Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasza dziewczyna napisała najlepszą pracę magisterską z geodezji!

/rab/
Po studiach magisterskich na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie Katarzyna Bernat z Żelisławiczek chce zrobić doktorat.
Po studiach magisterskich na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie Katarzyna Bernat z Żelisławiczek chce zrobić doktorat. archiwum prywatne
Wielki sukces Katarzyny Bernat z gminy Secemin, absolwentki włoszczowskiego liceum, obecnie już doktorantki na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Praca magisterska Katarzyny Bernat, studentki Wydziału Geodezji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zajęła pierwsze miejsce w konkursie na najlepsze prace magisterskie w dziedzinie innowacji, zorganizowanym przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego pod patronatem marszałka województwa małopolskiego oraz fundację Sapere Auso.

W nagrodę pani Kasia otrzymała 5 tysięcy złotych. Ponadto Polska Geodezja Komercyjna Krajowy Związek Pracodawców Firm Geodezyjnych przyznał jej nagrodę w wysokości 1 tysiąca złotych za najlepszą pracę magisterską w dziedzinie geodezji na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej imienia Stanisława Staszica w Krakowie.

Temat jej pracy brzmiał bardzo naukowo: "Automatyczna detekcja, pomiar i identyfikacja fotopunktów na obrazach cyfrowych w fotogrametrii bliskiego zasięgu". Katarzyna Bernat obroniła magisterkę w lipcu minionego roku. - Celem mojej pracy było napisanie dwóch programów komputerowych w środowisku MATLAB z wykorzystaniem biblioteki Image Processing Toolbox oraz stworzenie dla nich pełnego interfejsu graficznego. Oba programy dotyczyły automatycznego pomiaru punktów sygnalizowanych różnymi sposobami i odfotografowanych za pomocą niemetrycznego aparatu cyfrowego - wyjaśnia studentka.

W pracy wykorzystano między innymi sygnały w postaci czarno-białych szachownic, jakimi często posługuje się policja podczas rekonstrukcji wypadków drogowych. Programy stworzono po konsultacjach z krakowską firmą Cyborg Idea, zajmującą się tworzeniem oprogramowania wspomagającego rekonstrukcję wypadków na drogach.

Od października pani Katarzyna podjęła studia doktoranckie w dyscyplinie Geoinformacja, Fotogrametria i Teledetekcja Środowiska na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska. Bierze także udział w projekcie SaLMaR (Sustainable Land and Water Management of Reservoir Catchments), który otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu dotyczącego współpracy polsko-niemieckich instytucji naukowo-badawczych na rzecz zrównoważonego rozwoju. Założeniem tego projektu jest określenie sposobów zarządzania zbiornikami wodnymi na terenie Polski i Niemiec.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie