Wybierz miasto:
  Na ból kręgosłupa pomoże specjalistyczna rehabilitacja

  Na ból kręgosłupa pomoże specjalistyczna rehabilitacja

  Izabela Mortas mortas@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Bóle kręgosłupa w Polanice leczy się za pomocą specjalnych terapii z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

  Bóle kręgosłupa w Polanice leczy się za pomocą specjalnych terapii z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

  Problemy z układem kostnym są zjawiskiem niezwykle powszechnym. Szacuje się, że nawet 90 procent osób miewa z nim problemy. Jak radzić sobie z bólami? Pomoże specjalistyczna rehabilitacja
  Bóle kręgosłupa w Polanice leczy się za pomocą specjalnych terapii z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

  Bóle kręgosłupa w Polanice leczy się za pomocą specjalnych terapii z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

  Odczuwasz trudności podczas pochylania się, wstawania z łóżka, siedzenia, a nawet oddychania? Twój kręgosłup najprawdopodobniej potrzebuje pomocy. Ulgę przyniosą nowoczesne terapie.

  Na dolegliwości ze strony kręgosłupa uskarża się coraz więcej osób. Z danych statystycznych wynika, że ból ten jest drugim co do częstotliwości występowania. Ocenia się, że nawet ponad 90 procent osób przynajmniej raz w życiu go doświadczyło.
  Dane te odnoszą się w szczególności do mieszkańców krajów wysokorozwiniętych, zurbanizowanych. Dolegliwości spowodowane bólem kręgosłupa mogą być uważane za chorobę cywilizacyjną, problem nie tylko medyczny, lecz także społeczny.

  Cierpimy, bo nadwyrężamy kręgosłup

  Przyczyn bólu pleców jest wiele. Najczęstsze z nich to nieprawidłowa postawa, wady wrodzone, urazy i stany zapalne. Nie bez znaczenia pozostają też powtarzające się i nakładające obciążenia fizyczne związane ze współczesnym trybem życia, pracą, mało aktywnym sposobem organizacji czasu wolnego, a także swoistymi „ułatwieniami”, jakie daje nam rozwój cywilizacji. To wszystko działa niekorzystnie na cały narząd ruchu.

  - Warto pamiętać, że kręgosłup to skomplikowana struktura biomechaniczna złożona z trzonów kręgowych, połączonych krążkami oraz stawami międzykręgowymi, więzadeł rozpiętych między nimi, mięśni głębokich, wpływających na jego stabilność oraz powierzchownych, umożliwiających wykonywanie ruchów - mówi Agnieszka Sarnat, fizjoterapeuta z Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego Polanika w Chrustach.

  - Istnieją różne metody, które pomagają zwalczać dolegliwości związane z bólami kręgosłupa. Podstawowym elementem profilaktyki i leczenia jest w tym przypadku dbanie o jak najlepszą kondycję wszystkich tych elementów, a w szczególności mięśni głębokich.

  Zaawansowany sprzęt plus dobroczynne masaże

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którym bóle kręgosłupa utrudniają codzienne życie, ośrodek Polanika przygotował specjalne terapie prowadzone przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Terapeuci, posługując się certyfikowanymi metodami fizjoterapeutycznymi, uznawanymi na całym świecie ( OMT Kaltenborn- Evjenth, OM Cyriax, Neurac, Terapia McKenziego, PNF, Terapia Tkanek Miękkich), skutecznie pomagąją w walce z bólem kręgosłupa. Prowadzone w ośrodku indywidualne terapie umożliwiają ponadto zrozumienie przyczyn powstawania bólu i zapobieganie ich nawrotom.

  W „Polanice” efekt pracy fizjoterapeutycznej pacjenci utrwalają podczas ćwiczeń w Spacecurl 3D.To unikalny system sterowania ruchem przez pacjenta, który umożliwia poruszanie się z różną prędkością oraz we wszystkich płaszczyznach w przestrzeni, bez ograniczeń. - Siłą napędową jest siła mięśni pacjenta, co umożliwia przeprowadzenie globalnej terapii, podczas której stymulowany jest układ posturalny człowieka oraz cała sensomotoryka. W ten sposób poprawiane są jednocześnie równowaga i koordynacja, postawa ciała a także świadomość ruchu - wyjaśnia Agnieszka Sarnat.

  Przy bólach kręgosłupa warto korzystać także z innych zabiegów fizykoterapeutycznych, takich między innymi jak laser wysokoenergetyczny, Salus Talent czy terapii falą uderzeniową.

  Terapie przeciwbólowe to nie wszystko. Dobrym pomysłem są też masaże. - Mają dobroczynne działanie, ponieważ w dużej mierze przynoszą ulgę zmęczonym mięśniom. Warto przemyśleć wizytę w wyspecjalizowanym gabinecie, gdzie oddamy się pod opiekę dyplomowanych masażystów i fizjoterapeutów, którzy w sposób profesjonalny zadbają o nasze zdrowie - zaznacza nasza rozmówczyni.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 23 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »

  Polecamy

  1 3 4 5 ... 9 »