła odrabiać straty, w 47 minucie Hiszpanie wygrywali tylko 24:23. Od tego momentu mecz był bardzo wyrównany i oba zespoły miały szansę na zapewnienie sobie wygranej, ale zakończyło się remisem.

Wyniki piątkowych meczów
GRUPA A
Niemcy - Urugwaj 43:14 (16:4)
Andreas Wolff (Niemcy)
- poza składem.
Węgry - Wyspy Zielonego Przylądka 34:27 (19:14)

Szymon Sićko (Polska), 3/6, 2 asysty, 2 straty, czas gry 28:31
Arkadiusz Moryto (Polska), 11/11 (4/4), 1 przechwyt, 2 straty, 1x2 min, czas gry 60:00
Tomasz Gębala (Polska), 1/5, 2 asysty, 2 przechwyty, 1 blok, 1x2 min, czas gry 43:44

Dania - Bahrajn 34:20 (19:10)

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: