Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy sprzęt do rehabilitacji w starachowickim szpitalu [ZDJĘCIA]

CuK
Rehabilitacja starachowickiego szpitala kupiła nowy sprzęt
Rehabilitacja starachowickiego szpitala kupiła nowy sprzęt Fot. Małgorzata Kałuża
Za ponad 550 tys. złotych starachowicki szpital kupił nowy sprzęt do rehabilitacji. Aparat USG, zestawy do laseroterapii, leczenia ultradźwiękami czy falą uderzeniową to tylko niewielka część urządzeń medycznych, które doposażyły rehabilitację Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

Sprzęt o wartości ponad pół miliona złotych został zakupiony ze środków unijnych. Było to możliwe dzięki realizacji projektu pozakonkursowego pod nazwą „Zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, dedykowane chorobom układu kostno-stawowego i/lub mięśniowego na rzecz osób dorosłych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, działanie 7.3 „Infrastruktura zdrowotna i społeczna” Oś VII „Sprawne usługi publiczne”.

Szpital uzyskał ponad 460 tys. złotych dofinansowania. Dotacja pokryła 85 procent całkowitych kosztów zakupu. Pozostałe 15 procent kosztów wygospodarowano z budżetu szpitala. Zakupiono: wysokiej klasy aparat USG z głowicą liniową i sektorową, platformę diagnostyczno-rehabilitacyjną oraz laser wysokoenergetyczny. Wśród nowego sprzętu znalazły się również aparat do drenażu limfatycznego oraz zestawy do laseroterapii, leczenia ultradźwiękami, falą uderzeniową i prądami. Ponadto zakupiono Magnetronic, Sollux, Vioform, Aquavibron oraz wirówki do kończyn górnych i dolnych. Są szyny do ćwiczeń, zestawy przyrządów do nauki chodzenia, stół do pionizacji, bieżnia oraz zestawy do ćwiczeń.

Nowe wyposażenie uzyskały: Zakład Rehabilitacji Leczniczej, Oddział Rehabilitacyjny i Rehabilitacji Neurologicznej, Oddział Neurologii z Pododdziałem Udarowym oraz Pracownie Fizykoterapii i Kinezyterapii Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej Dziennej.

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego i aparatury medycznej rozszerzy możliwości diagnostyczne pacjentów i zwiększy bezpieczeństwo hospitalizowanych i usprawnianych pacjentów. Przyczyni się do poprawy sprawności pacjentów chorujących m. in. na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona i dysfunkcje mięśniowe.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Największe zagrożenia dla zdrowia w 2019



Bohaterska akcja 11 – latka. Uratował babcię

Możesz żyć nawet 120 lat - tylko nie rób tych rzeczy!



Ile kosztuje zdrowie w Polsce?



Jak widzą świat osoby z wadą wzroku?


ZOBACZ TAKŻE: Flesz – FOMO, groźne uzależnienie Polaków

Źródło: vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie