Na pływalni Foka w Kielcach odbył się Mikołajkowy Maraton Pływacki. Startowali też byli piłkarze Korony - Cezary Ruszkowski i Dariusz Gawlik

Dorota Kułaga
12-letnia Małgorzata Góźdź (z prawej) zajęła piąte miejsce wśród kobiet, ex aequo z Marią Nowak (z lewej). Obydwie reprezentują Akwedukt Kielce. Wojciech Góźdź
Na krytej pływalni Foka na osiedlu Barwinek odbył się Mikołajkowy Maraton Pływacki. Tradycyjnie już cieszył się dużym zainteresowaniem. W klasyfikacji generalnej mężczyzn triumfował 16-letni Natalniel Sieradzan z wynikiem 4700 metrów. Licznie reprezentowany był Akwedukt Kielce, startowali też byli piłkarze Korony - Cezary Ruszkowski i Dariusz Gawlik. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Na pływalni Foka w Kielcach odbył się Mikołajkowy Maraton Pływacki

Pierwsi zawodnicy wystartowali o godzinie 9, a ostatnia grupa o 14. W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła 26-letnia Paulina Majos, która pokonała dystans 4370 metrów. Druga była 14-letnia Beata Woźniak z wynikiem 4165 metrów, trzecia Magdalena Łukomska - 3350 metrów, czwarta 12-letnia Lena Płaskocińska - 3280 metrów. Piąta miejsce ex aequo zajęły dwie 12-letnie zawodniczki Akweduktu Kielce - Małgorzata Góźdź i Maria Nowak - pokonały dystans 3175 metrów. Sklasyfikowano 16 kobiet.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn triumfował 16-letni Natalniel Sieradzan z wynikiem 4700 metrów. Na drugiej pozycji uplasował się 17-letni Tymon Mazurkiewicz - 4312, na trzeciej 29-letni Jakub Brzóska - 4307. Czwarty był Dawid Kos - 4300 metrów, a piąty Alan Artwik - Sieroń z rezultatem 4025 metrów. Sklasyfikowano 29 mężczyzn, w tym gronie byli Cezary Ruszkowski, były piłkarz Korony Kielce, później trener - 2275 metrów, Dariusz Gawlik, również były piłkarz Korony - 2650 metrów.

Najmłodszym zawodnikiem był 7-letni Antek Śliwiński, który pokonał dystans 2025 metrów, a najstarszym 69-letni Marek Płaziak - przepłynął 2475 metrów.