Nie żyje doktor Piotr Ziółkowski, twórca i szef...

  Nie żyje doktor Piotr Ziółkowski, twórca i szef Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku koło Chęcin. Wybitny naukowiec

  s

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Piotr Ziółkowski

  Piotr Ziółkowski ©Europejskie Centrum Edukacji Ekologicznej

  Nie żyje Piotr Ziółkowski , szef Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku koło Chęcin. Miał 54 lata. Był jednym z najsłynniejszych polskich naukowców - specjalistą geologii.
  Piotr Ziółkowski

  Piotr Ziółkowski ©Europejskie Centrum Edukacji Ekologicznej

  Ziółkowski to doktor nauk geologicznych, wieloletni pracownik i wykładowca Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, twórca i kierownik Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku w podkieleckiej gminie Chęciny.

  Piotr Ziółkowski pochodził z województwa warmińsko-mazurskiego, pracował przez lata w Warszawie, na Uniwersytecie Warszawskim. Potem dostał od rektora tej uczelni zadanie stworzenia, wybudowania i prowadzenia Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku. Przez lata budowy związał się ziemią świętokrzyską - zamieszkał na stałe w Kielcach.

  Jak powiedzieli jego współpracownicy , doktor w czwartek źle się czuł, ruszył autem do szpitala ale niestety pomoc przyszła za późno.

  Zdaniem Jacka Kowalczyka, prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego,który jako wieloletni dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim współpracował z Ziółkowskim będzie go niezwykle trudno zastąpić. - To był guru geologii, człowiek znany i ceniony na całym świecie. To on sprawił, że Korzecko, Chęciny i ziemia świętokrzyska stały się sercem polskiej geologii. Centrum , które stworzył w Korzecku to był wieki sukces - przyjeżdżali tu ludzie zajmujący się geologii z całego świata.

  Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej – ośrodek naukowo-badawczy Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, powstały w 2015 i mieszczący się we wnętrzu nieczynnego kamieniołomu Rzepka w Korzecku koło Chęcin. Otwarty dla gości z innych uczelni polskich i zagranicznych.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?

  Zobacz także: Flesz - co zabija Polaków?

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo