Wtorek, 5 marca, nie należał do spokojnych. Na terenie gminy Pińczów strażacy interweniowali łącznie sześciokrotnie przy czterech pożarach oraz dwóch miejscowych zagrożeniach.

- W godzinach nocnych funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie wspólnie z druhami z ochotniczych straży pożarnych zmagali się z pożarem stodoły w miejscowości Zawarża oraz pożarem pustostanu w Zakrzowie. Działania strażaków polegały na ugaszeniu płonących obiektów, obronie innych budynków, które były zagrożone rozprzestrzenieniem się pożaru jak również wykonaniu prac rozbiórkowych spalonych konstrukcji, które stwarzały zagrożenie dla osób postronnych.

W jednym z pożarów nie obyło się także bez konieczności udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Działania prowadzone przez jednostki ochrony przeciwpożarowej zaowocowały uratowaniem mienia o szacunkowej wartości około 300 tysięcy złotych - mówi kapitan Mateusz Tarka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie

Tego dnia po raz kolejny płonęły także trawa i sucha roślinność na nieużytkowanych terenach rolniczych. Warto tu nadmienić, iż w minionych dniach Policja ustaliła sprawców podpalenia nieużytków, którzy zostali ukarani mandatami karnymi.

Pozostałe interwencje związane były z nadłamanymi konarami drzew oraz pomocy osobie zagrożonej w budynku mieszalnym.


POLECAMY RÓWNIEŻ:Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesuWille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkająTe kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz rankingIle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?Zobacz także:Flesz. Matematyka do poprawki, czy nie będzie już obowiązkowa na maturze? NIK alarmuje, że poziom fatalny