Nasi biegacze startowali na mistrzostwach Polski w przełajach

/dor/
W Żaganiu wystąpiła skromna reprezentacja Kielecczyzny. Najwyższe miejsce zajęła Paulina Witek z Połańca. Sławomir Szydłowski
W Żaganiu odbyły się mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Województwo świętokrzyskie reprezentowało siedmioro zawodników z dwóch klubów - Żaczka Połaniec i Olimpu Strawczyn.

Najlepiej wypadła Paulina Witek z Żaczka, która była jedenasta w biegu na 2 kilometry juniorek młodszych. Ten dystans pokonała w czasie 7 minut i 25 sekund. W tym samym biegu rywalizowały też dwie inne zawodniczki klubu z Połańca. Na 40. pozycji sklasyfikowana została Aleksandra Przybyło - 7.51, a na 44. miejscu Julia Krupa - 7.57. Są to podopieczne trenera Sławomira Szydłowskiego.

Jeśli chodzi o biegaczy Olimpu Strawczyn, to - jak podała strona www.la.kielce.com.pl - najwyżej, na 15 pozycji, sklasyfikowany został Dawid Piwko w biegu na 3 kilometry juniorów - 9,52. W tym biegu rywalizował także Bartłomiej Siadul - był 16. z rezultatem 10.08. Ponadto 16. lokatę w biegu na 6 kilometrów juniorów zajął Kamil Bielawski - 20.31, a Hubert Przeździk był 25. w kategorii juniorów młodszych na 5 kilometrów - uzyskał wynik 17.52.