Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niezwykła wystawa w Muzeum Diecezjalnym w Sandomierzu. Z oryginalnymi listami znanych Polaków. Zobacz zdjęcia

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Listy królewskie Zygmunta Augusta, Jana III Sobieskiego, a także listy Henryka Sienkiewicza, Deotymy, Elizy Orzeszkowej można oglądać na wystawie zatytułowanej „Ars epistolandi. Kiedy pisanie listów było Sztuką”  w Muzeum Diecezjalnym w Sandomierzu. Wystawę można oglądać do września przyszłego roku.
Listy królewskie Zygmunta Augusta, Jana III Sobieskiego, a także listy Henryka Sienkiewicza, Deotymy, Elizy Orzeszkowej można oglądać na wystawie zatytułowanej „Ars epistolandi. Kiedy pisanie listów było Sztuką” w Muzeum Diecezjalnym w Sandomierzu. Wystawę można oglądać do września przyszłego roku. Klaudia Tajs
Listy królewskie Zygmunta Augusta, Jana III Sobieskiego, a także listy Henryka Sienkiewicza, Deotymy, Elizy Orzeszkowej można oglądać na wystawie zatytułowanej „Ars epistolandi. Kiedy pisanie listów było Sztuką” w Muzeum Diecezjalnym w Sandomierzu. Wystawa będzie otwarta do września przyszłego roku.

O wystawie opowiada kustosz Muzeum Diecezjalnego Urszula Stępień, która tłumaczy, że zebrane eksponaty - zbiór dokumentów historycznych, autografy, listy i rękopisy pochodzą ze zbiorów m.in. Biblioteki Diecezjalnej w Sandomierzu, Dworu w Śmiłowie, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius oraz Zamku Królewskiego w Warszawie. - To także dokumenty znajdujące się w zbiorach Biblioteki Diecezjalnej i Archiwum Kapitulnego a pochodzą z kolekcji księdza Wiśniewskiego, wielkiego darczyńcy Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu.

- Na wystawę wybrałam 100 listów, ale to jest zaledwie cząstka tego niezwykłego zbioru listów osobowości, nie tylko polskich - powiedziała Urszula Stępień. - Są listy króla Zygmunta Augusta, Henryka Sienkiewicza, Jana Matejki, Elizy Orzeszkowej, uczonych krakowskich i lwowskich. Należy wspomnieć niezwykły liścik Karola Frycza napisany do księdza Józefa Rokosznego z jego rysunkiem. Starałam się, aby przy wielu nazwiskach zaakcentować wątki sandomierskie i ich związek z Sandomierzem.

Wystawę można oglądać do września przyszłego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze atrakcje Krakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto