Nagrody roczne dla kieleckich urzędników - od kilkuset złotych do kilku tysięcy na osobę

Agnieszka Białek - Madetko
Sprawdziliśmy jakie nagrody dostali w 2011 roku pracownicy Urzędu Miasta w Kielcach, podległych miastu instytucji oraz miejskich spółek.

Tak płacono w innych urzędach

Tak płacono w innych urzędach

W Urzędzie Wojewódzkim na nagrody przyznano w tym roku 1 milion 300 tysięcy. Nagrody otrzymało 466 osób. W ciągu roku średnia na jednego pracownika wyniosła, więc około 2850 złotych. W Urzędzie Marszałkowskim została przyznana tylko jedna nagroda roczna, otrzymało ją 632 pracowników i wydano ponad 1 milion 120 tysięcy złotych a średnia na pracownika wyniosła 1778 złotych. Najmniej na nagrody wydało kieleckie Starostwo Powiatowe, bo 270 tysięcy złotych. Otrzymali je wszyscy pracownicy starostwa - łącznie 277 osób. Średnia na pracownika wyniosła, więc niecały 1 tysiąc złotych.

W Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych nie było nagród finansowych, a jedynie wypłacono jednorazową premię pracowniczą, która średnio wynosiła 377 złotych brutto na osobę. Obecnie w PUK zatrudnionych jest stu pracowników.

"Cienko" było też w zieleni miejskiej. - Nagród w tym roku nie było, bo rok pod względem finansowym był słabszy od poprzedniego. Natomiast z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych wypłaciliśmy średnio na osobę 200 złotych brutto - mówi Michał Miszczyk, prezes Rejonowym Przedsiębiorstwie Zieleni.

Łączna suma pieniędzy wypłaconych w formie nagród w grudniu 2011 roku w Urzędzie Miasta Kielce wyniosła ponad 900 tysięcy złotych. Nagrody otrzymali pracownicy wszystkich wydziałów Urzędu Miasta z wyjątkiem prezydenta Wojciecha Lubawskiego. Łącznie w podziale nagród udział wzięło 559 osób, co daje średnią wynoszącą prawie 1620 złotych brutto.

W Zarządzie Transportu Miejskiego przed świętami, 48 pracowników otrzymało przed świętami po 800 złotych brutto.

W Miejskim Zarządzie Dróg w Kielcach w 2010 roku na nagrody wydano 236 tysięcy i otrzymało je 99 pracowników. Co wychodziło 2 388 brutto na osobę. - W 2011 roku nagród przyznaliśmy mniej, bo i mniej mieliśmy pieniędzy. 126 tysięcy trafiło do o 117 pracowników, co wychodzi 1083 złotych brutto na osobę - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Nagrody dostało też blisko 50 pracowników Kieleckiego Centrum Kultury i wynosiły one do sześciu procent wynagrodzenia rocznego brutto. - Koniec roku zakończyliśmy z dodatnim wynikiem finansowym i to pozwoliło nam wypłacić niewielkie sumy dla pracowników, średnio to wychodziło po kilkaset złotych na pracownika brutto - mówi Magdalena Kusztal, dyrektor KCK w Kielcach. - Pieniędzy nie brał dyrektor, jego zastępca i główny księgowy. Nasi pracownicy mają liche pensje, więc z radością takie go nagrody przyznałam.

W Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej też były nagrody. - Jesteśmy spółką prawa handlowego, mamy własny budżet, nie jesteśmy w ogóle związani i dotowani z przez Urząd Miasta, rządzimy się swoimi prawami, mamy zakładowy układ zbiorowy pracy, z którego wynika, że do płacy zasadniczej dodajemy 10 procent premii miesięcznie - mówi Jan Wilczyński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Z nagród powinni być zadowoleni pracownicy Wodociągów Kieleckich, bo stanowiły one 8 procent rocznego wynagrodzenia brutto. - Dla przykładu średnie wynagrodzenie w naszej firmie wynosi 4 325 złotych brutto - wylicza Ziemowit Nowak, rzecznik Wodociągów Kieleckich. - Nagroda stanowiła średnio 4152 zł brutto. Ta roczna nagroda traktowana jest jak 13 pensja, którą wypłacamy w listopadzie.
Nieco inaczej wygląda sprawa premii w innej miejskiej spółce - Targach Kielce. Wiceprezes zarządu i zarazem dyrektor ekonomiczny Targów Kielce Bożena Staniak mówi, że spółka stosuje motywacyjny system płac, w którym premie stanowią ponad 54 procent stałych wynagrodzeń. Wysokość premii jest uzależniona od zysku, a więc ich wysoki poziom ( średnio 1800 złotych brutto miesięcznie) jest rezultatem bardzo dobrych wyników, jakie spółka wypracowała w 2011 roku. W premiach mieszczą się między innymi prowizje od sprzedanej powierzchni targowej dla managerów poszczególnych wystaw.

Taki system jest konieczny dla utrzymania wysokiego poziomu targów, aby spółka była konkurencyjna wśród pracodawców na rynku wystawienniczym. Wzrost ilości i wielkości targów to warunek nie tylko rozwoju Targów Kielce, ale i całej strefy okołotargowej, gwarantującej zatrudnienie rzeszy pracowników naszego regionu.

Kościoły zdrowego ciała, siłownie obeszły przepisy

Wideo

Komentarze 12

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mafia

Wy jesteście gorsi od mafii,bandy,gówna,kloaki!!!! Tak kurrwa nie może byc! Naród cierpi biede a wy żyjecie obok (z) nas!

l
laala

Wiedeńska wyrolowała Miasto-teraz Księgarnia !A gdzie Prawnicy Urzędu Miasta,oni powinni przewidzieć ruchy dzierżawców , które "wyrolują" Miasto.Dlaczego nie sporządzili stosownych zapisów w Umowach!Nikt ich nie rozlicza,przecież można pociągnąć do odpowiedzialności Radcę Prawnego jeśli narazi pracodawcę na straty,do zawarcia niekorzystnej umowy!Radców jest kilku i wszyscy oni NIC nie zrobili?Główki siadły czy ich nie posłuchano.A premie dostali!Prawnicy wysoko się liczą -przecież to Palestra !Krzyczę CULPA! CULPA! NEGLIGENTIA!!!

l
lala

Pani Madetko, a dlaczego sprawdza Pani tylko nagrody w UM ? Czy to tekst na zamówienie ? dziwnym zbiegiem okoliczności radny Siejka i jego kumple z PO dziś zwołali konferencję na temat nagród w mieście. Proponuję, aby zadała Pani pytania:
- w jakiej wysokości dostał nagrodę radny Siejka jako pracownik Urzędu marszałkowksiego i czy go to nie bylwersuje, że tak też poszły grube miliony dla urzędników ?

- a może jako człowiek o tak dużej wrażliwości społecznej powinien zrezygnować z nagród ?

- Czy jego koledy z PO namawiali swoich przedstawicieli we władzach Urzędu Marszałkowskiego ( mnp. pana Świercza), by nie było nagród za 2011 r. ?

- jak nagrodzały pracowników inne urzędy w Kielcach ?

Trochę więcej dociekliwości, Pani redaktor...

l
lala

Pani redaktor Madetko

t
troll

W Miejskim Zarządzie Dróg w Kielcach w 2010 roku na nagrody wydano 236 tysięcy i otrzymało je 99 pracowników. Co wychodziło 2 388 brutto na osobę

K$#@a wolne żarty, na remonty dróg, chodników "podobno" pieniędzy nie ma a tu daje się nagrody na kwotę 236 tysięcy złotych ?? Brakowało do budżetu kilku milionów a tu nagrody są ?? Lubawski i jego świta już oficjalnie robi Kielczan w wuja.

k
kielczanin40

ZA CO ?!!!! PYTAM SIĘ ZA CO TA BANDA NIEUDACZNIKÓW z miejskiego zarządu dróg w Kielcach DOSTAŁA TYLE PIENIĘDZY NA NAGRODY !!!

P
Paweł
ZA CO ?!!!! PYTAM SIĘ ZA CO TA BANDA NIEUDACZNIKÓW z miejskiego zarządu dróg w Kielcach DOSTALI TYLE PIENIĘDZY NA NAGRODY !!!

ROZDAWNICTWO PIENIĘDZY PODATNIKA POMIMO KRYZYSU TRWA W NAJLEPSZE. MOŻNA POWIEDZIEĆ KWITNIE. Sprzedaż w cenie zwykłego
mieszkania tj.5030 zł/m2 pięknie położonej księgarni (róg Paderewskiego i Sienkiewicza), o tym świadczy najlepiej.
Urzędasy nie potrafią zabezpieczyć interesów miasta, ale pomagają zabezpieczyć dostatnie emerytury na majątku miasta osobom prywatnym.
Księgarz z księgarni Żeromskiego, piekarz z Wiedeńskiej wiedzą jak robić z miastem życiowe interesy. Nieudacznicy z Ratusza nie mają o tym zielonego pojęcia. Urzędasy do szkoły i uczyć się. Co z tego, że macie jakieś dyplomy, jak
o biznesie nie macie bladego pojęcia
......

W Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych nie było nagród finansowych, a jedynie wypłacono jednorazową premię pracowniczą, która średnio wynosiła 377 złotych brutto na osobę. Obecnie w PUK zatrudnionych jest stu pracowników.

Żenada ,ciekaw jestem "KTO" otrzymał te nagrody ???? Jestem pracownikiem tej spółki i na święta dostałem 100 zł "zapomogi świątecznej" - mówi samo za siebie :)Pozdrawiam kolegów i koleżanki z pracy.....

k
kielczanin40
A za co dostali w Wodociągach. Chyba tylko za wywindowanie jednych z najwyższych Polsce stawek za wodę, a zwłaszcza
za ścieki.Ponoć mają tak wielką zyskowność w Wodociągach, że nie nadążają robić kosztów. Sponsorują różniste
imprezy artystyczne, choć nie są do tego powołani. Wydają kasę na lewo i prawo, a wpływy i tak przewyższają wydatki.

Tyle, że działanie Wodociągów nie jest tak odczuwalne i uciążliwe przez mieszkańców miasta, jak deb***izm "fachowców" z MZD Kielce. Proszę pokaż mi chociaż jedną inwestycję, która nie miałaby wad, nie byłaby poprawiana i spełniła swoją rolę, znaczy pomagała nam w życiu codziennym, a nie utrudniała je. Ja takiej znaleźć nie mogę. Nimi powinien zająć się prokurator, a oni sobie nagrody biorą.
R
Rafał
ZA CO ?!!!! PYTAM SIĘ ZA CO TA BANDA NIEUDACZNIKÓW z miejskiego zarządu dróg w Kielcach DOSTALI TYLE PIENIĘDZY NA NAGRODY !!!

A za co dostali w Wodociągach. Chyba tylko za wywindowanie jednych z najwyższych Polsce stawek za wodę, a zwłaszcza
za ścieki.Ponoć mają tak wielką zyskowność w Wodociągach, że nie nadążają robić kosztów. Sponsorują różniste
imprezy artystyczne, choć nie są do tego powołani. Wydają kasę na lewo i prawo, a wpływy i tak przewyższają wydatki.
k
kielczanin

banda nierobów i złodziei nagrody sobie przyznaje ciekawe tylko jest ta średnio !!!!dyrekcja i kirownictwo po 10 tys a robole po 200-300zł

k
kielczanin40

ZA CO ?!!!! PYTAM SIĘ ZA CO TA BANDA NIEUDACZNIKÓW z miejskiego zarządu dróg w Kielcach DOSTALI TYLE PIENIĘDZY NA NAGRODY !!!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3