Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Natryskowe opalanie zamiast solarium i słońca

KAK
archiwum
Opalanie natryskowe jest alternatywą dla solarium czy kąpieli słonecznych, których wiele z nas chce lub musi unikać. Metoda natryskowa jest skierowana także kobiet w ciąży. Jest dostępna w salonie kosmetycznym Izabeli Kapciak.

Metoda natryskowa pozwala uzyskać opaleniznę bez konieczności ekspozycji ciała na promieniowanie UV. Niewielki urządzenie rozpylające spray brązujący wystarczy by poczuć się jak po powrocie z egzotycznego urlopu.

- Opalanie natryskowe jest idealnym zabiegiem zarówno jako zabieg całoroczny, dający piękną opaleniznę, ale też na specjalne okazje jak wesele, impreza sylwestrowa, studniówka - mówi kosmetyczka i właścicielka salonu kosmetycznego przy ul. Małej 14 w Kielcach. - Przed zabiegiem dobrze jest wykonać peeling, co przygotuje skórę na lepsze i dłuższe "noszenie" opalenizny.

Opalania jak zabieg pielęgnacyjny

Mgiełka płynu brązującego zabarwia skórę, dzięki reakcji pomiędzy aminokwasami występującymi w warstwie rogowej naskórka, a składnikami substancji opalającej, która jest całkowicie bezpieczna i dopuszczona do kosmetycznych zabiegów po dermatologicznym sprawdzeniu. W skład substancji opalającej wchodzi wiele naturalnych wyciągów, również te nawilżające i pielęgnujące skórę. Zabieg natryskowego opalania może być stosowany na całe ciało lub na dekolt i twarz. Jedna sesja trwa 15-20 minut.

Efekt po jednej wizycie

Już po jednej wizycie skóra nabiera pożądanego, opalonego koloru naturalnej opalenizny. Może być mniej lub bardziej intensywna, dobrana do karnacji. Kolor opalenizny widać natychmiast po zabiegu, natomiast pogłębia się ona jeszcze w ciągu kilku godzin od 6 do 8 godzin po zabiegu. Dopiero po upływie tego czasu można zmyć pod prysznicem resztki koloryzującego preparatu. Efekt jest bardzo jednolity i naturalny, nie tak jak w przypadku samodzielnego stosowania samoopalaczy pozostawiający smugi i nierównomierne "opalone" części ciała. Inaczej niż w przypadku kąpieli słonecznych czy seansów w solarium z natryskowego opalania mogą skorzystać kobiety w ciąży i wszyscy, którym lekarz zabronił opalania ze względów zdrowotnych.

Dwa tygodnie opalenizny

Natryskowa opalenizna utrzymuje się nawet do 2 tygodni. A zależy to od typu karnacji, stopnia przygotowania skóry do zastosowania środka opalającego oraz jej pielęgnacji po zabiegu. Jeżeli zabieg powtórzy się po kilku dniach, efekt będzie dłużej się utrzymywał. Stosowanie gorących kąpieli i pływanie w basenie z chlorowaną wodą może skrócić okres trwania opalenizny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie