MŚ piłkarzy ręcznych. Władysław Kulesz z Łomża Vive Kielce "zawodnikiem meczu" Białoruś - Rosja (wyniki)

Władysław Kulesz podczas meczu Białoruś - Rosja.
Władysław Kulesz podczas meczu Białoruś - Rosja. IHF
Piłkarz ręczny Łomża Vive Kielce Władysław Kulesz został uznany za najlepszego zawodnika czwartkowego meczu mistrzostw świata Białoruś - Rosyjska Federacja Piłki Ręcznej. "Wlad" zdobył w tym spotkaniu sześć bramek, w tym decydującą o remisie 32:32. W barwach Białorusi zagrał także inny zawodnik mistrza Polski, Artiom Karaliok. Swój pierwszy mecz na egipskim mundialu zaliczył też Sigvaldi Gudjonsson, który był drugim strzelcem Islandii w pojedynku z Portugalią. Cały mecz z Norwegią na ławce przesiedział Francuz z Łomża Vive Kielce, Nicolas Tournat.

Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych - gdzie oglądać? LINKI DO TRANSMISJI

Pierwsze spotkanie w grupie H, pomiędzy Białorusią a Rosyjską Federacją Piłki Ręcznej (pod taką nazwą występuje w egipskim turnieju Rosja, ze względu na zawieszenie przez WADA - Międzynarodową Agencję Antydopingową) było bardzo zacięte. W rolach głównych wystąpili lewi rozgrywający obu zespołów - Białorusin Władysław Kulesz, na co dzień grający w Łomża Vive Kielce oraz 21-letni Rosjanin Siergiej Kosorotow, który od przyszłego sezonu będzie graczem Orlenu Wisły Płock.

ZOBACZ>>> 18 stycznia do Kielc przyjedzie nowy zawodnik Łomża Vive. Z Nigerii

Początkowo przeważali Białorusini, ale rywale nie dawali im odskoczyć na znaczącą różnicę bramek. Do przerwy był remis, a po niej nadal trwała zacięta walka z obu stron. W końcówce to Rosjanie zaczęli przejmować inicjatywę i to oni byli bliżsi zwycięstwa. Do remisu 32:32 na 28 sekund przed końcem meczu doprowadził Kulesz. W ostatniej akcji rzut rosyjskiego prawoskrzydłowego, Daniła Sziszkariowa, został obroniony przez białoruskiego bramkarza.

ZOBACZ>>> Angel Fernandez po tym sezonie odejdzie z Łomża Vive Kielce

Władysław Kulesz został uznany za najlepszego gracza meczu.

Wyniki czwartkowych meczów:

Grupa E
Austria - Szwajcaria 25:28 (13:13)
Norwegia - Francja 24:28 (13:13)

Nicolas Tournat (Francja) - bez wejścia.

Grupa F
Algieria - Maroko 24:23 (8:15)
Portugalia - Islandia 25:23 (11:10)

Sigvaldi Gudjonsson (Islandia), 4/5, 1 asysta, czas gry: 29 minut.

Grupa G
Szwecja - Macedonia Północna 32:20 (16:11)

Grupa H
Słowenia - Korea Płd. 51:29 (25:16)

Białoruś - Rosyjska Federacja Piłki Ręcznej 32:32 (15:15)
Władysław Kulesz (Białoruś), 6 bramek/9 rzutów, 5 asyst, 2 straty, 1x2 minuty, czas gry: 47 minut.
Artiom Karaliok (Białoruś), 3/7, 1 asysta, 1 strata, czas gry: 55 minut.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: