Nie żyje Janusz Marciniewski, były lekkoatleta Budowlanych Kielce, ceniony sędzia i działacz. Jeszcze w marcu sędziował zawody...

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Janusz Marciniewski zmarł w wieku niespełna 77 lat. Fot. Świętokrzyskie Kolegium Sędziów/www.la.kielce.com.pl
Jeszcze jedna bardzo smutna wiadomość w tym tygodniu dla środowiska sportowego. Zmarł Janusz Marciniewski, były lekkoatleta Budowlanych Kielce, a ostatnio ceniony sędzia "królowej sportu". Jeszcze w marcu był sędzią na zawodach...

Informację o śmierci Janusza Marciniewskiego na Facebooku zamieścili Wojewódzkie Kolegium Sędziów Lekkiej Atletyki w Kielcach i Kielecki Klub Lekkoatletyczny.
Żegnaj Przyjacielu ...
Odszedł nasz przyjaciel, nasz nauczyciel, nasz autorytet, człowiek który kochał to co robił i oddawał się swojej pasji w pełni.
Zawsze był obok, na każdych zawodach, na każdym szkoleniu, na każdym zebraniu - zaangażowany na 100%. Zawsze był.
Zarażał nas swoją pasją, swoją energią i swoim uśmiechem. Zawsze chętny do pomocy, ciągle dążył do doskonałości z roku na rok podnosząc swoje kwalifikacje i sędziując coraz bardziej prestiżowe zawody.
Drobne porażki przyjmował z pokorą, cierpliwie pracował obracając je z czasem w kolejne sukcesy. Ponad wszystko kochał ludzi, dzieląc się z nimi wiedzą, doświadczeniem, wolnym czasem i dobrym słowem.
Będzie brakować takiej osoby... jak On.
Cześć Jego Pamięci!

Jan informuje portal www.la.kielce.com.pl Janusz Marciniewski urodził się w 1944 roku w Baranowiczach, mieście położonym na terenie obecnej Białorusi, ale przez prawie całe życie mieszkał w Kielcach. Od ponad pół wieku był blisko związany z kielecką i świętokrzyską lekkoatletyką. Jako zawodnik Budowlanych Kielce w drugiej połowie lat 60. należał do okręgowej czołówki biegaczy na średnich i długich dystansach. W 1968 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobył mistrzostwo okręgu w biegu na 3000 m z czasem 8.51,2. Rok później, także na stadionie KSZO, okazał się najlepszy na 1500 m z wynikiem 4.04,7.

Po zakończeniu kariery zawodniczej w lekkiej atletyce udzielał się jako działacz i sędzia. Przez ostatnie dwie kadencje był w zarządzie Wojewódzkiego Kolegium Sędziów Lekkiej Atletyki w Kielcach. Posiadał drugą klasę specjalistyczną w skokach, a także uprawnienia kierownika technicznego zawodów. W Kielcach od wielu lat sędziował praktycznie we wszystkich zawodach. Jeszcze 20 marca był kierownikiem technicznym i sekretarzem na Wiosennym Mityngu Rzutów – Kielce 2021 - informuje portal www.la.kielce.com.pl.
Od wielu miesięcy zmagał się z ciężką chorobą, zmarł 5 kwietnia w wieku niespełna 77 lat. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 13 kwietnia, o godzinie 10 na cmentarzu w Chęcinach.

Kibice muszą sięgnąć do kieszeni

Wideo

Dodaj ogłoszenie