MŚ piłkarzy ręcznych. Władysław Kulesz z Łomża Vive Kielce najskuteczniejszy

Władysław Kulesz był najskuteczniejszym graczem Białorusi w meczu z Macedonią Północną. ihf.info/Egypt 2021
W niedzielę na mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych w Egipcie odbyły się ostatnie mecze w grupach III i IV, poznaliśmy kolejnych ćwierćfinalistów. Najlepszym strzelcem Białorusi, która już wcześniej straciła szanse na awans, był Władysław Kulesz z Łomża Vive Kielce.

W meczu Białoruś - Macedonia Północna, Kulesz zdobył 7 bramek i był najlepszym strzelcem swojej drużyny. Trzy gole rzucił inny gracz Łomża Vive Kielce, Artiom Karaliok.

Gole zdobywali także inni zawodnicy mistrza Polski - Islandczyk Sigvaldi Gudjonsson trzy w przegranym spotkaniu z Norwegią oraz Francuz Nicolas Tournat jedną w wygranym pojedynku z Portugalią.

Dramatyczny był mecz w grupie IV pomiędzy Słowenią i Egiptem. Początkowo dość wyraźnie prowadziła drużyna z Bałkanów, do przerwy 12:8, a w 34 minucie 14:9. Od tego momentu zaczęli dominować gospodarze, którzy w 40 minucie wygrywali 17:16. Jeszcze półtorej minuty przed końcem Egipt wygrywał 25:23, ale Słoweńcy, którzy do awansu potrzebowali wygranej, doprowadzili do remisu, po golach Boruta Mackovseka i byłego gracza klubu z Kielc, Blaża Janca. Na więcej zabrakło czasu.

W grupy III do ćwierćfinałów awansowały Francja i Norwegia, a z grupy IV Szwecja i Egipt.

W poniedziałek o godzinie 20.30 Polska zagra z Niemcami o trzecie miejsce w grupie I.

Grupa III
Islandia - Norwegia 33:35 (18:18)
Sigvaldi Gudjonsson
(Islandia), 3/3, 1x2 min, czas gry: 56:33.

Algieria - Szwajcaria 24:27 (13:15)

Portugalia - Francja 23:32 (12:16)
Nicolas Tournat (Francja), 1/1, 1 strata, 1 blok, czas gry: 9:26.

Grupa IV
Macedonia Północna - Białoruś 26:30 (14:14)
Władysław Kulesz
(Białoruś), 7/10, 2 straty, czas gry: 33:50.
Artiom Karaliok (Białoruś), 3/5, 2 bloki, 1x2 min, czas gry: 53:43.

Szwecja - Rosyjska Federacja Piłki Ręcznej 34:20 (17:8)

6. Macedonia Północna50106-163

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: