Nakręcą Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie. Wiosną ruszą zdjęcia...

  Nakręcą Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie. Wiosną ruszą zdjęcia do filmu o Ponurym i jego partyzantach? (WIDEO)

  MAT

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Konrad Łęcki

  Konrad Łęcki ©Mateusz Kołodziej

  Prawdopodobnie wiosną 2019 roku ruszą w Świętokrzyskiem zdjęcia do filmu "Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie", ekranizacji hitowej książki opisującej walki partyzanckie w naszym regionie.
  Konrad Łęcki

  Konrad Łęcki ©Mateusz Kołodziej  Film Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie ma być ekranizacją niezwykle popularnej książki Cezarego Chlebowskiego, która opowiada o losach Jana Piwnika Ponurego i jego żołnierzach na terenach Kielecczyzny.

  Reżyserem filmu będzie kielczanin Konrad Łęcki, twórca między innymi filmu „Wyklęty”.
  O tym, że podejmuje się tego zadania słychać już od kilkunastu miesięcy. Pierwsze zdjęcia miały ruszyć wstępnie już w pierwszej połowie 2018 roku. Przygotowania okazały się jednak trudne, gdyż reżyserowi nie jest łatwo skompletować odpowiedni budżet na film.
  - Z punktu widzenia produkcji filmowej dopinanie budżetu zawsze jest najtrudniejszym momentem. Mam jednak nadzieję, że wszystko jest na dobrej drodze, bo jeśli sprawy będą dalej tak się toczyć, jest szansa, że wiosną przyszłego roku ruszymy ze zdjęciami - mówi Konrad Łęcki.

  Reżyser liczy na dofinansowanie produkcji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Z tego tytułu można liczyć nawet na kilka milionów dofinansowania. Resztę jednak musi znaleźć sam. Ostatnio umowę o współpracy podpisał z wójtem podkieleckiej gminy Miedziana Góra, Zdzisławem Wrzałką. Dzięki niej produkcja filmu otrzyma wsparcie finansowe, a na terenach gminy Miedziana Góra powstaną zdjęcia do filmu. Reżyser chciałby, żeby zdjęcia do filmu powstały między innymi w Bobrzy i Ciosowej. To jednak nie wszystko, bo bardzo prawdopodobne, że produkcję wesprą inne gminy z województwa świętokrzyskiego. Nieoficjalnie wiemy, że Łęcki jest blisko podpisania umowy z gminą Morawica i Sitkówka-Nowiny w powiecie kieleckim, ale jeździ także na rozmowy do gmin z innych powiatów. - Bardzo cieszy mnie, że macierzyste gminy chcą pomagać. To będzie w końcu film kręcony i opowiadający o naszym regionie- mówi Konrad Łęcki.

  Przypomnijmy, że dla Łęckiego będzie to już drugi film związany z regionem świętokrzyskim. W marcu 2017 roku odbyła się głośna na całą Polskę premiera filmu „Wyklęty”. Zdjęcia do niego w 90 procentach powstawały w regionie świętokrzyskim, grali w nim też aktorzy z naszego regionu. Podobnie ma być w przypadku Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie. Zdjęcia mają być realizowane między innymi na Świętym Krzyżu, w Świętej Katarzynie, czy lasach suchedniowskich. W filmie mają zagrać też znani w Polsce aktorzy.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce