Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 12godz.
  • 47min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Obchody jubileuszu powiatu włoszczowskiego

Rafał Banaszek banaszek@echodnia.eu
Medalem 15-lecia powiatu włoszczowskiego został uhonorowany jako pierwszy wicewojewoda Grzegorz Dziubek.
Medalem 15-lecia powiatu włoszczowskiego został uhonorowany jako pierwszy wicewojewoda Grzegorz Dziubek. Rafał Banaszek
Wręczono kilkanaście odznaczeń państwowych i kilkadziesiąt medali pamiątkowych 16 najbardziej zasłużonych dla powiatu włoszczowskiego osób uhonorowano odznaczeniami nadanymi przez prezydenta Polski.

15-lecie powiatu włoszczowskiego w pigułce

15-lecie powiatu włoszczowskiego w pigułce

5 czerwca 1989 roku Sejm uchwalił ustawę o samorządzie powiatowym. 1 stycznia 1999 roku powiaty rozpoczęły swoją działalność. 9 listopada 1998 roku odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego, na której wybrano przewodniczącego rady (został nim Władysław Malicki) oraz starostę (Wiktor Krotla). W 15-letniej historii powiatu przewinęło się 49 radnych (46 mężczyzn i 3 kobiety), którzy sprawowali w sumie 83 mandaty. Reprezentowali oni 14 komitetów wyborczych (najwięcej mandatów miało Polskie Stronnictwo Ludowe - 15, następnie Sojusz Lewicy Demokratycznej - 11, Prawo i Sprawiedliwość oraz Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Włoszczowskiej - po 10, Platforma Obywatelska - 1 mandat). Najmłodszy radny miał 24 lata, najstarszy - 69. Średnia wieku radnego powiatowego wyniosła 47 lat. Przez cztery kadencje w Radzie Powiatu zasiadali nieprzerwanie: Jerzy Bała, Andrzej Kowalczyk, Zbigniew Krzysiek, Zbigniew Matyśkiewicz i Jacek Zięba. W ciągu 15 lat działalności powiatu odbyło się 159 sesji, na których radni podjęli w sumie 878 uchwał. Zarząd Powiatu odbył w tym czasie 572 posiedzenia i podjął prawie 1290 uchwał.

Ponad 65 osób dostało medale z okazji 15-lecia powiatu. - Największym bogactwem pozostaje ciągle człowiek - mówił starosta.

W tym roku minęło 15 lat od utworzenia powiatu włoszczowskiego. Z tej okazji 10 czerwca odbyły się uroczystości upamiętniające tę rocznicę.

NIEWIELKA FREKWENCJA

Jubileusz zainaugurowała uroczysta msza święta w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie, koncelebrowana przez trzech księży. Podczas mszy delegacja samorządu powiatowego przekazała dla kościoła dar w postaci akolitek. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewnił Chór Seniora Niezastąpieni.

Uroczysta sesja Rady Powiatu odbyła się w Domu Kultury. Przybył wicewojewoda świętokrzyski, nie było nikogo z Urzędu Marszałkowskiego. Na sesję przyszło niewielu mieszkańców. Gro gości stanowiły osoby, które miały otrzymać w tym dniu medale. Nie przybyli zaproszeni parlamentarzyści, którzy w tym dniu mieli posiedzenia w Sejmie i Parlamencie Europejskim. Życzenia przysłali Beata Gosiewska, Maria Zuba i Zbigniew Pacelt.

Na początku minutą ciszy uczczono pamięć radnych, którzy zmarli w ostatnim piętnastoleciu. Przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Ratusznik zaprezentował zebranym wybrane ciekawostki oraz dane statystyczne dotyczące funkcjonowania rady, od momentu jej powstania do dnia dzisiejszego.

Przedstawiono między innymi sylwetki pięciu radnych, którzy zasiadają w samorządzie powiatowym nieprzerwanie przez 4 kadencje. - To nie lada wyczyn - mówił przewodniczący rady Jarosław Ratusznik.

WYSTĄPIENIE STAROSTY

Starosta włoszczowski swoje wystąpienie okolicznościowe zaczął od słów XVI-wiecznego kaznodziei Piotra Skargi: "Kto ojczyźnie służy, sam sobie służy". - Misją naszego powiatu jest tworzenie miejsca przyjaznego obywatelom, zapewniając pracę i wysoki standard życia mieszkańcom - mówił Zbigniew Matyśkiewicz.

Starosta zaznaczył, że walka z bezrobociem była i jest największym wyzwaniem samorządu nie tylko włoszczowskiego. - Stopa bezrobocia wynosi u nas 14,5 procent. W powiecie działa około 3 tysiące podmiotów gospodarczych. Doskonale rozwijają się firmy ZPUE, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Strunobet, Effector - opowiadał Matyśkiewicz.

Wymienił najważniejsze wydarzenie w 15-letniej historii powiatu. Na pierwszym miejscu słynny peron we Włoszczowie, potem Sąd Rejonowy i prokuraturę, wspomniał o obronie przez włoszczowian sądu przed likwidacją (niestety bez powodzenia).

Zbigniew Matyśkiewicz pochwalił się największymi inwestycjami ostatnich lat. Powiedział, że w powiecie jest 372 kilometry dróg i w ostatnim piętnastoleciu wykonano około 52 kilometry nowych nawierzchni.

- Przed nami jeszcze wiele do zrobienia - zaznaczył starosta. - Marzeniem mieszkańców jest dalsza modernizacja dróg wojewódzkich, w tym długo oczekiwana obwodnica Włoszczowy - dodał.

Starosta wspomniał o największych inwestycjach w szpitalu. Przyznał jednak, że kondycja finansowa włoszczowskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej jest obecnie słaba i wymaga wdrożenia nowego modelu zarządzania tą placówką.

- W ciągu 15 lat powiat włoszczowski znacznie się rozwinął i znakomicie odnalazł w warunkach transformacji ustrojowej. Największym bogactwem pozostaje ciągle człowiek i jego potencjalne możliwości. Nasza mała ojczyzna zmieniła się i nadal zmienia swoje oblicze - twierdził starosta Matyśkiewicz.

Na zakończenie wystąpienia zacytował słowa Feliksa Falka: - "Człowiek powinien próbować pozostawić po sobie jakiś ślad. Wtedy życie, nawet jeśli nie jest łatwe, będzie pełniejsze. Tym śladem może być wszystko, co jest dziełem naszej aktywności pod warunkiem, że nie powstała kosztem innego człowieka lub przeciwko niemu".

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu WŁOSZCZOWSKIEGO

Odznaczeni krzyżami i medalami

Srebrny Krzyż Zasługi: Łukasz Michalski, Brązowy Krzyż Zasługi: Paweł Bielawski, Robert Ślęzak, Jolanta Tyjas, ksiądz Daniel Wojciechowski; Złoty medal za długoletnią służbę: Bożena Gaj, Marek Kościołek, Anna Magdziarz, Teresa Majchrowska, Marian Rojek, Maksymilian Stępień, Henryk Suliga, Dobrosława Urbańska, Srebrny medal za długoletnią służbę: Krystyna Ciulęmba, Brązowy medal za długoletnią służbę: Paweł Kowalczyk, Robert Ślęzak, Marcin Turski.

GOŚCIE O NASZYM POWIECIE

- To był dobry czas dla powiatu włoszczowskiego - powiedział wicewojewoda Grzegorz Dziubek, mieszkaniec tego powiatu. - Na tej ziemi działają wspaniali przedsiębiorcy, którzy 25 lat temu uwierzyli, że można coś zrobić. Dziękuję za pozytywne wydarzenia w całym 15-leciu powiatu.

- Cieszę się, że władze powiatu włoszczowskiego cieszą się ze swojego dorobku. My trochę inaczej zaplanowaliśmy tę rocznicę. Pamiętajcie, że w staroście jędrzejowskim macie dobrego sąsiada. Mam dobre wspomnienia z Włoszczową. Podarowaliście mi żonę i teściową… - przyznał starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.

Goszczący na 15-leciu powiatu włoszczowskiego Marek Wójcik, dyrektor Biura Związku Powiatów Polskich mówił o przyszłości powiatów, niezbyt optymistycznej demografii w perspektywie 20 najbliższych lat oraz potrzebie współpracy władzy samorządowej ze społeczeństwem. Apelował o większe starania nad poprawą wskaźników demograficznych (nowych narodzin dzieci), bo to będzie decydowało o być albo nie być dla powiatów.

MEDALE OD PREZYDENTA I WŁADZ POWIATU

Po przemówieniach przystąpiono do dekoracji odznaczeniami państwowymi. Postanowieniem prezydenta Polski za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i popularyzacji sportu Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał włoszczowski dentysta i pasjonat siatkówki Łukasz Michalski. To było najwyższe odznaczenie państwowe przyznane tego dnia. Wnioskodawcą był starosta włoszczowski.

- Chciałbym podziękować władzom samorządowym powiatu za wyróżnienie mnie tym odznaczeniem. Zapewniam o dalszej kontynuacji moich działań społecznych - mówił odznaczony.

Brązowe Krzyże Zasługi przyznano nauczycielowi wychowania fizycznego Pawłowi Bielawskiemu (za zasługi w dziedzinie sportu) oraz Robertowi Ślęzakowi - kierownikowi Wydziału Edukacji włoszczowskiego starostwa (otrzymał też brązowy medal za długoletnią służbę), Jolancie Tyjas - dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego oraz księdzu Danielowi Wojciechowskiemu - proboszczowi Kurzelowa. Osoby te doceniono za zasługi na rzecz lokalnej społeczności.

Medalami złotym, srebrnym i brązowym za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków w pracy zawodowej odznaczono 12 osób ze starostwa. Jedną z nich był Marian Rojek, kierownik Wydziału Promocji.

- Pracuję już 45 lat. Obiecuję, że drugie tyle już nie będę pracował… - powiedział kierownik Rojek, wzbudzając śmiech na sali widowiskowo-kinowej imienia Przemysława Gosiewskiego.

Ponad 65 osób otrzymało też medal pamiątkowy 15-lecia powiatu, wybity specjalnie na tę okazję - jako pierwszy został nim uhonorowany wicewojewoda Dziubek. Wszyscy radni powiatowi czterech kadencji oraz emerytowani pracownicy starostwa też dostali ten medal.

CZĘŚĆ ROZRYWKOWA

Po części oficjalnej zaproszono gości na uroczysty obiad w hotelu Mariage. Wcześniej Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego przedstawiła jeszcze w Domu Kultury wzruszającą opowieść o urokach ziemi włoszczowskiej.

Na zakończenie obchodów w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym odbył się zlot motocyklowy, połączony ze wspólnym grillowaniem.

Warto nadmienić, że z okazji jubileuszu powiatu wydano także publikację monograficzną autorstwa Stanisława Janaczka, Cezarego Nowaka i Beaty Janaczek, którą rozdano uczestnikom.

Wideo

Komentarze 35

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

g
gość
W dniu 18.07.2014 o 08:02, Gość napisał:

A Ty cały czas nie umiesz czytać ze zrozumieniem.Wg tego rankingu najgorsze miejsce w historii to 224-rok 2005-starosta Z.Krzysiek,następnie 198- rok 2008-starosta R.Maciejczyk,najlepsze 2012-starosta powtarzam Z.Matyśkiewicz.Matematyka jest okrutna,a ty ciągle odwracasz kota ogonem.Nasz powiat jest w środku stawki,a nie jak próbujesz przekonać na szarym końcu.Czy może być wyżej?,może ale nie za wiele nawet jakbyś to Ty był starostą,a decydują o tym inne uwarunkowania.

 

Od kadencji 2006-2010 Matyśkiewicz współrządzi powiatem, czyli kiepskie wyniki od tego okresu są za jego współrządów. A w 2013 spadek o 20 miejsc. Kto współrządził? - Matyśkiewicz.

Uważasz, że jednak dobrze się dzieje? Obiektywni eksperci i twarda matematyka (przychody per capita) się mylą?

To widocznie jesteś z tych, dla których jeżeli fakty przeczą jakiejś tezie, to tym gorzej dla faktów.

 

Nie wiem jak wybierze społeczeństwo, ale liczę, że przejrzy na oczy.

Dość już rządów na zasadzie... nieważne jaka jest Polska, czy bogata, czy silna, ważne, aby była ...... katolicka lub .... rządzili nasi (wstaw sobie, co tam uważasz).

G
Gość
W dniu 18.07.2014 o 07:38, gość napisał:

Od 2010 do 2012 wzrósł łącznie o 38 miejsc. Teraz spadł o 20. Rzeczywiście radosna sinusoida. Niczym skecze kabaretu tey.A o kole od rowera i o miejcu powiatu w rankingu ONZ o rozwoju społecznym nie wspomnę.

A Ty cały czas nie umiesz czytać ze zrozumieniem.Wg tego rankingu najgorsze miejsce w historii to 224-rok 2005-starosta Z.Krzysiek,następnie 198- rok 2008-starosta R.Maciejczyk,najlepsze 2012-starosta powtarzam Z.Matyśkiewicz.Matematyka jest okrutna,a ty ciągle odwracasz kota ogonem.Nasz powiat jest w środku stawki,a nie jak próbujesz przekonać na szarym końcu.Czy może być wyżej?,może ale nie za wiele nawet jakbyś to Ty był starostą,a decydują o tym inne uwarunkowania.

 

Od 2010 do 2012 wzrósł łącznie o 38 miejsc. Teraz spadł o 20. Rzeczywiście radosna sinusoida. Niczym skecze kabaretu tey.

A o kole od rowera i o miejcu powiatu w rankingu ONZ o rozwoju społecznym nie wspomnę.

Rozumiem,że idą wybory i próbujesz przekonać,że białe jest czarne i na odwrót,ale daltonistów w naszym powiecie jest niewielu i sukcesu Ci nie wróżę.Rozwój społeczny,rankingi ONZ-dobre.Co tam jeszcze wymyślisz może raporty WHO itp.Baw się dobrze,nie będę już z tobą polemizował,bo argumenty twoje są żadne,na szczęściew społeczeństwo jest mądrzejsze niż Ci się wydaje.Jak Ci takie pisanie przynosi ulgę i w ten sposób rozładowujesz swoje kompleksy to czyń tak dalej-ja z tego forum już znikam,bo straszna tu nuda.

G
Gość
W dniu 18.07.2014 o 07:38, gość napisał:

Od 2010 do 2012 wzrósł łącznie o 38 miejsc. Teraz spadł o 20. Rzeczywiście radosna sinusoida. Niczym skecze kabaretu tey.A o kole od rowera i o miejcu powiatu w rankingu ONZ o rozwoju społecznym nie wspomnę.

A Ty cały czas nie umiesz czytać ze zrozumieniem.Wg tego rankingu najgorsze miejsce w historii to 224-rok 2005-starosta Z.Krzysiek,następnie 198- rok 2008-starosta R.Maciejczyk,najlepsze 2012-starosta powtarzam Z.Matyśkiewicz.Matematyka jest okrutna,a ty ciągle odwracasz kota ogonem.Nasz powiat jest w środku stawki,a nie jak próbujesz przekonać na szarym końcu.Czy może być wyżej?,może ale nie za wiele nawet jakbyś to Ty był starostą,a decydują o tym inne uwarunkowania.

g
gość
W dniu 17.07.2014 o 19:20, Gość napisał:

Czyżby to polemizować ze mną sam wicestarosta.Wg tego rankingu nasz powiat w ostatnich 3 latach mocno poszedł do przodu drogi chłoporobotniku

 

Od 2010 do 2012 wzrósł łącznie o 38 miejsc. Teraz spadł o 20. Rzeczywiście radosna sinusoida. Niczym skecze kabaretu tey.

A o kole od rowera i o miejcu powiatu w rankingu ONZ o rozwoju społecznym nie wspomnę.

G
Gość

Grunt to poczucie humoru. Trzeba umieć się śmiać bo śmiech to zdrowie.

G
Gość
W dniu 17.07.2014 o 14:37, gość napisał:

Mrożek z Laskowikiem by tego nie wymyślili. Spadki, spadki, spadki w każdym obiektywnym rankingu i teza godna leminga "i tak jest o niebo lepiej".

Przecież skecze na sesji były :D . Myślą, że są śmieszni

G
Gość

Czyżby to polemizować ze mną sam wicestarosta.Wg tego rankingu nasz powiat w ostatnich 3 latach mocno poszedł do przodu drogi chłoporobotniku

g
gość
W dniu 17.07.2014 o 14:04, Gość napisał:

A jeśli nawet spadek o 20 to i tak o niebo lepiej niż najlepsze miejsce za poprzedników. Tak więc starosta obecny i tak jest debesciakiem.

 

Mrożek z Laskowikiem by tego nie wymyślili. Spadki, spadki, spadki w każdym obiektywnym rankingu i teza godna leminga "i tak jest o niebo lepiej".

G
Gość

A jeśli nawet spadek o 20 to i tak o niebo lepiej niż najlepsze miejsce za poprzedników. Tak więc starosta obecny i tak jest debesciakiem.

g
gość
W dniu 17.07.2014 o 09:01, Gość napisał:

Polityka,politykaTu wojenna gra muzyka(aut.T.Love)Odpowiem Ci dalej,dlaczego za rządów tej wspaniałej formacji PSL-PO 2 mln Polaków wyjechało już z kraju,nie z Włoszczowy w której jest podobno wg Ciebie tak żle.Gdzie ta Irlandia,której przecież nie obiecywał ani burmistrz,ani starosta?Wg wielu osób(masz inne zdanie-ok.) Włoszczowa na tle podobnych miasteczek wygląda korzystnie i dzieje się tak również dzięki inwestycjom gminnym i powiatowym,które w tej kadencji są wyjątkowo widoczne.A ja kocham ten kraj,bo pamiętam go z czasów szarych,gdzie o każdego losie decydowało posiadanie legitymacji partyjnej,a dzisiaj jest chociaż wolność,którą kocham i szanuję,a która pozwala tym ,którym jest tu żle wyjechać w każde miejsce na ziemi,a nie jak w przeszłości za aktywność w ZSMP wycieczka do NRD. Czytaj ze zrozumieniem rankingi,a nie rób tu fermentu.2012 rok-powiat włoszczowski 156 miejsce w rankingu-najwyższe w historii.Daleko za nami np powiaty jędrzejowski,staszowski i kielecki.Jeśli swoim postem chciałeś pochwalić obecnego starostę to w pełni Ci się to udało.To dobry gospodarz o czym świadczą rankingi.

 

Urzędniku sprawdź dokładnie. Jest już ranking za 2013. Spadek w stosunku do 2012 o 20 pozycji. Jedziemy w dół. Zresztą zwykłe życie tutaj potwierdza prawdziwość tego spadku. Tak uważam.

Jeżeli swoim postem chciałeś pochwalić starostę, to się raczej nie udało.

G
Gość
W dniu 16.07.2014 o 22:57, gość napisał:

No właśnie. Popatrz na wspaniałe autostradyNa drogi, na których nie znajdziesz wybojówRosną nowe bloki i nie ma wypadkówW czystych szpitalach ludzie umierają rzadkoMamy extra rząd i super prezydentaCi wszyscy ludzie to wspaniali fachowcyUfam im i wiem, że wybrałem swoją przyszłośćZa rękę poprowadzą mnie do EuropyJest superJest superWięc o co Ci chodzi(aut. T.Love)

Polityka,polityka

Tu wojenna gra muzyka

(aut.T.Love)

Odpowiem Ci dalej,dlaczego za rządów tej wspaniałej formacji PSL-PO 2 mln Polaków wyjechało już z kraju,nie z Włoszczowy w której jest podobno wg Ciebie tak żle.Gdzie ta Irlandia,której przecież nie obiecywał ani burmistrz,ani starosta?Wg wielu osób(masz inne zdanie-ok.) Włoszczowa na tle podobnych miasteczek wygląda korzystnie i dzieje się tak również dzięki inwestycjom gminnym i powiatowym,które w tej kadencji są wyjątkowo widoczne.A ja kocham ten kraj,bo pamiętam go z czasów szarych,gdzie o każdego losie decydowało posiadanie legitymacji partyjnej,a dzisiaj jest chociaż wolność,którą kocham i szanuję,a która pozwala tym ,którym jest tu żle wyjechać w każde miejsce na ziemi,a nie jak w przeszłości za aktywność w ZSMP wycieczka do NRD.

 

Proszę przypomnij. Chętnie poczytam o kulisach włoszczowskiej władzy powiatowej. Jak to SRZW dogadało się i współrządziło ze złym  PSL i SLD.

A może lepiej napisz jak tam kolejny ranking. Ten najnowszy na stronie wspolnota.org. Jak tam wypadł powiat włoszczowski zarządzany przez tak pojętnego ucznia doświadczonych mistrzów? Bo gmina Włoszczowa się chyba obroniła, a powiacik włoszczowski jak tam... Oj oj oj. Co za spadek. I to w kolejnym rankingu. Nikt się nie chce poznać na geniuszu pojętnego ucznia doświadczonych mistrzów.

Czytaj ze zrozumieniem rankingi,a nie rób tu fermentu.2012 rok-powiat włoszczowski 156 miejsce w rankingu-najwyższe w historii.Daleko za nami np powiaty jędrzejowski,staszowski i kielecki.Jeśli swoim postem chciałeś pochwalić obecnego starostę to w pełni Ci się to udało.To dobry gospodarz o czym świadczą rankingi.

d
deuter
W dniu 16.07.2014 o 22:57, gość napisał:

No właśnie. Popatrz na wspaniałe autostradyNa drogi, na których nie znajdziesz wybojówRosną nowe bloki i nie ma wypadkówW czystych szpitalach ludzie umierają rzadkoMamy extra rząd i super prezydentaCi wszyscy ludzie to wspaniali fachowcyUfam im i wiem, że wybrałem swoją przyszłośćZa rękę poprowadzą mnie do EuropyJest superJest superWięc o co Ci chodzi(aut. T.Love)

Polityka,polityka

Tu wojenna gra muzyka

(aut.T.Love)

Odpowiem Ci dalej,dlaczego za rządów tej wspaniałej formacji PSL-PO 2 mln Polaków wyjechało już z kraju,nie z Włoszczowy w której jest podobno wg Ciebie tak żle.Gdzie ta Irlandia,której przecież nie obiecywał ani burmistrz,ani starosta?Wg wielu osób(masz inne zdanie-ok.) Włoszczowa na tle podobnych miasteczek wygląda korzystnie i dzieje się tak również dzięki inwestycjom gminnym i powiatowym,które w tej kadencji są wyjątkowo widoczne.A ja kocham ten kraj,bo pamiętam go z czasów szarych,gdzie o każdego losie decydowało posiadanie legitymacji partyjnej,a dzisiaj jest chociaż wolność,którą kocham i szanuję,a która pozwala tym ,którym jest tu żle wyjechać w każde miejsce na ziemi,a nie jak w przeszłości za aktywność w ZSMP wycieczka do NRD.

g
gość
W dniu 16.07.2014 o 21:53, Gość napisał:

A co obecnie dziwnego dzieje się w ZOZ?

 

No właśnie.

 

Popatrz na wspaniałe autostrady
Na drogi, na których nie znajdziesz wybojów
Rosną nowe bloki i nie ma wypadków
W czystych szpitalach ludzie umierają rzadko
Mamy extra rząd i super prezydenta
Ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy
Ufam im i wiem, że wybrałem swoją przyszłość
Za rękę poprowadzą mnie do Europy

Jest super
Jest super
Więc o co Ci chodzi

(aut. T.Love)

g
gość
W dniu 16.07.2014 o 19:22, Gość napisał:

Jako nr 1 zdemaskował przekręty,a dlaczego miałby wychodzić wcześniej przed szereg mając tak doświadczonych 2 kadencjami starostów i wicestarostów.Uczeń zdecydowanie przerósł swoich mistrzów,co udowadnia w tej kadencji.A dlaczego został wtedy członkiem zarządu-przecież nie od początku kadencji.Jak nie pamiętasz to chętnie Ci kiedyś przypomnę.

 

Proszę przypomnij. Chętnie poczytam o kulisach włoszczowskiej władzy powiatowej. Jak to SRZW dogadało się i współrządziło ze złym  PSL i SLD.

A może lepiej napisz jak tam kolejny ranking. Ten najnowszy na stronie wspolnota.org. Jak tam wypadł powiat włoszczowski zarządzany przez tak pojętnego ucznia doświadczonych mistrzów? Bo gmina Włoszczowa się chyba obroniła, a powiacik włoszczowski jak tam... Oj oj oj. Co za spadek. I to w kolejnym rankingu. Nikt się nie chce poznać na geniuszu pojętnego ucznia doświadczonych mistrzów.

G
Gość

A co obecnie dziwnego dzieje się w ZOZ?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3