sportowy24
  Mundial 2019. Luka Cindrić, gwiazda PGE VIVE Kielce i...

  Mundial 2019. Luka Cindrić, gwiazda PGE VIVE Kielce i reprezentacji Chorwacji, był nieźle zapowiadającym się ...futbolistą

  Paweł Kotwica, vecernji.hr

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Mundial 2019. Luka Cindrić, gwiazda PGE VIVE Kielce i reprezentacji Chorwacji, był nieźle zapowiadającym się ...futbolistą

  ©germanijak.hr

  Luka Cindrić, reprezentant Chorwacji na rozpoczynające się w czwartek mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych, zawodnik PGE VIVE Kielce, był nieźle zapowiadającym się piłkarzem nożnym. Trenował futbol do 18 roku życia, a gdy miał 14 lat, nie skorzystał z propozycji przejścia do Dinama Zagrzeb. – Nigdy nie żałowałem, że porzuciłem piłkę nożną dla piłki ręcznej – mówi uznany za najlepszego chorwackiego szczypiornistę w 2017 i 2018 roku Cindrić.
  Mundial 2019. Luka Cindrić, gwiazda PGE VIVE Kielce i reprezentacji Chorwacji, był nieźle zapowiadającym się ...futbolistą

  ©germanijak.hr

  „Cindra” urodził się w 1993 roku w niewielkim, 8-tysięcznym miasteczku Ogulin niedaleko Karlovaca. Jak wszyscy chłopcy, zaczynał od grania z kolegami w piłkę nożną, najpierw na podwórku. Potem zaczął treningi w klubie NK Ogulin, a później w NK Karlovac. Gdy miał 14 lat, dostał propozycję przejścia do szkółki mistrza Chorwacji w piłce nożnej, Dinama Zagrzeb, ale z niej nie skorzystał. W rukomet, czyli piłkę ręczną, zaczął grać dopiero w wieku 18 lat.

  - Nigdy nie żałowałem, że porzuciłem piłkę nożną dla ręcznej. Pieniądze to nie wszystko, przyjemność można czerpać również z odczuwania gry. Nie jestem głupi, wiem, że piłkarze nożni zarabiają więcej. Ale wszystko zależy od tego, czego chcesz w swoim życiu - mówił Cindrić w wywiadzie dla chorwackiego portalu vecernji.hr.

  - W piłce ręcznej trudniej jest kierować grą, piłka jest mniejsza, jest mniej czasu na przeprowadzenie ataku. Nieraz trzeba znaleć rozwiązanie w ułamku sekundy, nie mając czasu na myślenie. W piłce nożnej można trzymać piłkę, gdy przeciwnik jej nie odbiera, a w piłce ręcznej atak rzadko trwa dłużej niż pół minuty – wyjaśnia Luka.

  - Gdy Chorwacja w 2009 roku była gospodarzem mistrzostw świata w piłce ręcznej byłem w domu, w Ogulinie. Kiedy graliśmy w półfinałach (Chorwaci pokonali w 1/2 finału Polskę, która zdobyła później brązowy medal – przyp. red.) i finale, byłem w Zagrzeb Arenie. Potem zacząłem trenować piłkę ręczną. W Ogulinie jest klub piłki ręcznej, mieliśmy dużą salę. Jednym z moich pierwszych trenerów był mój ojciec - wspomina Cindrić.

  Luka Cindrić jest brązowym medalistą mistrzostw Europy, które w 2016 roku odbyły się w Polsce. W 2017 roku z macedońskim Vardarem Skopje wygrał Ligę Mistrzów. Będzie jedynym przedstawicielem PGE VIVE Kielce w kadrze Chorwacji. W zespole „Hrvatskiej” zagrają trzej byli zawodnicy klubu z Kielc – Manuel Strlek (Telekom Veszprem), Marin Sego (MOL-Pick Szeged) i Żeljko Musa (SC Magdeburg).

  KIEDYŚ PASTWISKO, DZIŚ SUZUKI ARENA. ZOBACZ HISTORIĘ KIELECKIEGO STADIONU [ZDJĘCIA]  POLECAMY RÓWNIEŻ:


  OTO NOWE PGE VIVE KIELCE. ZOBACZ ZMIANY I SKŁAD NA SEZON 2018/2019 [ZDJĘCIA]


  SŁAWEK SZMAL SKOŃCZYŁ 40 LAT. Zobaczcie „KASĘ”, JAKIEGO NIE ZNACIE [UNIKALNE ZDJĘCIA]  MARIUSZ JURASIK GRAŁ W JEDNEJ DRUŻYNIE Z ANDRZEJEM SUPRONEM. W PIŁKĘ NOŻNĄ.


  ŚLUB W PIEKLE. NIEZWYKŁA SESJA FOTOGRAFICZNA PIŁKAREK RĘCZNYCH


  POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA:

  POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

  Autor jest również na Twitterze
  Obserwuj Handball Echo na Twitterze
  Obserwuj Sport Echo Dnia na Twitterze
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI