Niespodzianka w Wiślicy! Derby "okręgówki" dla Grodu

(ALI)
Niedzielne derby Grodu Wiślica (w zielonych strojach) i Piasta Stopnica to był mecz walki o każdą piłkę. Bramkarz Grodu Marcin Ciemiera (z prawej) bronił znakomicie i zachował czyste konto. Adam Ligiecki
Nieoczekiwanym zwycięstwem Grodu Wiślica zakończyły się piłkarskie derby powiatu buskiego w lidze okręgowej. W słoneczne, ale chłodne i wietrzne niedzielne popołudnie beniaminek pokonał na własnym boisku Piasta Stopnica 2:0 (2:0).

Jak na derby przystało, był to emocjonujący mecz; nie brakowało twardej walki o każdą piłkę. Wiśliczanie, którym w rundzie wiosennej szło jak po grudzie, wystąpili już z bramkarzem Marcinem Ciemierą, który po dłuższej przerwie powrócił do zespołu.

Popularny "Tasman" dodał pewności drużynie Grodu - świetnie dyrygował defensywą, która rozbijała ataki Piasta. Gospodarze przeprowadzili też dwie świetnie kontry, zakończone bramkami i na przerwę schodzili z wynikiem 2:0.

Po zmianie stron goście rzucili się do ataku, stwarzali sobie dogodne sytuacje, lecz brakowało skuteczności. Swoje okazje mieli także piłkarze z Wiślicy, ale wynik już nie uległ zmianie. Niespodziewane zwycięstwo walczącego o utrzymanie Grodu (2:0) może być tak bardzo oczekiwanym "meczem na przełamanie".