Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowocześnie o językach czyli Erasmus + w Collegium Gostomianum w Sandomierzu

Klaudia Tajs
Dzień Języków Obcych w Collegium Gostomianum był  wydarzeniem przygotowanym z rozmachem i zaangażowaniem. W programie znalazł się  panel dyskusyjny na temat znaczenia znajomości języków obcych we współczesnym świecie.
Dzień Języków Obcych w Collegium Gostomianum był wydarzeniem przygotowanym z rozmachem i zaangażowaniem. W programie znalazł się panel dyskusyjny na temat znaczenia znajomości języków obcych we współczesnym świecie. archiwum
W I Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum w Sandomierzu zorganizowano I Dzień Języków Obcych. Impreza w zamyśle organizatorów ma mieć charakter cykliczny i jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie nauką języków obcych.

Dzień Języków Obcych w Collegium Gostomianum był wydarzeniem przygotowanym z rozmachem i zaangażowaniem. W programie znalazł się panel dyskusyjny na temat znaczenia znajomości języków obcych we współczesnym świecie, w którym wzięli udział nasi uczniowie, a poprowadził pan Andrzej Łukasik, koordynator projektu „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”; spotkanie z native speakerem, panem Robertem Cassettari z Australii oraz ekskluzywny wywiad ze znanym i cenionym tłumaczem poezji i prozy anglojęzycznej, panem Mieczysławem Godyniem. Młodzież naszej szkoły uatrakcyjniła całe wydarzenie występami artystycznymi, recytując wiersze w języku angielskim i śpiewając piosenki po rosyjsku, włosku, hiszpańsku, niemiecku, a także po czesku. W czasie przerw można było posilić się na specjalnie przygotowanych stoiskach promujących kuchnie krajów różnych obszarów językowych. Cieszymy się, że wśród publiczności znalazła się również młodzież i nauczyciele z innych sandomierskich szkół.

Językowe spotkanie było doskonałą okazją do promocji wśród kadry pedagogicznej europejskiego projektu edukacyjnego Erasmus +. Dbając o potrzeby młodzieży nauczyciele Collegium Gostomianum nieustannie doskonalą swoje umiejętności i zachęcają do korzystania z ich doświadczeń na polu projektów międzynarodowych.
W projekcie zatytułowanym „Burzyć mury, budować mosty: języki obce drogą do tworzenia tożsamości europejskiej.” uczestniczyło ośmioro nauczycieli, którzy wzięli udział w kursach językowych i językowo-metodycznych na Malcie, w Hiszpanii, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Realizacja projektu rozpoczęła się pierwszego czerwca 2017 i trwała do 30 września 2018 roku. Projekt został zatwierdzony do realizacji przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus + w wyniku ogólnopolskiego konkursu wniosków. Do konkursu przystąpiło 615 instytucji, a akceptację uzyskały 172 wnioski, z czego 15 z województwa świętokrzyskiego. Wniosek szkoły został oceniony na 88 / 100 punktów i uplasował się na 95 pozycji w kraju.

Projekt jest finansowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus + i realizowany w ramach akcji Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.
Najważniejszymi celami projektu są: podniesienie kwalifikacji i umiejętności językowych nauczycieli, umożliwienie im aktywnego udziału w projektach międzynarodowych oraz promowanie różnorodności językowej i świadomości międzykulturowej.
Pierwszym etapem projektu było przygotowanie nauczycieli pod względem językowym, kulturowym, metodycznym i logistycznym, a następnie wzięli oni udział w szkoleniach zagranicznych w czterech różnych krajach, uczestnicząc w rozmaitych kursach: English Language Training And Irish Culture; English for Effective Communication; Espanol para Profesores de Espanol; Anglo Continental oraz czterech ogólnych kursach j. angielskiego.

Aktualnie uczestnicy projektu realizują etap promocji, upowszechniania i ewaluacji. Świetną okazją, aby zachęcić nauczycieli ze szkół sandomierskich do uczestnictwa w przyszłorocznym projekcie było spotkanie zatytułowane „Erasmus + Step by Step”, które miało miejsce w budynku Collegium Gostomianum, przy okazji Dnia Języków Obcych. Koordynatorka projektu przedstawiła przebieg poszczególnych etapów projektu, a jego uczestnicy podzieli się swoimi wrażeniami z uczestnictwa w mobilnościach, ilustrując swoje prezentacje zdjęciami. Zaproszeni goście wyrazili duże zainteresowanie projektem Erasmus + i planują skorzystać z doświadczenia nauczycieli z CG przy aplikowaniu o unijne środki.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. OD PAŹDZIERNIKA BEZ DOWODU REJESTRACYJNEGO I OC

(Źródło:vivi24)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie