Mundial w Kielcach. Stremowane Polki pokonały Angolę [ZDJĘCIA]

W swoim pierwszym meczu na rozgrywanych w Kielcach mistrzostwach świata do lat 18, reprezentacja Polski piłkarek ręcznych wygrała z Angolą.

Polska - Angola 26:19 (13:10)

Polska: Wdowiak, Zima 1, Chodakowska - Olek 1, Cygan, Stanisławczyk 2, Sobecka 2, Więckowska 5, Zagrajek 4, Haric, Szczepanik 6, Dworniczuk, Bury, Borowska, Pietras 5, Kowalik.

Angola: Frederico, Da Silva, Ferreira - Sucauexe, Esteves 1, Kiala 7, Monteiro 2, Masseu 3, Castro, Tchitongua 2, Coio, Gabriel 1, Sebastiao, Rosario, Mateus 3

Biało-czerwone, zdenerwowane trzytysięczną widownią, przy jakiej jeszcze nigdy nie grały, w pierwszej fazie meczu popelniły mnóstwo prostych błędów, podobnie zresztą jak rywalki. Zespół z Afryki długo prowadził, a Polki pierwszego gola zdobyły dopiero w 9 minucie - trafiła rozgrywająca Korony Handball Kielce, Magda Więckowska.

Nasze zawodniczki po 20 minutach opanowały nerwy. W 22 minucie doprowadziły do remisu 7:8, a trzy minuty później wygrywały 10:7. Potem poszło już dużo łatwiej, w czym pomogła również lepiej grajaca w drugiej połowie nasza defensywa. W 35 minucie było 16:10 i gospodynie turnieju nie dały się już zbliżyć rywalkom na jakąś niebezpiczną różnicę.

- Atmosfera w hali początkowo nas trochę przytłoczyła, ale gdy zaczęłyśmy grać lepiej, to doping kibiców nas poniósł. Oby takie wsparcie będzie nadal - mówiła reprezentantka Polski, Aleksandra Olek.

Środa jest dniem przerwy w grupie A. W czwartek o godzinie 18 Polki zagrają ze Słowacją.

Wyniki grupy A. Niemcy - Austria 26:17 (14:8), Rumunia - Słowacja 22:21 (10:12), Polska - Angola 26:19 (13:10).

ZOBACZ>>> Wielka holenderska gwiazda futbolu kibicuje córce podczas mistrzostw świata w Kielcach

Zawodnik PGE VIVE odwiedził reprezentację Hiszpanii grającą na kieleckim mundialu