Neptun górą w sobotnich derbach powiatu koneckiego. Pokonał Partyzanta 1:0

Dorota Kułaga
Jan Sroka zdobył zwycięską bramkę dla Neptuna w czwartoligowych derbach z Partyzantem. Fot. Piotr Stańczak
W ciekawych czwartoligowych derbach powiatu koneckiego Neptun Końskie wygrał z Partyzantem Radoszyce 1:0.

Neptun Końskie - Partyzant Radoszyce 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Jan Sroka 22.

Neptun: Herda – Dutkiewicz, Szymoniak, Skalski, Maciejewski – Gardynik, Armata, Szymkiewicz, Piwowar, Kwiecień (79. Krystian Kos) - Sroka (75. Zieliński)

Partyzant: Kaszuba – M. Mazur (75. Wołczyk), T. Mazur, Miśta, Paweł Markowicz – Papros (46. Pańczyk, 70. Dymek), Opara (75. Nieszporek), Morgaś, Jaśkiewicz - Kuba Kos, Sosiński (65. Samburski)

Zwycięską bramkę zdobył Jan Sroka. Otrzymał piłkę po wyrzucie z autu, przyjął na klatę piersiową, uderzył i zaskoczył bramkarza Partyzanta. Mieliśmy też inne okazje, zwłaszcza w drugiej połowie. Partyzant raz nam zagroził. Brawa dla moich zawodników za walkę i charakter. Mamy problemy kadrowe, a ostatnio gramy co trzy dni. Tym bardziej cieszą trzy punkty - mówił Waldemar Szpiega, trener Neptuna.

- Jechaliśmy powalczyć o punkty. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko, bo mecz derbowy jest inny od pozostałych. Nie ustępowaliśmy liderowi. W końcówce Neptun stworzył dwie, trzy okazje, ale wynikało to z tego, że się otworzyliśmy i atakowaliśmy większą liczbą zawodników. Piłkę meczową w ostatniej minucie miał Kuba Kos, ale nie trafił w bramkę - mówił Jarosław Komisarski, trener Partyzanta.