NBA. Zwycięstwo Portland Trail Blazers, pomimo absencji Damiana Lillarda

OPRAC.: Mateusz Ptaszyński
W czwartek podczas meczy ligi NBA koszykarze Portland Trail Blazers pokonali na wyjeździe New Orleans Pelicans 106:95. Drużyna z Oregonu świetnie zaczęła sezon i w Konferencji Zachodniej zajmuje drugie miejsce.

Trail Blazers rozgrywali wyjazdowe mecze dzień po dniu (w środę pokonali Charlotte Hornets 105:95) i trener Chauncey Billups zdecydował po opinii sztabu medycznego, że Lillard odpocznie. 32-letni rozgrywający nie dawno zmagał się z kontuzją łydki.

Godny zastępca Lillarda
Pod jego nieobecność błyszczał przede wszystkim Jerami Grant, który zagarł fenomenalne spotkanie. Niski skrzydłowy zanotował 27 punktów, 8 zbiórek i 4 asysty.

Do przerwy to Pelicans prowadzili różnicą sześciu punktów. Później jednak dominowali goście. Stratę z nawiązką odrobili w trzeciej kwarcie, a w kolejnej kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Jeden z większych talentów ponownie błyszczy
Wśród pokonanych wyróżnił się Zion Williamson - 29 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty

Trail Blazers z bilansem dziewięciu zwycięstw i trzech porażek ustępują na Zachodzie tylko innej rewelacji rozgrywek - Utah Jazz (10-3). Pelicans (6-6) sklasyfikowani są na ósmej pozycji. (źródło PAP)