Nowi profesorowie z Kielc

  Nowi profesorowie z Kielc

  Piotr Burda

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Nowi profesorowie z Kielc

  ©Kancelaria Prezydenta RP

  Kieleckim uczelniom przybyło profesorów. Dziś w Warszawie nominacje wręczył im prezydent Bronisław Komorowski.
  Nowi profesorowie z Kielc

  ©Kancelaria Prezydenta RP

  Wśród nowych profesorów jest aż pięciu pracowników Politechniki Świętokrzyskiej. Nowymi profesorami zostali: Zdzisław Kaczmarek - kierownik katedry elektrotechniki, automatyki i informatyki, Zbigniew Koruba - kierownik katedry Technik Komputerowych i Uzbrojenia, Janusz Łomotowski - kierownik Zakładu Technologii Wody i Ścieków, Andrzej Pawlak z katedry Energoelektroniki i Ryszard Dindorf - kierownik Zakładu Mechatroniki.
  Wśród nominowanych jest też prof. Jerzy Szczepański, historyk z kieleckiego Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego Jana Kochanowskiego. Specjalizuje się w historii przemysłowej, a zwłaszcza górniczej. Nowym profesorem UJK został również Waldemar Iwanek z Instytutu Chemii.
  Tytuł profesora, nadawany jest przez prezydenta RP i zatwierdzony przez Centralną Komisję do Spraw Stopni i Tytułów. Jest najwyższym stopniem w naukowej hierarchii. Uroczystości wręczenia tytułów odbyły się dziś, zaplanowano je też w najbliższy poniedziałek.


  Sylwetki nowych profesorów:
  Prof. dr hab. inż. Zdzisław Kaczmarek urodził się 17.12.1940 r. w Chyczy. Studia wyższe magisterskie ukończył w Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Łączności w 1964 r. Stopień naukowy doktora nauk technicznych został nadany w/w Uchwałą Rady Naukowo - Dydaktycznej Instytutu Metrologii Elektrycznej Politechniki Wrocławskiej dnia 26.03.1977 r. Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk technicznych w zakresie elektrotechniki - miernictwa dynamicznego został nadany Uchwałą rady Wydziału elektrycznego Politechniki Warszawskiej dnia 22.11.1999 r. Został zatrudniony w Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach dnia 1.10.1977 r., aktualnie w Katedrze Elektrotechniki i Systemów pomiarowych Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. Aktualnie jest powołany na kierownika tej Katedry.

  Prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba urodził się 15.10.1957 r. w Trzebnicy. Studia wyższe ukończył w Kijowskim Instytucie Inżynierów Lotnictwa Cywilnego w roku 1982 r. o specjalności eksploatacja płatowców i silników. Stopień doktora nauk technicznych w zakresie automatyki i robotyki został Mu nadany w 1990 r. Stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie: mechanika - specjalność: dynamika układów materialnych został nadany W/w uchwałą Wydziału Uzbrojenia i Lotnictwa Wojskowej Akademii Technicznej dnia 14.12.2001 r. W Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach jest zatrudniony od 3.09.1984 r., aktualnie w Katedrze Technik Komputerowych i Uzbrojenia na Wydziale Mechatroniki i Budowy Maszyn. Aktualnie jest powołany na kierownika w/w katedry.

  Dr hab. inż. Janusz Łomotowski urodził się 23.12.1953 r. we Wrocławiu . Studia wyższe magisterskie ukończył w Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Inżynierii Sanitarnej o specjalności: zaopatrzenie w wodę i unieszkodliwianie ścieków i odpadów, w roku 1978. Stopień doktora nauk technicznych został nadany W/w uchwałą Rady Naukowo - Dydaktycznej Instytutu Inżynierii i Ochrony Środowiska Politechniki Wrocławskiej dnia 14.11.1981 r. Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk technicznych został nadany W/w uchwałą Rady Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej dnia 16.11.1994 r. W Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach dr hab. inż. Janusz Łomotowski jest zatrudniony od 1.10.2000 r., w Katedrze Inżynierii i Ochrony Środowiska Wydziału Budownictwa
  i Inżynierii Środowiska na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Aktualnie w/w jest kierownikiem Zakładu Technologii Wody i Ścieków.

  Prof. dr inż. Andrzej Pawlak urodził się dnia 2.02.1947 r. w Popowie . Studia wyższe magisterskie ukończył w Politechnice Poznańskiej w 1971 r. w zakresie elektrotechniki. Stopień doktora nauk technicznych został nadany Panu Profesorowi uchwałą Rady Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej im. Wincentego Pstrowskiego w Gliwicach dnia 29.05.1982 r. W Politechnice Świętokrzyskiej prof. dr inż. Andrzej Pawlak jest zatrudniony od dnia 01.08.2009 r. w Katedrze Energoelektroniki na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Prof. dr inż. Andrzej Pawlak jest aktualnie profesorem mechatroniki na Lawerence Technological University w Southfield, Michigan.

  Prof. dr hab. inż. Ryszard Dindorf urodził się 27.01.1951 r. w Lubaniu. Studia wyższe magisterskie w zakresie mechaniki, specjalność: technologia maszyn ukończył w 1978 r. w Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach. Stopień naukowy doktora nauk technicznych został mu nadany uchwałą Rady Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej dnia 11.04.1984 r. Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk technicznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn - napędu sterowania hydraulicznego został nadany Uchwałą Rady Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej dnia 22.05.1996 r. W Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach jest zatrudniony od dnia 1.10.1997 r., aktualnie w Katedrze Technologii Mechanicznej i Metrologii Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn. Aktualnie jest powołany na kierownika Zakładu Mechatroniki

  Prof. dr hab. Jerzy Szczepański z Instytutu Historii Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zajmuje się głównie historią gospodarczą. Badał też m.in. losy Józefa Lisa z Kielc, który mógł być słynnym Kubą Rozpruwaczem.

  Prof. Dr hab. Waldemar Iwanek, kierownik zakładu fizycznej chemii organicznej Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Galerie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Jedzenie i zabawa

  Na językach