Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy Rok - nowa skóra!

Oprac. /KAK/
archiwum
Na liście noworocznych planów warto umieścić punkt dotyczący lepszej dbałości o swoją skórę, bo zdrowa i wypielęgnowana to powód do zadowolenia, poprawy samopoczucia. To co najczęściej nie podoba się w naszym wizerunku to widoczne zmarszczki i efekty starzenia się skóry. - Na szczęście współczesna kosmetologia ma w tym względzie wiele do zaoferowania - mówi Joanna Kita, kosmetolog.

Najważniejsza profilaktyka

- Boimy się oznak bezlitośnie upływającego czasu: zmarszczek, przebarwień, utraty jędrności i elastyczności skóry. Często postanawiamy walczyć ze zmarszczkami, które są już wyraźnie widoczne na naszej skórze. Należy jednak stanowczo zaznaczyć, że najważniejsza jest profilaktyka - dodaje kosmetolog z Gabinetu Kosmetologii Centrum Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Re Vitae w Kielcach przy ulicy Wojska Polskiego 60. - O tym, aby opóźnić proces starzenia należy zacząć myśleć już od około 25 roku życia, kiedy to nasza skóra zaczyna produkować coraz mniej białek budulcowych, głównie kolagenu i elastyny. Wraz z wiekiem zmniejsza się również w skórze ilość kwasu hialuronowego, który odpowiada za prawidłowy poziom nawilżenia skóry.

Koktail dla skóry

W pogoni za uciekającą młodością współczesna kosmetologia ma wiele do zaoferowania. Bardzo popularne są zabiegi mezoterapii, polegające na odżywianiu i regeneracji skóry specjalnie dobranymi "koktajlami". Zawierają one najcenniejsze składniki potrzebne naszej skórze: witaminy, aminokwasy, czy nawilżający kwas hialuronowy.

Pomogą igiełki

- W profesjonalnych gabinetach estetyki mamy do indywidualnego wyboru kilka metod mezoterapii, w tym mezoterapię iniekcyjną zwaną krótkoigłową oraz alternatywną mezoterapię bezigłową, bazującą na zjawisku elektroporacji. Nowością cieszącą się dużą popularnością są zabiegi mezoterapii mikroigłowej dermarollerami czyli wałeczkami zaopatrzonymi w krótkie igiełki. W kontrolowany sposób nakłuwają naskórek, aby otworzyć drogę lepszemu i głębszemu wchłanianiu odżywczych składników niezbędnych naszej skórze.

Pielęgnując skórę kosmetykami w domowych warunkach często nie pamiętamy, że warstwa rogowa naskórka to bariera blokująca przenikanie substancji aktywnych. Aby mieć pewność, że dobrze dbamy o skórę i zapewniamy jej optymalne przyswajanie preparatów kosmetycznych należy udać się do specjalisty, który doradzi nam, co robić, by nasza domowa pielęgnacja była efektywniejsza i zaproponuje profesjonalny program zabiegowy dbający o naszą skórę.

Peelingi chemiczne odświeżą

- Inną ciekawą propozycją w gabinetach kosmetologii są peelingi chemiczne, które idealnie pobudzają naszą skórę do odnowy i "pozbywają się" zrogowaciałego naskórka - radzi Joanna Kita. - Sezon zimowy to idealny czas na poddanie się peelingom na bazie kwasów owocowych, na przykład: kwas glikolowy lub migdałowy, które niwelują wiele problemów skóry jak przebarwienia, blizny potrądzikowe, nadmierny łojotok i rozszerzone pory oraz redukują zmarszczki i efekty fotostarzenia.
Pamiętajmy, że stymulując skórę do odnowy peelingami chemicznymi, czy mezoterapią dajemy naszej skórze "sygnał" pobudzający ją do produkcji pełnowartościowych komórek skóry, a co za tym idzie inicjujemy w skórze naturalny proces odnowy i rewitalizacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie