Nie lada wyczyn Rafała Godzwona z Połańca. Zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Świata w potrójnym Ironmanie we Francji

Tomasz Kaczmarczyk
Nie lada wyczynu dokonał Rafał Godzwon z Połańca. Zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Świata w potrójnym Ironmanie! Fot. Archiwum prywatne/polaniec.com.pl

Rafał Godzwon podczas Mistrzostw Świata w potrójnym Ironmanie, które odbyły się w okolicach francuskiego miasta Colmar dokonał
niesamowitego wyczynu. Przepłynął 11,4 km, przejechał na rowerze 540 km i przebiegł 126,6 km. Dystans potrójnego Ironmana pokonał w czasie 43 godzin 48 minut i 14 sekund.

Zajął 3. miejsce Mistrzostw Świata. To nieprawdopodobny wyczyn i dowód na to, że Rafał Godzwon z Połańca jest jednym z
najwytrzymalszych sportowców na świecie. Finalnie do zwycięzcy stracił 8:13:30. Na metę wbiegał bardzo zmęczony, ale uśmiechnięty, przy dopingu suportu i kibiców. Ogromne brawa należą się również żonie Rafała, która przez cały czas wspierała i pomagała mu przetrwać tę heroiczną walkę.

Z morderczym dystansem zmierzyło się 12 zawodników i jedna zawodniczka. Rafał Godzwon w tej kategorii był jedynym Polakiem. Limit czasowy wynosił 61 godzin.