Nowi ludzie w ważnych spółkach i instytucjach miasta Kielce....

  Nowi ludzie w ważnych spółkach i instytucjach miasta Kielce. Zobacz kto i gdzie będzie rządził

  s,mb,ak

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Krzysztof Adamczyk kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta Kielc ma objąć ważną funkcję w Wodociągach Kieleckich lub w Miejskim Zarządzie

  Krzysztof Adamczyk kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta Kielc ma objąć ważną funkcję w Wodociągach Kieleckich lub w Miejskim Zarządzie Dróg.

  Bogdan Wenta w niedzielę został wybrany prezydentem Kielc. To oznacza, wielkie zmiany kadrowe w Urzędzie Miasta oraz miejskich spółkach i instytucjach. Nowa ekipa z pewnością musi dobrać sobie ludzi do których będzie miała zaufanie. Są już pierwsze kadrowe przymiarki.
  Krzysztof Adamczyk kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta Kielc ma objąć ważną funkcję w Wodociągach Kieleckich lub w Miejskim Zarządzie

  Krzysztof Adamczyk kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta Kielc ma objąć ważną funkcję w Wodociągach Kieleckich lub w Miejskim Zarządzie Dróg.

  Wiceprezes Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie Danuta Papaj nie chce na razie mówić o nazwiskach, informuje że trwają rozmowy. Podkreśla jednak, że na pewno w spółkach, które są dla miasta kluczowe jak Targi Kielce czy Kielecki Park Technologiczny nie będzie nerwowych działań. Jakiekolwiek zmiany poprzedzi dokładna analiza i być może konkursy. Zapowiada też, że większość instytucji najpierw czeka audyt, a dopiero potem ewentualne decyzje personalne.

  Z osób jakie wymienia się jednak w kontekście ważnych stanowisk w Targach Kielce pada nazwisko Szczepana Skorupskiego, wójta Zagnańska, który 4 listopada przegrał drugą turę wyborów.

  Łakomym kąskiem są Wodociągi Kieleckie. Tu w kontekście ważnych funkcji wymieniany jest Robert Kaszuba, radny Powiatu Kieleckiego oraz Krzysztof Adamczyk kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta Kielc, pracujący obecnie w Urzędzie Marszałkowskim. Adamczyk wymieniany jest też w kontekście Miejskiego Zarządu Dróg.

  Na stanowisko dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury za Magdaleną Kusztal przymierzany jest Jarosław "Foka" Bukowski, wybrany właśnie radny z list Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty. W grę wchodzi też Anna Żmudzińska, obecnie dyrektor biblioteki w Samsonowie w gminie Zagnańsk. W przypadku Bukowskiego, przez lata związanego z branżą targową , problemem jest też konieczność rezygnacji z funkcji radnego w przypadku objęcia tego stanowiska. Gdyby tak się stało w jego miejsce do Rady wszedłby Dariusz Gacek, który zdobył drugi wynik na liście w okręgu w którym Bukowski był "jedynką".

  Do Pałacyku Zielińskiego lub "Zameczku" przymierzane są z kolei Augustyna Nowacka i Edyta Ruszkowska, obie związane z Portalem Informacji Kulturalnej działającym w strukturach Wojewódzkiego Domu Kultury.

  W samym Urzędzie Miasta prawdopodobnie dojdzie do wymiany wielu dyrektorów. Na nowego szefa Wydziału Edukacji przymierzany jest były piłkarz ręczny Jacek Wołowiec, obecnie szef Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, instytucji Urzędu Marszałkowskiego, kiedyś związanego z Platformą Obywatelską, dziś z Polskim Stronnictwem Ludowym.

  Zresztą z Urzędu Marszałkowskiego gdzie Ludowcy stracili władzę na rzecz Prawa i Sprawiedliwości możliwy jest spory zaciąg nowych kadr. W kontekście nowego szefa Wydziału Promocji mówi się o Jacku Kowalczyku, obecnie dyrektorze w Urzędzie Marszałkowskim. Miałby zastąpić Artura Sobolewskiego.

  Zmiany mogą też dotknąć Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji gdzie Mieczysława Tomalę miałby zastąpić były piłkarz ręczny Tomasz Olesiński, który kandydował na radnego z Projektu Świętokrzyskie. Obecnie jest on nauczycielem w Szkole Podstawowej numer 32.

  Jak nowego szefa wydziału kontroli i audytu wymienia się Jacka Wiatrowskiego, szefa Stowarzyszenia Biegacz Świętokrzyski.

  W kontekście stanowiska nowego rzecznika prasowego wymieniani są Justyna Grabowska - pracownik biura Bogdana Wenty i Tomasz Porębski, założyciele portalu CK Sport.

  To tylko niektóre ważne spółki i instytucje, które czekają zmiany. Kolejne to: Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej,Miejski Ośrodek Pomocy w Rodzinie, Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Geopark, Miejski Zarząd Budynków, Zarząd Transportu Miejskiego, Muzeum Zabawy i Zabawek, Teatr Kubuś, Wzgórze Zamkowe, Biuro Wystaw Artystycznych, Straż Miejska, Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadam, Miejski Urząd Pracy i oraz wiele stanowisk w samym Urzędzie Miasta, między innymi szefowie 22 wydziałów.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  TOP 10 skutecznych sposobów, żeby zwiększyć zdolność kredytową. Znasz te metody?

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ 12 LISTOPADA WOLNE

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (173)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (173) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.