Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Rafał Godzwon z Połańca ukończył Mistrzostwa Świata na...

Nie lada wyczyn zawodnika z Połańca na Litwie. Rafał Godzwon startował na mistrzostwach świata na morderczym dystansie - podwójnym Ironman

Rafał Godzwon z Połańca ukończył Mistrzostwa Świata na Litwie w podwójnym Ironman na dystansie 7.6 kilometra pływania, 360 kilometrów dystansu kolarskiego i 84 kilometry biegania. To duży wyczyn naszego zawodnika. Zawody wygrał Robert Karaś, a Rafał Godzwon zajął 7 miejsce w kategorii wiekowej 36-45 lat i 18 miejsce w klasyfikacji open. W mistrzostwach, na tym morderczym dystansie, wystartowało 44 triathlonistów.

Oprócz tych zawodów w tym roku w maju ukończył połowę dystansu Ironman w Montanegro, gdzie też pokazał się z bardzo dobrej strony. W zeszłym roku ukończył pełnego Ironmana na zawodach w Czechach - 3,8 kilometra pływania, 180 kilometrów dystans kolarski i 42 kilometry biegu. Wszystko to dzięki bardzo ciężkim treningom - tygodniowo od 20 godzin do 28 godzin.