Niespodziewana porażka rezerw PGE VIVE Kielce

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, PGE VIVE II Kielce przegrało z Glorią Katowice.

PGE VIVE II Kielce – Gloria Katowice 26:28 (12:12)

PGE VIVE II: Kijowski, Spytek – Wołowiec, Szyc 3, Bysiak 5 (3), Kubicki 1, Grudzień, Krawczyk, Basa 5, Matuszewski, Godzisz 2, Stępnik 2, Włodarski 2, Walaszczyk 2 (1), Pawlik 3, Filipowicz 1.

W trzeciej kolejce Gloria przegrała w Kielcach z debiutującą w rozgrywkach SMS ZPRP, a w niedzielę dość niespodziewanie wywiozła komplet punktów od rezerw PGE VIVE.

W pierwszej połowie drużyna trenerów Pawła Tetelewskiego i Krzysztofa Palucha grała falami. Od stanu 6:3 straciła trzy bramki z rzędu, potem zdobyła cztery z rzędu i znów miała serię trzech straconych. Katowiczanie już od 3 minuty grali bez Bartosza Horodyńskiego, który zobaczył czerwoną kartkę za brutalny faul na Macieju Filipowiczu. Goście zresztą nie przebierali w środkach, grając momentami bardzo ostro. Podobnie było w meczu z SMS, po którym jeden z kieleckich zawodników trafił do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu.

Najgorzej kielczanie zagrali na początku drugiej połowy. 10 minut po zmianie stron przegrali 1:6 i przegrywali 13:18. Próbowali odrobić straty, ale popełniali za dużo błędów w ataku i pozwalali na skuteczne rzuty rozgrywającym Glorii. Jeszcze w 55 minucie było 22:27, ale drużynie z Kielc udało się doprowadzić do emocjonującej końcówki. Na półtorej minuty przed końcem, po golu Filipowicza było 26:27. Jednak karny 30 sekund przed końcem dał Glorii gola i zwycięstwo.