Niespotykana sytuacja na polskich boiskach w meczu Korony Kielce w PKO Ekstraklasie. Jagiellonia Białystok oddała bramkę. Zobaczcie wideo

Dorota Kułaga
Wojciech Wojtkielewicz
Do sytuacji nie spotykanej na polskich boiskach doszło w pierwszej połowie wyjazdowego meczu Korony Kielce z Jagiellonią Białystok. Najpierw Jagiellonia nie zachowała się fair play i nie oddała piłki wybitej przez Kyryło Petrowa. A później oddała Koronie bramkę! Zobaczcie wideo z tej kuriozalnej sytuacji.

Do niecodziennej sytuacji doszło w 31 minucie. Kyryło Petrow wybił piłkę za linię boczną, bo na boisku leżał Marc Gual. Gospodarze nie oddali piłki Koronie, a tak powinno zrobić zgodnie z zasadami fair play. Szybko wznowili grę i Hiszpan przedarł się lewą stroną pola karnego, wystawił piłkę Jesusowi Imazowi na środek "szesnastki" - jego strzał obronił Konrad Forenc, ale wobec dobitki był bezradny. Jagiellonia objęła prowadzenie 1:0.

Po tej bramce doszło do przepychanek między zawodnikami, sędzia pokazał dwie żółte kartki. Zawodnicy wyjaśnili sobie tę sytuację i Jagiellonia postanowiła również zachować się fair play i "oddać" bramkę Koronie. Piłkarze Jagiellonii stali, Jakub Łukowski przebiegł z piłką od środka boiska, przez nikogo nie atakowany, i umieścił piłkę w bramce. Niecodzienna sytuacja na piłkarskich boiskach. Po tej bramce było 1:1.

Jak mówili później piłkarze Jagiellonii, była to ich wspólna decyzja podjęta z trenerem Maciejem Stolarczykiem.