sportowy24
  Nat, Knudsen i Stojković też mogą jechać na mistrzostwa...

  Nat, Knudsen i Stojković też mogą jechać na mistrzostwa Europy!

  Paweł KOTWICA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Informowaliśmy już, że w szerokiej 28-osobowej kadrze zgłoszonej przez selekcjonera Bogdana Wentę do styczniowych mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, jest aż dziesięciu zawodników Vive Targi Kielce. Trzech zawodników znalazło się w kadrach innych krajów, są to Witalij Nat (Ukraina), Henrik Knudsen (Dania) i Rastko Stojković (Serbia), którzy mają realne szanse, aby zagrać w tej imprezie.
  Na mistrzostwa Europy z kieleckich obcokrajowców mogą pojechać Witalij Nat...

  Na mistrzostwa Europy z kieleckich obcokrajowców mogą pojechać Witalij Nat... ©S. Stachura

  ... Henrik Knudsen...

  ... Henrik Knudsen...

  Największym pewniakiem na wyjazd do Austrii wśród obcokrajowców grających w Vive Targi jest 32-letni Witalij Nat. Ukrainiec znalazł się w "28" graczy, którą zgłosił trener Leonid Zacharow. Lewoskrzydłowy kieleckiej drużyny, mimo że w kadrze swojego zespołu narodowego nie rozegrał oszałamiającej liczby spotkań (75), jest najbardziej doświadczonym graczem reprezentacji i zdobył dla niej najwięcej (263) bramek spośród powołanych na Euro zawodników. Ukraińcy są w grupie wraz z Chorwacją, Norwegią i Rosją.

  Środkowego rozgrywającego Vive Targi, 27-letniego Henrika Knudsena może zabrać do Austrii trener broniących mistrzostwa Europy Duńczyków, Urlik Wilbek, który umieścił go w 28-osobowej, jak to określono "bruttotruppen".

  Duńskie media spekulują: "Wobec operacji barku, którą w ostatnim czasie przeszedł pierwszy playmaker reprezentacji Jesper Jensen, wzrastają szanse grającego w polskim Vive Kielce Henrika Knudsena, który mógłby być zmiennikiem Thomasa Mogensena z niemieckiego SG Flensburg-Handewitt. Poza tym Mogensen jest jedynym środkowym Flensburga i jest z tego powodu mocno eksploatowany" - pisze portal www.dr.dk.

  Jensen, grający na co dzień w Skjern Handball, został kontuzjowany w meczu przeciwko Aarhus GF pod koniec listopada. Niedawna operacja poszła tak dobrze, że wciąż jest nadzieja na udział Jensena w turnieju Euro.

  "Jedynym graczem w 28-osobowym zespole, który jest na razie unieszkodliwiony, jest Jesper Jensen. On został wybrany jako "numer 28", który może się przydać na czas pomiędzy rundami mistrzostw Europy, w razie potrzeby. Ale nie mam wielkiej nadziei, że będzie mógł zagrać." - mówi Wilbek dla portalu tv2.dk, mając na myśli ewentualną wymianę zawodników podczas mistrzostw Europy - ze zgłoszonej do mistrzostw "16" można wymienić dwóch graczy po pierwszej rundzie i jednego po drugiej.
  Knudsen nie ma wielkiego doświadczenia reprezentacyjnego - zagrał w reprezentacji swojego kraju pięć razy, zdobył 13 bramek.

  Kto wie, czy w rozgrywkach grupowych austriackiego Euro, Knudsen nie spotka się z kolegą z kieleckiego klubu. Dania zagra w grupie z Austrią, Islandią i Serbią, a wśród 26 powołanych przez trenera reprezentacji Serbii Seada Hasanefendicia jest bowiem obrotowy Vive Targi, Rastko Stojković. Konkurentami do wyjazdu na mistrzostwa Starego Kontynentu są dla Stojkovicia występujący na tej samej pozycji Ratko Nikolić (Navarra, Hiszpania), Alem Toskić (Celje Pivovarna Lasko, Słowenia) i Uros Vilovski (MKB Veszprem, Węgry). 28-letni Stojković niedawno wrócił do narodowego zespołu po dwuipółletniej przerwie. Z czterech wymienionych rozegrał najmniej spotkań w kadrze - 27/52 bramki, Nikolić 174/382, Toskić 75/87, Vilovski 29/31, ale żaden z jego konkurentów nie może pochwalić się grą w dwóch finałach europejskich pucharów w ostatnich dwóch latach i pozycją wicelidera klasyfikacji aktualnej Ligi Mistrzów.

  Spośród zawodników występujących w polskiej lidze, w szerokiej kadrze Norwegii jest Vegard Samdahl z Wisły Płock, a w reprezentacji Rosji były zawodnik klubu z Płocka (obecnie Newa Sankt Petersburg), Iwan Pronin.
  ... i Rastko Stojković.

  ... i Rastko Stojković.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]