Narciarze UKS 28 Kielce najlepszym startem zakończyli sezon (zdjęcia)

PK, materiały prasowe
Maja Matys.
Maja Matys. UKS 28 Kielce
Dla zawodniczek i zawodników UKS 28 Kielce zakończył się sezon alpejski. Ostatnie zawody z cyklu 33. ligi Małopolskiego Okręgowego Związku Narciarskiego City Cup oraz połączone z nimi mistrzostwa Krakowa były jednocześnie najlepszymi startami w sezonie dla kieleckich alpejczyków.

Na stokach stacji narciarskiej Czorsztyn-ski w Kluszkowcach zawodnicy rywalizowali w slalomie, slalomie równoległym i gigancie. W trzydniowej rywalizacji wzięło udział prawie 800 alpejczyków z najlepszych klubów w Polsce.

Spośród zawodniczek UKS 28 Kielce, w slalomie pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła Maja Matys, a Marysia Góźdź była trzecia. Bardzo dobre starty zaliczyły Agnieszka Kasińska, Karina Misztal-Cholewa i Michalina Zawada, które zajęły, odpowiednio, 9., 16. i 16. miejsce.

Maja Matys została jednocześnie mistrzynią Krakowa w slalomie, Marysia Góźdź zajęła w tych mocno obsadzonych zawodach 3. miejsce.

W slalomie równoległym doskonałą dyspozycję w tym sezonie potwierdziły Maja Matys i Marysia Góźdź, które zajęły, odpowiednio, 2. i 4. miejsce w zawodach stojących na bardzo wysokim poziomie. Kielczanki spotkały się wcześniej w półfinale.

W klasyfikacji generalnej 33. ligi MOZN City Cup na zakończenie sezonu 2020/21 kieleckie zawodniczki zajęły bardzo wysokie miejsca:

• 4. miejsce Marysia Góźdź

W klasyfikacji drużynowej dziewczęta z UKS 28 Kielce w kategorii U-14 zajęły doskonałe, 3. miejsce. Drużyna startowała w składzie: Maja Matys, Marysia Góźdź, Karina Misztal-Cholewa, Agnieszka Kasińska, Michalina Zawada, Olga Poborska, Antonina Deredas.

W kategorii junior E 2011-12 punktowali dla UKS Kielce Janek Poborski i Filip Soprych. Bardzo obiecujące starty zaliczyli także Dominik Chabowski i Marcel Kowalski. Wśród młodszych juniorek wyróżniły się Lena i Nadja Łapacz. Swój pierwszy bardzo udany start w najmłodszej kategorii wiekowej zaliczył także Wojtek Matys.

W klasyfikacji generalnej klubowej, łączonej (chłopcy i dziewczęta) kielecki UKS zajął bardzo dobre, 15. miejsce na 55 klubów biorących udział z zawodach ligi MOZN.

Kieleckie zawodniczki z grupy kategorii U-12 i U-14 od roku trenują pod okiem Antoniego Dulczewskiego. Z młodszymi grupami pracują Małgorzata Góźdź i Krzysztof Kwapisz oraz Katarzyna Mirek.

Od tego sezonu sztab trenerski został poszerzony o trenerów przygotowania ogólnorozwojowego i motorycznego - Pawła Tietierina i Jarosława Bartczaka. Treningi łyżwiarskie prowadzi Michał Fireńczuk.

Na co dzień UKS 28 prowadzi swoje treningi na kieleckich obiektach - Hala Legionów, Telegraf, Stadion, Tumlin. Klub zaprasza chętnych do wspólnych treningów.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: