Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa siedziba Powiatowej Inspekcji Weterynarii w Skarżysku - Kamiennej oficjalnie otwarta (ZDJĘCIA)

Mateusz Bolechowski
Mateusz Bolechowski
W czwartek 14 października oficjalnie oddano do użytku nową siedzibę Powiatowej Inspekcji Weterynarii w Skarżysku - Kamiennej. Zrujnowany budynek za blisko dwa miliony złotych zmieniono w nowoczesny obiekt.

W czwartek oficjalnie otwarto nową siedzibę inspekcji weterynarii w Skarżysku. Uroczystość odbyła się dopiero teraz, choć w budynku pracownicy inspekcji urzędują już od końca stycznia tego roku. Powodem opóźnienia była epidemia koronawirusa.

W czwartek przecięto wstęgę, ksiądz Adam Skalski poświęcił obiekt, a licznie zgromadzeni goście mogli go zwiedzić. Wśród przybyłych byli senator Jarosław Rusiecki, wojewoda Zbigniew Koniusz, marszałek Andrzej Bętkowski, starosta Artur Berus, wiceprezydent Skarżyska Andrzej Brzeziński, burmistrz Suchedniowa Cezary Błach, wójt Blizyna Mariusz Walachnia, Świętokrzyski Inspektor Weterynarii Bogdan Konopka, a także leśnicy, myśliwi, lekarze weterynarii, samorządowcy i przedsiębiorcy z branży mięsnej.

Marian Popiołek, skarżyski weterynarz z 60 - letnim stażem w zawodzie opowiadał o historii służb weterynaryjnych ww Skarżysku, sięgającej 1927 roku, kiedy wprowadzono przepisy nakazujące badanie zwierząt i mięsa w ubojniach (w Skarżysku istniała wówczas miejska rzeźnia na terenie dzisiejszego osiedla Dolna Kamienna).

Krzysztof Bąk, Powiatowy Lekarz Weterynarii wspominał - Nasza inspekcja powstała w 2000 roku. Zaczynaliśmy od jednego pomieszczenia, jednego krzesła i biurka w siedzibie starostwa. Później przenieśliśmy się do biurowca przy ulicy Sikorskiego. W 2016 roku powstał plan budowy nowej siedziby. Powiat wydzierżawił nam zdewastowany budynek z lat 70 - tych przy ulicy Warszawskiej, wcześniej była tam przychodnia. Lokal był w ruinie, była tam melina. Remont rozpoczęliśmy w 2018 roku, w styczniu tego roku przeprowadziliśmy się.

Obecnie siedziba Inspekcji Weterynarii jest nowoczesna i przyjazna dla klientów. Oprócz biur znajdują się w niej laboratorium do badania mięsa pod kątem wykrycia włośnicy, oraz chłodnie do przechowywania tusz. Obecnie są wykorzystywane bardzo często, w związku z sanitarnym odstrzałem dzików.

- Ten obiekt to ekstraklasa w skali kraju, wykonano tytaniczną pracę, by doprowadzić go do takieto stanu. Chylę czoła - stwierdził Bogdan Konopka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie