sportowy24
  Nowe sekcje kieleckiego klubu Rushh - filipińskie kalaki,...

  Nowe sekcje kieleckiego klubu Rushh - filipińskie kalaki, kickboxing i siłowanie na rękę

  Sławomir Stachura

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Rajmund Świercz będzie prowadził w klubie Rushh Kielce zajęcia z filipińskiego kalaki i kickboxingu.

  Rajmund Świercz będzie prowadził w klubie Rushh Kielce zajęcia z filipińskiego kalaki i kickboxingu. ©Sławomir Stachura

  Rushh Kielce, jeden z najlepszych klubów bokserskich w Polsce, wzbogacił się o nowe sekcje. Oprócz pięściarzy klub będzie szkolił teraz także w zakresie filipińskiego kalaki, kickboxingu i armwrestlingu czyli siłowania na rękę.
  Rajmund Świercz będzie prowadził w klubie Rushh Kielce zajęcia z filipińskiego kalaki i kickboxingu.

  Rajmund Świercz będzie prowadził w klubie Rushh Kielce zajęcia z filipińskiego kalaki i kickboxingu. ©Sławomir Stachura

  Treningi w Rushh Kielce

  Treningi w Rushh Kielce


  Wszyscy chętni na treningi w Rushh Kielce mogą zgłaszać się do siedziby klubu przy ulicy Ryszarda Kaczorowskiego 8 A. Klub jest czynny codziennie od godziny 9 do 21. Rushh był do tej pory jednosekcyjny i zajmował się trenowaniem pięściarzy, ale od 7 września będzie też prowadził zajęcia z filipińskiego kalaki, kickboxingu i armwrestlingu czyli siłowania na rękę. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych trenerów. Ponadto sekcja bokserska Rushh została reaktywowana w szkole w Mąchocicach Scholasterii. Informacje o naborze do sekcji w siedzibie klubu.
  Wizytówką jest boks, ale…

  - Naszą wizytówką i wiodącą sekcję jest oczywiście boks, ale chcemy poszerzyć ofertę o nowe dyscypliny, zaliczane do sportów walki - mówi Grzegorz Nowaczek, wiceprezes Rushh Kielce. Powołany przez niego klub w tym roku obchodzi 10-lecie i jubileusz zbiegł się niejako z powołaniem nowych sekcji.

  - Do tej pory nasz klub był jednosekcyjny i można powiedzieć, że w boksie jesteśmy prawdziwą potęgą w kraju, a zawodnicy Rushh startują w mistrzostwach świata i Europy. Szkolimy w klubie ponad 100 pięściarzy, a w ostatnich dniach reaktywowana została sekcja w Mąchocicach Scholasterii. Zajęcia odbywać się będą w tamtejszej szkole. Serdecznie zapraszamy na treningi, bo wiem, że w górach świętokrzyskich jest wielu chętnych do trenowania boksu i wielu cenionych pięściarzy tych podkieleckich miejscowości pochodzi. Choćby bracia Radlica, czy Tomek Karyś - mówi Nowaczek.

  Kielecki instruktor z Anglii

  Grzegorz Nowaczek w tym roku postanowił powołać do życia trzy nowe sekcje, które mają wzbogacić ofertę klubu. Trenowaniem w sekcjach filipińskiego kalaki i kickboxingu zajmie się Rajmund Świercz, natomiast zajęcia w siłowaniu na rękę będzie prowadził inny kielczanin - Marek Kobiec, mistrz Polski w tej dyscyplinie.

  - Przez ostatnie lata przebywałem w Anglii, ale wróciłem i z Grzegorz Nowaczek zaproponował mi pracę w Rushh. Kickboxing jest powszechnie znany, a filipińskie kalaki to odmiana walki kijem ratanowym. Mam uprawnienia instruktorskie w kalaki, a Polska jest mocna w tej odmianie sztuk walki. Ostatnio odbyły się mistrzostwa Europy i reprezentanci naszego kraju wywalczyli w niej aż 7 medali. Na Kielecczyźnie nie ma klubu, który prowadzi treningi z kalaki, my będziemy pierwsi - mówi Świercz.

  Na treningach kije z pianki

  Walki w kalaki odbywają się w specjalnych strojach, ale Rajmund Świercz zapewnia, że szkoleniem mogą być już objęci nawet 7-latkowie.

  - Techniki walki szlifuje się dopiero po kilku miesiącach treningów, a na początku są to raczej zajęcia ogólnorozwojowe. Nie trzeba od razu mieć takiego stroju stosowanego w zawodach, zresztą kije do treningów z kalaki są ze specjalnej pianki, a do tego plastikowe maski. To wszystko jest zupełnie bezpieczne i nie ma ryzyka kontuzji - dodaje Świercz.

  Kielecki klub będzie promował nowe sztuki walki i boks w kieleckich szkołach. Rushh chce uruchomić specjalny program dla dzieci i młodzieży.

  - Warunki do trenowania mamy bardzo dobre. Nasz ośrodek przy ulicy Kaczorowskiego już praktycznie pracuje pełną parą. Zapraszamy do naszej siedziby. Drzwi zawsze są otwarte - mówi na koniec Grzegorz Nowaczek.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Święta 2018

  Święta 2018