Msza święta w hospicjum w Kielcach rozpoczęła kampanię Pola Nadziei [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dorota Kułaga
Mszy świętej w kaplicy hospicjum przewodniczył Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej. Zdjęcia Krzysztof Krogulec
We wtorek zainaugurowana została w Kielcach kampania Pola Nadziei 2018/19. Rozpoczęła ją msza święta w Hospicjum imienia świętej Matki Teresy z Kalkuty.

- Kampania Pola Nadziei ma na celu uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby ludzi chorych, wymagających opieki hospicyjnej oraz zbieranie funduszy na działalność Hospicjum - powiedział ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej. Jej symbolem jest żółty żonkil, który zasadzony jesienią obumiera, by na wiosnę rozkwitnąć jako symbol budzącego się życia.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w kaplicy Hospicjum imienia świętej Matki Teresy z Kalkuty. Przewodniczył jej Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

-Życie nieustannie zaskakuje nas różnymi niespodziankami, dlatego tym bardziej trzeba, abyśmy byli przygotowani i otwarci na każdą potrzebę życia. Chcemy prosić Pana Boga o siły do przezwyciężania wszystkich trudności, a hospicjum jest miejscem, które gromadzi szczególnie dużo życiowych problemów, różne cierpienia, choroby. Tu szczególnie istnieje potrzeba działania łaski Bożej, która pozwoli przezwyciężyć różne problemy i dolegliwości - mówił na początku Eucharystii ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

-Moi Kochani, bardzo dużo dziś na świecie jest ruchu, aktywności, zakrzątania, jak to ktoś powiedział aż do ostatecznych granic wytrzymałości, aż do zwariowania i do zawału. Taki jest świat - rozpędzony, zabiegany. Za mało jest natomiast spokojnej cierpliwości, żeby wsłuchać się w Słowo Boże, żeby złapać drugi oddech, uspokoić rozdygotane serce. Za mało jest takich chwil. Jeżeli człowiek zatrzyma się przy Jezusie, to nasz umysł się odpręża, nasze serce uspokaja, oddech wyrównuje i siły się odradzają do dalszego skutecznego działania. Owszem, Bóg potrzebuje naszej aktywności, ale my tak samo mocno potrzebujemy obecności Chrystusa w naszym życiu - mówił w czasie homilii ksiądz biskup Andrzej Kaleta.

Po mszy odbyła się prezentacja działań w ramach kampanii Pola Nadziei 2018/19, a na koniec sadzenie żonkili przy hospicjum.

POLECAMY RÓWNIEŻ:Po aferze w Mnichowie. Biskup nominował nowego proboszczaUroczystości odpustowe na Świętym Krzyżu. Modlili się też leśnicy [ZDJĘCIA]


60-lecie koronacji figury Matki Bożej Loretańskiej
Papież Franciszek wybrał biskupa Mariana Florczyka na Ojca Synodalnego!
ZOBACZ TEŻ: VII RAJD PIESZY Z KSIEDZEM BISKUPEM FLORCZYKIEM

Wideo

Dodaj ogłoszenie