Niesamowity chrzest! Kilka tysięcy Świadków Jehowy na kieleckiej Kadzielni! (zdjęcia)

Luiza Buras-SokółZaktualizowano 
Aleksander Piearski
Na kieleckiej Kadzielni odbył się trzydniowy okręgowy kongres Świadków Jehowy. Zgromadził ponad 3600 osób.

[galeria_glowna]
Członkowie zgromadzenia dotarli do Kielc z całego województwa świętokrzyskiego i okręgu radomskiego. Przez trzy dni rozważali fragmenty Biblii, wzięli też udział w chrzcie, który dobrowolnie przyjęło 23 osoby.
Okręgowy Kongres Świadków Jehowy w Kielcach odbywał się już po raz drugi i był jednym z 24, które podczas wakacji zaplanowano w całej Polsce. Tym razem tematem przewodnim było nadejście Królestwa Bożego i to właśnie jemu poświęcone były trzydniowe rozważania, czytania i wykłady.

Jednym z ważniejszych i bardziej podniosłych punktów spotkania był chrzest, który odbył się w sobotę. Na scenie amfiteatru ustawiono ogromny basen, w którym przy pomocy innych członków społeczności zanurzali się przyjmujący chrzest.

- Jest to szczególny moment, który przybliża nas do Boga i pomaga nawiązać z nim więź. Chrzest odbywa się poprzez całkowite zanurzenie, a nie jedynie pokropienie głowy wodą. Jezus Chrystus właśnie w ten sposób został ochrzczony w rzece - tłumaczył Grzegorz Cierpisz, rzecznik prasowy kongresu. Chrzest przyjmują osoby dorosłe bądź dojrzałe, świadome swojej decyzji dzieci. Jest to sprawa dobrowolna.

Podczas kieleckiego kongresu zdecydowały się na to 23 osoby. Wśród nich była ponad 60-letnia pani Anna, która, aby poznać Biblię musiała nauczyć się czytać już w wieku dorosłym. Pomagali jej w tym członkowie zgromadzenia. Chrzest był dla niej wzruszającym przeżyciem.

polecane: FLESZ: 10 matek, które zmieniły świat

Wideo

Materiał oryginalny: Niesamowity chrzest! Kilka tysięcy Świadków Jehowy na kieleckiej Kadzielni! (zdjęcia) - Echo Dnia Świętokrzyskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 108

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość

Żydzi podczas rutuału podobno piją krew katolickich dzieci

zgłoś
m
mike

Mieszanie krwi to nic innego jak spotkania dużej grupy ludzi,kobiet i mężczyzn w różnym wieku i wymianie partnerów no i grupowe pier......e!!! Wiem to z pewnego źródła a mianowicie zapytajcie o człowieka o nazwisku Staszak ,zobaczycie jak zareagują,był on kiedyś w tej sekcie kimś takim jak nasz biskup,ich wielki mentor nauczyciel i on opowiadał o tych orgiach.wyrzucili go ze zgromadzenia bo Chlal i stoczył się.oto cała prawda o sekcie,dlatego jechowcy mają tyle dzieci.więc zanim przystapicie do nich zastanówcie się czy chcielibyście by wasza żonę wyruchalo stado napalonych kolesi a wy będziecie wychowywać owoc tej legii pozdro

zgłoś
R
RE
W dniu 10.07.2011 o 23:22, wwww napisał:

Hahaha jakim trzeba byc idiotą zeby rzucać hasła o mieszaniu krwi, może który mądry sie wypowie jakby sie to mialo odbywać. Taka impreza zakonczyła by sie masowym zejsciem uczestników z racji tego żę niektóre grupy krwi nie moga być mieszane.Też mnie denerwuje nachalność niektórych jehowitów ale generalnie to dobrzy i niegrożni ludzie ale zeby pisac takie bzdury to trzeba żyć w średniowieczu. Pomieszać to możesz sobie kolory farbw puszce a nie krew:D

jak to się odbywa schyl się nisko i jak poczujesz coś w odbytnicy będzie znaczyło mieszanie krwi

zgłoś
w
waldi

A jak mam to rozumieć kiedyś podczas rozmowy ze ŚJ powiedział mi cytuje (być może zabrzmi to brutalnie ale dzieli nas przepaść,a ja  jestem już zbawiony)

zgłoś
y
yossarian
Mieszanie krwi.. To nie ten adres!!!! Oto cytat z reportażu TVN UWAGA

Sekta opiera się na silnych więziach między członkami. Nacinanie skóry, mieszanie i picie krwi ma stworzyć pozory prawdziwego braterstwa. Najważniejszym rytuałem satanistów jest czarna msza – obrzęd kultu szatana. Członkowie sekty gromadzą się wokół ołtarza, na którym leży naga kobieta. Palą czarne świece, śpiewają psalmy. Msze kończą się orgią seksualną, a nawet morderstwem.

Ale pierrdolenie No ale tępy katolicki plebs uwierzy we wszystko.
zgłoś
G
Gościówa

Czyli Sateniści a nie ŚJ.

zgłoś
T
Tadeusz

po całych dniach chodzicie po domach i zagłuszacie ludziom spokoj?
nie gdybajmy, gdy nadejdzie nasz kres wtedy przekonamy się kto z nas wierzył właściwie...

Po 1. Nie po całych dniach tylko przed pracą lub po pracy. Często w dniu wolnym od pracy.
PO 2. Czy słuchanie o Bogu jest zagłuszaniem spokoju? (to o czym trąbi radio ma ryja)?
Po 3. Nie ma co gdybać. To wszystko Bóg kazał zapisać.Jeśli tobie nie chce się tego przeczytać, Jeśli ktoś kto przeczytał chce cię o tym powiadomić a ty nazywasz to zagłuszaniem
Po 4. Gdybyś chociaż trochę poczytał to wiedziałbyś, że gdy nadejdzie "nasz=twój " kres to już się o niczym nie będziesz w stanie się przekonać.

Przekonaj się dopóki żyjesz.

zgłoś
i
inny
No to ładne klocki a tak na poważnie to znam taką co zanegowała że na ziemi żyły Dinozarły
Nie wierzycie to Zapytajcie sami i zobaczycie co wam Odpowiedzą.

Krytyka również dotyczy zmian w doktrynie Świadków Jehowy. Dotyczy to zmian terminu ponownego przyjścia Chrystusa na Ziemię z 1874 roku
na 1914 oraz podawania i sugerowania różnych dat i czasu końca świata – 1914, 1915, 1918, 1920, 1925, 1975, 'Pokolenie 1914'.
Jak również tezy, że Chrystus nie umarł na krzyżu lecz na palu męki. Do 1935 roku Świadkowie Jehowy wierzyli, że Jezus umarł na krzyżu i sami stosowali tę symbolikę krzyża.

Wątpliwości budzi także kwestia zakazu transfuzji pełnej krwi, który wynika wg Świadków Jehowy z nakazu "powstrzymywania się od krwi" wyrażonego
w Dziejach Apostolskich (Dz 15:22-29 i Rdz 9:4-5. Zdaniem krytyków takiej interpretacji zapis ten odnosi się jedynie do spożywania krwi, a transfuzja
jest de facto przetoczeniem krwi i nie jest trawiona przez biorcę, natomiast nauka z Dziejów Apostolskich dotyczy nie gorszenia Żydów. Zwraca się również uwagę iż Świadkowie Jehowy traktują w tym miejscu wyrywkowo naukę z Księgi Powtórzonego Prawa (Kpł 17:10-14), gdzie pomijają fakt,
że karą za spożywanie krwi była taka sama nieczystość jak np. czas menstruacyjny kobiety (Kpł 15:19-25) lub kontakt ze zmarłymi (Kpł 22:4-6)
gdzie powinnością Żyda było obmycie się by został oczyszczony (Kpł 17:15-16) jak i to, że te nauki odnoszą się tylko do Żydów (Pwt 14:21). Krytycy zarzucają także wielokrotne zmiany doktryny w tej kwestii od zgadzania się na transfuzję, poprzez wykluczanie osób przyjmujących transfuzje w tym również za frakcje krwi, po zezwolenie na przyjmowanie frakcji krwi, krytycy zwracają uwagę iż zakaz transfuzji również obejmuje niepełnoletnie
dzieci
zgłoś
a
anna

mylisz się !! moi teściowie należą do nich ,są ochrzczeni a nie mają odwagi nam o tym powiedzieć-wstydzą się zupełnie. Oszukują własnego syna. tak więc nie są tak wspaniali jak myślisz. Dla tej wiary zrezygnowali z własnych wnuków,ponieważ "nauczanie" po domach jest dla nich ważniejsze jak rodzina,która jest podobno święta.kobieta umoralnia wszystkich dokoła podczas gdy sama w młodości robiła róże rzeczy już jako mężatka,a jej drugi syn ma innego ojca-on oczywiście o tym nie wie...

Polecam zweryfikowanie opinii o tych ludziach. Nadmieniam,że żyjemy w całkowitej zgodzie i nie ma żadnej złośliwości z mijej strony.

zgłoś
j
jenny

Tak naprawdę to każda religia jest swego rodzaju sektą...

zgłoś
o
obserwator

No nie z całego województwa np wyznwcy z powiatu włoszczowskiego spotykają się w Sosnowcu, z kazimierzowskiego w Krakowie, a z okolic Sandomierza w Rzeszowie.

zgłoś
m
minas
A o co chodzi z tym mieszaniem krwi ???

Chodzi o to że jej nie mieszają z kaszą, mięsem i zupą oraz pomiędzy innymi tak jak inni
zgłoś
D
Darek
Witam! Mam wątpliwości dotyczące daty 607 p.n.e. (Z tą datą związana jest fundamentalna nauka świadków Jehowy o roku 1914).

609 p.n.e. - śmierć Jozjasza (2Krl.23:29), upadek Asyrii i początek siedemdziesięciu lat dla Babilonu (Je.29:10, BT).

609 p.n.e. + 70 lat dla Babilonu = 539 p.n.e.

609 – 22 (od Jehoachaza, do 11 roku Sedekiasza) = 587 = data zburzenia Jerozolimy, według Jeremiasza 29:10.

606 p.n.e. - Nebukadneccar zabiera do Babilonu pierwszą grupę jeńców żydowskich. Jest wśród nich Daniel. Jest to początek siedemdziesięcioletniej niewoli i spustoszeń Jerozolimy.

606 p.n.e. + 70 lat niewoli i spustoszeń Jerozolimy = 537 p.n.e.

606 – 19 (pozostałe 8 lat panowania Jehojakima, do 11 roku Sedekiasza) = 587 = data zburzenia Jerozolimy, według Daniela 1:1,2

589 p.n.e. - Inwazja Nebukadneccara na miasta judzkie. Początek 70 lat potępiania miast judzkich.

589 p.n.e. + 70 lat potępiania miast judzkich = 519 p.n.e.

589 – 2 (lata inwazji babilońskiej) = 587 = data zburzenia Jerozolimy, według Zachariasza 1:12.

588 p.n.e. - około 4 stycznia Nebukadneccar rozpoczyna oblężenie Jerozolimy (Ez.24:1,2). Rok później Żydzi rozpoczynają posty w rocznicę tych smutnych wydarzeń. Posty te trwają 70 lat, aż do roku 518 p.n.e. (Zch.7:1,5; 8:19).

Ok. 4.01.587 p.n.e. + 70 lat postów = ok. 1.12.518 p.n.e.

Ok. 4.01.588 - 19 miesięcy oblężenia = sierpień 587 = data zburzenia Jerozolimy, według Zachariasza 7:5.

Czy ktoś ze świadków Jehowy mógłby ustosunkować się do powyższej argumentacji?
zgłoś
y
yossarian
Katolicy nie chodzą po domach, ale w dużej części są wredni, zawistni, no i - oczywiście - są wielkimi hipokrytami. No a poza tym - katolicyzm sprowadza się do odbębnienia "chadzania do kościoła". Znajomość Pisma Świętego, podstaw i dogmatów wiary to dla większości tzw. katolików abstrakcja. Katolicyzm jest wyznaniem płytkim, powierzchownym, "jarmarcznym" (mam tu na myśli nie istotę wiary tylko podejście "chadzających do kościoła")). Szanuję Świadków za ich poważne podejście do swojej wiary i za pozytywny stosunek do innych ludzi.

No taka prawda. Też mam większy szacunek do ludzi, którzy głęboko traktują swoja wiarę, niż do tych typowych polaczków-katolików, co tylko w niedzielę do kościółka, a na codzień wóda, zdradzanie zony/męża, hipokryzja i zawiść wobec sąsiada. Katolicy którzy krytykują ŚJ, to idioci.
zgłoś
g
gość
Mam do czynienia ze swiadkami Jechowy oni wkraczaja wludzkie zycie kiedy czlowiek jest zlamany i tak potrafia omamic ze potem ograbiaja ludzi z majatku mojemu sasiadowi zabrali mieszkanie pod pretekstem jacy to oni sa dobrzy i wile innych przykladow w rodzinie a moj szawgier swiadek jechowy znecal sie nad zona w ciazy bo podobno u was to normalka
Ps.tak wlasnie dzialaja sekty omamaija ludzi i wy jestescie jedna znich z ta roznica ze legalnie dzialaci.Ludzie niedajcie sie omamic

Właśnie przed chwilą o tym pisałam - wiara katolicka jest płytka i powierzchowna. Człowieka o silnej wierze nie omami jakiś świadek-domokrążca. Poza tym - gdzie są ci przyjaciele-katolicy, kiedy są najbardziej potrzebni "kiedy człowiek jest złamany"?
zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3