Najważniejsze informacje z ZUS-u 26.05.2022. Co się zmienia?

Newsroom 360
Newsroom 360
Najnowsze wiadomości z ZUS-u na Twitterze
Najnowsze wiadomości z ZUS-u na Twitterze Łukasz Gdak
Udostępnij:
ZUS prowadzi swój profil na Twitterze. Jeśli pobierasz któreś ze świadczeń - takich jak emerytura, renta itp. warto być z informacjami na bieżąco. Jakie posty ostatnio opublikował ZUS na Twitterze?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, czyli ZUS, powstał w 1934 roku. Jego zadaniem jest pobieranie składek m.in. na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, a następnie przyznawanie odpowiednich świadczeń. Zarówno wysokość składek, jak i przyznawanych później świadczeń mogą nieznacznie zmieniać się co roku. Na twitterowym koncie ZUS znajdziesz m.in. informacje na temat świadczeń, które mogą Ci przysługiwać.

Najnowsze informacje z ZUS-u: 26.05.2022

RT @EFNI_Poland: 🗣️ Jedną z uczestniczek jutrzejszego #EFNITALKS będzie prof. Gertruda Uścińska, szefowa @zus_pl

🏆Prof. Uścińska jest lau…


📢 Tylko do 3⃣0⃣ czerwca można złożyć do #ZUS wniosek o zgodę na opłacenie składek po terminie.

Dotyczy to osób, które nieterminowo opłaciły #składki na dobrowolne #ubezpieczenia za okres przed grudniem 2021 r.

Szczegóły👇
https://t.co/Hy9GhiVVWx


@DemonDF4 Zgodnie z prawem świadczenia przysługują tylko za czas pobytu z dzieckiem w Polsce. Uprawniony traci do nich prawo, gdy opuści nasz kraj na dłużej niż 30 dni. Do weryfikacji wykorzystujemy wiele państwowych rejestrów, między innymi bazę Straży Granicznej.


#Mama to skarb❤️ i zwykle główny opiekun nowonarodzonego dziecka⬇️

👩‍👧‍👦 Z #daneZUS wynika, że od stycznia do kwietnia z urlopu #macierzyński korzystało prawie 160 tys. kobiet, a niemal 212 tys. z urlopu rodzicielskiego.

Wszystkim mamom: samych radosnych chwil🌞
#DzieńMatki https://t.co/07YpfyPjLf


@Money_pl Nadal trwają rozmowy Zarządu ze związkami zawodowymi i jesteśmy przekonani, że zakończą się pozytywnie dla pracowników i Zakładu. Wypłaty świadczeń są bezpieczne.


🗨️ Bardzo ważna jest prewencja. W ubiegłym roku 2⃣4⃣ tys. kobiet skorzystało z rehabilitacji leczniczej oferowanej przez ZUS. Pozwala to dłużej zachować aktywność zawodową - podkreśliła prezes #ZUS, prof. Gertruda #Uścińska na #KongresZdrowiaKobiet.


📍 Prof. Gertruda #Uścińska, prezes #ZUS, w czasie #KongresZdrowiaKobiet:

💬 Każda kobieta w okresie ciąży była co najmniej jeden dzień na zwolnieniu lekarskim. A 5⃣2⃣ proc. z nich korzystało z #eZLA w ciąży powyżej 6 miesięcy. https://t.co/kOtuoB52Zh


RT @SanofiPolska: Prof. Gertruda Uścińska, Prezes @zus_pl podczas #KongresZdrowiaKobiet: "Dzięki elektronicznemu systemowi zwolnień lekarsk…


👩‍👧‍👦 Jesteś mamą albo planujesz nią zostać❓
Pracujesz lub prowadzisz własną #firma❓
#ZUS w #Chorzów, https://t.co/F9Xb0VkFQo w #Katowice i Fundacja Sama #Mama zapraszają Cię na spotkanie "Wspieramy mamy".

Czekamy 6⃣ czerwca od 9:30 do 13:00.

Więcej⬇️
https://t.co/kMfHmqGPvo https://t.co/pD1QEQNmOH


@nanTV @Marcenna1 @KaLe1306 @zielonoszara Wnioski o świadczenie wychowawcze można składać tylko elektroniczne. W naszych placówkach pomagamy w złożeniu elektronicznego formularza osobom, które tego potrzebują. Korespondencja w sprawie 500+ odbywa się też przez internet, na PUE ZUS.


@BangOut0fOrder Wypłaty rozpoczęliśmy 20 maja. W indywidualnych sprawach wyjaśnień udziela nasza infolinia ds. świadczeń rodzinnych: 22 290 55 00 (w godz. 8-15). https://t.co/T2w1Id4rXH


Jaka jest Polka XXI wieku❓ Poszukamy odpowiedzi podczas Konferencji #PolkaXXI.
🗣️ Prezes #ZUS, prof. Gertruda #Uścińska, odpowie na pytania o #kobiety na rynku pracy i w systemie emerytalnym.

📅 #Konferencja odbędzie się 3⃣1⃣ maja w #Warszawa. Więcej👉 https://t.co/gTKbUjvRbk https://t.co/zLLsvlzD5H


@mp_agnieszka @zielonoszara Co do zasady mamy dwa miesiące na rozpatrzenie wniosku. Może to trwać dłużej w przypadku postępowania wyjaśniającego. Informacje na temat swojego wniosku może Pani uzyskać pod numerem infolinii 22 290 55 00 (w godz. 8-15).


@Obywatel_RP1978 Nie tylko wiek ma znaczenie. Rodzic potwierdza we wniosku między innymi, że dziecko nadal z nim mieszka i jest na jego utrzymaniu. Znaczenie ma również to, czy drugi rodzic mieszka/pracuje za granicą w kraju poza UE/EFTA. Te kwestie mogą ulec zmianie.


@se_pl Nadal trwają rozmowy Zarządu ze związkami zawodowymi i jesteśmy przekonani, że zakończą się pozytywnie dla pracowników i Zakładu. Wypłaty świadczeń są bezpieczne.


@KrzysztofHache @zielonoszara Do końca maja 500+ wypłacają gminy, dlatego w tej sprawie należy kontaktować się z lokalnym OPS.
Przejmujemy wypłaty 500+ dopiero od nowego okresu świadczeniowego, czyli od czerwca 2022 r.


@ArkadiuszRojek @PisOff4 Dziękujemy za opinie. Pracujemy nad przebudową PUE, w tym zmianą interfejsu.


@Cozziee Mamy narzędzia do weryfikacji, czy świadczeniobiorca przebywa w Polsce. Korzystamy z wielu państwowych rejestrów, np. systemu informacji oświatowej, bazy Straży Granicznej. Możemy też wezwać świadczeniobiorcę do udzielenia osobistych wyjaśnień w naszej placówce.


@zielonoszara @WzeZdroju Obsługa wniosków o 500+ w PUE ZUS jest zautomatyzowana. Jeśli we wniosku nie ma błędów, to system generuje odpowiedź dla klienta i kieruje świadczenie do wypłaty bez udziału pracownika. Tylko wnioski wymagające dodatkowych wyjaśnień trafiają do obsługi przez pracownika.


@zielonoszara Nie tylko wiek ma znaczenie. Rodzic potwierdza we wniosku między innymi, że dziecko nadal z nim mieszka i jest na jego utrzymaniu. Znaczenie ma również to, czy drugi rodzic mieszka/pracuje za granicą w kraju poza UE/EFTA. Te kwestie mogą ulec zmianie.


ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Najważniejsze informacje z ZUS-u 26.05.2022. Co się zmienia? - Strefa Biznesu

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie