„Na zero z przodu” - mistrzem amatorów powiatu włoszczowskiego w piłce nożnej (ZDJĘCIA)

Marek Piórecki
W nowoczesnym kampusie sportowym Szkoły Podstawowej numer 2 we Włoszczowie w miniony weekend 21-22 sierpnia odbyły się Amatorskie Mistrzostwa Powiatu Włoszczowskiego w Piłce Nożnej. - Na zgłoszenia odpowiedziało 16 drużyn, około 160 zawodników z powiatów włoszczowskiego i radomskiego - mówi Zbigniew Hamera, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 2 we Włoszczowie.

Mistrzowski tytuł wywalczyła drużyna „Na zero z przodu”, wicemistrzowski puchar trafił do „Żuczka Dobromierz”, trzecie miejsce wywalczyły „FC Ponalewce”, czwarte były „Młode Wilki”. Najlepszym strzelcem turnieju został Bartłomiej Wójcik z drużyny, która w mistrzostwach zajęła pierwsze miejsce - „Na zero z przodu”.

W sobotę rozegrano eliminacje w czterech grupach po cztery zespoły. Dwa najlepsze awansowały do fazy pucharowej - w niedzielę rozegrano ćwierćfinały, półfinały i finał.

Organizatorzy zadbali o piłkarzy. - Każda z drużyn otrzymała koszulki sportowe, indywidualnie medale i dyplomy dla każdego uczestnika oraz puchar dla zespołu. Przewidziano ciepły posiłek dla wszystkich uczestników. Pogoda dopisała, rozgrywki zakończyły się w niedzielny wieczór, około godziny 21. Mimo rywalizacji sportowej zawodników nie opuszczały fantastyczny humor i przyjacielska atmosfera - mówi dyrektor Hamera. Opiekę sędziowską zapewnili Rafał Tarnik, Marcin Peroń, Tomasz Soboń.

Puchary i medale wręczyli burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek, wicestarosta włoszczowski Łukasz Karpiński oraz gospodarz kampusu dyrektor Zbigniew Hamera.

Organizatorem był Parafialny Klub Sportowy DEKO Włodzimierz Kosowski oraz Andrzej Dec przy współudziale finansowym Ministerstwa Sportu.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe