Nie straszny im śnieg i niska temperatura. Kajakarze...

  Nie straszny im śnieg i niska temperatura. Kajakarze spłynęli Lubrzanką

  Mateusz Dudek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Nie straszny im śnieg i niska temperatura. Kajakarze spłynęli Lubrzanką
  1/41
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Krogulec

  W sobotę, 13 kwietnia blisko 30 osób wzięło udział w IX Ogólnopolskim Spływie Kajakowym Lubrzanką 2019. Uczestnikom nie straszna była mocno niesprzyjająca tego dnia aura.


  Spływ zorganizowany został już po raz dziewiąty przez Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach we współpracy z Przedsiębiorstwem Turystycznym "Kajakiem.pl" oraz z Magazynem Kajakowym WIOSŁO. Mimo niesprzyjającej aury w spływie zdecydowało się wziąć udział blisko trzydzieści osób.

  - Jak co roku zorganizowaliśmy spływ kajakowy rzeką Lubrzanką. W tym roku zaskoczyła nas aura. Opady między innymi śniegu niestety wystraszył część uczestników jednak mimo to udało się zebrać sporą grupę śmiałków – powiedziała nam Marta Piasecka, pracownik Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.

  W tym roku trasa spływu liczyła około dziesięciu kilometrów i prowadziła dolnym odcinkiem rzeki Lubrzanki od zalewu w Mójczy gdzie miał miejsce start do Marzysza gdzie miało miejsce oficjalne zakończenie spływu z rozdaniem certyfikatów, gorącym posiłkiem i ogniskiem.

  - W tym roku płyniemy dolnym odcinkiem rzeki. Wiadomo, że perełką jest przełom Lubrzanki i preferencje zawsze są takie aby płynąć od „Szklanego Domu” do Cedzyny, jednak w tym roku poziom wody był tam na tyle niski, że płyniemy dolny odcinek do połączenia Lubrzanki i Belnianki gdzie powstaje Czarna Nida. Mamy do przepłynięcia około dziesięciu kilometrów i szacujemy, że na miejscu pojawimy się około godziny 15-16 – powiedział nam przed rozpoczęciem spływu Adam Grzegorzewski, komandor tegorocznego spływu.

  Radości z faktu, iż już od dziewięciu lat udaje się organizować ten spływ nie kryła Krystyna Nowakowska, dyrektor Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.

  - Spływ Lubrzanką to było pierwsze wydarzenie jakie zorganizował jako instytucja „Szklany Dom”. Tą imprezą zaczęliśmy działalność dziewięć lat temu i teraz jest to impreza, która w pewien sposób rozpoczyna sezon turystyczny w naszym regionie – przyznała Krystyna Nowakowska.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Podniebna gmina Łopuszno [WIDEO, ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA]

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce