Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nocna Droga Krzyżowa to wielkie duchowe przeżycie. Początek w piątek o 20

Dorota Kułaga
Udział w Nocnej Drodze Krzyżowej to dla każdego z nas duże przeżycie - mówi ksiądz Marek Blady, jeden z organizatorów tego wyjątkowego wydarzenia.
Udział w Nocnej Drodze Krzyżowej to dla każdego z nas duże przeżycie - mówi ksiądz Marek Blady, jeden z organizatorów tego wyjątkowego wydarzenia. Łukasz Zarzycki
Po raz drugi odbędzie się Nocna Droga Krzyżowa z Kielc na Święty Krzyż. Tym razem będzie pod hasłem: „Okazuje miłość do końca…”.

Jest duże zainteresowanie - zapisało się 297 osób

Jej organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej, a jednym z patronów medialnych tego wyjątkowego duchowego wydarzenia „Echo Dnia”.

W ubiegłym roku w Nocnej Drodze Krzyżowej na Święty Krzyż uczestniczyło blisko 180 osób. W tym roku frekwencja będzie jeszcze większa. Jak nam powiedział ksiądz Marek Blady, w środę do godziny 21 zapisanych było już 297 osób.

W piątek o 20 mszę odprawi biskup Jan Piotrowski

To modlitewne wydarzenie rozpocznie się w piątek, 26 lutego, o godzinie 20 mszą świętą pod przewodnictwem ordynariusza diecezji kieleckiej - księdza biskupa Jana Piotrowskiego. Msza będzie w kościele NMP Matki Kościoła w Kielcach -Dąbrowie przy ulicy Północnej 4.

Przemarsz trasą z Kielc-Dąbrowa na Święty Krzyż z rozważaniem tekstów drogi krzyżowej będzie trwał całą noc. Przybycie do Sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest w sobotę, 27 lutego, około godziny 8.

Trasa nocnego przemarszu będzie liczyła 37 kilometrów
Nocny przemarsz, którego trasa będzie liczyła 37 kilometrów, to wyzwanie do przezwyciężenia własnych słabości. - To również propozycja dla ludzi, którzy chcą oderwać się od codziennego zabiegania i pobyć sam na sam z Panem Bogiem - dodał ksiądz Marek Blady.

Korzystając ze szlaków turystycznych organizatorzy chcą promować region świętokrzyski. Większość trasy przemarszu to czerwony główny szlak świętokrzyski. Przewiduje się około 11 godzin na przejście i 14 postojów - stacji. Cały przemarsz będzie przebiegać w ciszy. Rozważania każdy uczestnik będzie czytał sobie sam.

-Celem Nocnej Drogi Krzyżowej jest wzbudzenie w uczestnikach modlitewnej, wielkopostnej refleksji. Człowiek jest jednością ciała i duszy, dlatego podjęty wysiłek fizyczny ma służyć pomocą w przemianie duchowej - powiedział ksiądz Marek Blady, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej.

Postoje będą przy stacjach Drogi Krzyżowej

Na trasie będą postoje - stacje drogi krzyżowej: Kościół w Dąbrowie - 1. Pan Jezus skazany na śmierć, Domaniówka - 2. Pan Jezus bierze krzyż na swe ramiona. Kościół w Masłowie - 3. Pierwszy upadek Pana Jezusa, Klonówka - 4. Pan Jezus spotyka swą matkę, Dąbrówka - 5. Szymon Cyrenejczyk pomaga nieść krzyż Jezusowi, Ameliówka - 6. Święta Weronika ociera twarz Pana Jezusa, Radostowa - 7. Pan Jezus upada pod krzyżem po raz drugi, Wymyślona - 8. Pan Jezus pociesza płaczące niewiasty, Przełęcz Krajeńska - 9. Trzeci upadek Pana Jezusa, Kościół w Świętej Katarzynie - 10. Pan Jezus z szat obnażony, Łysica - 11. Pan Jezus przybity do krzyża, Kapliczka Świętego Mikołaja - 12. Pan Jezus umiera na krzyżu, Kakonin - 13. Pan Jezus zostaje zdjęty z krzyża, Przełęcz Hucka - 14. Pan Jezus złożony do grobu, Święty Krzyż - 15. Zmartwychwstanie.

Na Świętym Krzyżu modlitwa i ucałowanie relikwii

-Po dotarciu na Święty Krzyż będzie modlitwa, ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Następnie powrót autokarem do Kielc. Dla nas wszystkich ta Droga Krzyżowa na pewno będzie dużym przeżyciem - dodał ksiądz Marek Blady.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie