Koneccy policjanci nocą eskortowali do szpitala taksówkę z rodzącą 19-latką. Krótko później na świat przyszedł zdrowy chłopiec.

Około godziny 23 w poniedziałek do dyżurnego koneckiej policji zatelefonował taksówkarz. Alarmował, że jedzie trasą od Stąporkowa na Końskie i wiezie rodzącą pasażerkę. Prosił o pomoc. Najbliżej znajdowali się policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego koneckiej komendy: sierżant sztabowy Grzegorz Krakowiak i sierżant Marcin Sulgostowski. Mundurowi ruszyli na przeciw taksówce. Spotkali ją w okolicach Grzybowa w gminie Stąporków.

- Kiedy kierowca taksówki zatrzymał się przy policjantach sierżant sztabowy Grzegorz Krakowiak, który ma specjalistyczne przeszkolenie z udzielania pierwszej pomocy zauważył, że poród się już rozpoczął. Wody odeszły - przekazywała podkomisarz Sylwia Sobczyńska, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Policjant zdecydował się pozostać w taksówce z rodzącą 19-latką, zaś jego partner uruchomił w radiowozie sygnały i pilotował cywilne auto do Szpitala Rejonowego w Końskich. Do pokonania było kilka kilometrów.

- Policjant, który był przy kobiecie jednocześnie poinformował oddział ratunkowy o całej sytuacji, co pozwoliło przygotować się personelowi szpitala na sprawne przejęcie akcji porodowej - uzupełniała Sylwia Sobczyńska i w dodawała, że we wtorek na świat przyszedł zdrowy chłopiec ważący 3230 gramów.


POLECAMY RÓWNIEŻ:Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boomCo wiesz o prowadzeniu auta zimą? QuizZobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

Źródło: vivi24