Mundial 2018. Gospodarze zdeklasowani. Urugwaj kończy przed Rosją w grupie A

Bartosz Głąb, pszZaktualizowano
Urugwaj - Rosja 2:0
Urugwaj - Rosja 2:0 East News
Mundial 2018. Pierwsza porażka gospodarzy mistrzostw świata stała się faktem. Rosjanie wyraźnie ulegli Urugwajowi (0:3), ale oba zespoły pewnie awansowały z grupy A.

Pojedynek Urugwaju z Rosją można nieco porównać do wczorajszej batalii Kolumbii z Polską. Dzisiaj w Samarze również jako pierwsza zaatakowała drużyna z Europy, jednak trwało to około dziesięć minut. Potem coraz większą przewagę miała reprezentacja Urugwaju. Duży wpływ na to miała bramka już z 10. minuty spotkania. Po nierozważnym faulu Gazinskijego tuż przed własnym polem karnym do piłki podszedł Luis Suarez i mocnym strzałem w prawy róg bramki pewnie pokonał Igora Akinfiejewa.

Przewaga drużyny z Ameryki Południowej rosła, a gospodarze Mundialu nie potrafili sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez przeciwników. Dzisiaj już nie mieli przeciwnika typu Egipt, czy Arabia Saudyjska i wyraźnie widać było, że rosyjski hurraoptymizm po dwóch pierwszych spotkaniach jest zdecydowanie na wyrost. Urugwaj postawił bardzo trudne warunki gry i Rosjanie byli całkowicie stłamszeni. W 23. minucie Diego Laxalt oddał strzał zza pola karnego rywali, piłka odbiła się od Denisa Czeryszewa i wpadła do rosyjskiej bramki.

Na domiar złego dla gospodarzy Mundialu jeszcze przed przerwą drugą żółtą kartkę otrzymał Igor Smolnikow, a pierwszą kartkę otrzymał zaledwie dziewięć minut wcześniej. Spotkanie rozegrało się zupełnie nie po myśli Rosjan, a ci zupełnie nie potrafili przeciwstawić się takiemu obrotowi spraw.

Druga część spotkania była zdecydowanie mniej ciekawa. Urugwajczycy zdecydowanie odpuścili z atakami, raczej spokojnie kontrolowali wynik meczu i nie specjalnie kwapili się do strzelania kolejnych bramek. Natomiast podopieczni Stanislawa Czerczesowa głównie bronili dostępu do własnej bramki, liczyli na kontrataki, których było niewiele, a jeśli już były to Rosjanie fatalnie je rozgrywali. Ostatnia bramka w tym pojedynku padła już w 90. minucie spotkania. Po rzucie rożnym dla Urugwaju przy zamieszaniu w polu karnym Rosjan najlepiej zachował się Edinson Cavani i zdobył swoją pierwszą bramkę na tegorocznym Mundialu.

Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Urugwaju, który dzięki temu wychodzi z grupy z pierwszego miejsce i czeka na rywala, którym będzie jednak z trzech ekip: Portugalia, Hiszpania, lub Iran. Rosja natomiast również wychodzi z grupy, tyle że z drugiego miejsca, a to spotkanie zdecydowanie sprowadziło na ziemię Rosjan, którzy po dwóch pierwszych meczach zaczęli wierzyć w medal.

Atrakcyjność meczu: 6,5/10
Piłkarz meczu: Luis Suarez

MŚ 2018 w GOL24

Więcej o MŚ 2018 - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Materiał oryginalny: Mundial 2018. Gospodarze zdeklasowani. Urugwaj kończy przed Rosją w grupie A - Gol24

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.