Nie mieli argumentów. Koszykarze UMKS Kielce przegrywają finał drugiej ligi (ZDJĘCIA)

/MAT/
Łukasz Fąfara robił co mógł, ale ostatecznie nie poprowadził swojego zespołu do zwycięstwa. Sławomir Stachura
Koszykarze UMKS Kielce nie awansowali do pierwszej ligi. W drugim finałowym spotkaniu ulegli SKK Siedlce 70:82 i to rywale cieszyli się z awansu na zaplecze ekstraklasy.

UMKS Kielce - SKK Siedlce 70:82

UMKS Kielce - SKK Siedlce 70:82, (15:22, 20:18, 17:22, 18:20)
UMKS:
Makuch 2, Fąfara 19 (1x3), Osiakowski, Miernik 10 (2x3), Machowski 2 - Bacik 16 (2x3), Busz 14 (2x3), Lewandowski 7 (1x3).

Kielczanie w drugim finałowym starciu (pierwsze wygrali siedlczanie 69:65) nie mieli za dużo do powiedzenia. Goście prowadzili od początku do końca i nawet ogłuszający doping ponad pół tysiąca kibiców w hali przy ulicy Żytniej nie poprowadził naszego zespołu do zwycięstwa. - Byliśmy zdecydowanie gorsi, nie mieliśmy dzisiaj na rywali żadnego argumentu. Gratuluję drużynie z Siedlec, bo w przekroju całego sezonu byli zdecydowanie najlepsi - mówił po meczu trener UMKS Kielce, Rafał Gil.

Siedlczanie w dalszym ciągu mieli dużą przewagę pod koszem (w kieleckiej ekipie zabrakło kontuzjowanego Jakuba Dryjańskiego), ale w środowy wieczór wyjątkowo skuteczni byli też z daleka. W pierwszej połowie trafili z dystansu aż siedmiokrotnie, a tylko rzucający obrońca Kamil Sulima trafił w ten sposób cztery razy! Agresywna obrona i skuteczny w ataku Łukasz Fąfara (17 punktów w pierwszej połowie) pozwoliły utrzymać do rywali dystans.

Drugą połowę nasza drużyna zaczęła jednak niemrawo. W ataku brakowało jej już sił i pomysłu na grę, a rywale perfekcyjnie do wykorzystywali. Na dwie minuty przed końcową syreną było już 80:67 dla SKK i pewne było, że to oni powrócą po roku nieobecności do pierwszej ligi.