reklama

"Obiady czwartkowe" z wojewodą

/LB/Zaktualizowano 
Wojewoda świętokrzyski uważnie słuchała uwag wszystkich zebranych gości i odpowiadała na pytania.
Wojewoda świętokrzyski uważnie słuchała uwag wszystkich zebranych gości i odpowiadała na pytania. Luiza Buras
O kampanii promocyjnej województwa, szkolnictwie, budowie dróg i… byciu kobietą przy władzy rozmawiali z wojewodą świętokrzyskim członkowie grupy "Obiady czwartkowe".

- Bogu dzięki, że kampania promocyjna województwa świętokrzyskiego wreszcie ruszyła. Dobrze, że coś w ogóle dzieje się w tej kwestii i te działania będą kontynuowane. Trzeba skupić się zarówno na tym, co w naszym regionie tradycyjne, jak i na rzeczach nowoczesnych, docierających do młodych odbiorców - tak na zarzuty, że wizytówką ziemi świętokrzyskiej są jedynie imprezy związane z tradycją odpowiadała wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba. Przyznała także, że świętokrzyskie gospodarstwa agroturystyczne w dużej mierze są słabo przygotowane na przyjmowanie gości, ale rozwiązania nie upatruje w szkoleniach.

- To samorządowcy powinni mieć wizję rozwoju miejscowości na najbliższe dwadzieścia lat - przekonywała.

Wśród dyskusji na temat szkolnictwa, które zdaniem wojewody "kuleje" z winy słabo przygotowanych nauczycieli, padło również pytanie o to, jak kobieta na tak wysokim stanowisku odnajduje się wśród samych mężczyzn i czy spotyka się z nieprzyjemnymi zachowaniami.

- Zdarzają się różne wypowiedzi, ale udaję, że ich nie słyszę. Jestem za równouprawnieniem - przyznała otwarcie Bożentyna Pałka-Koruba.

60 Sekund Biznesu: Wyczerpuje się imigracja ukraińska

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 11

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

B
BACHA
W dniu 09.08.2009 o 22:14, Gość napisał:

Jeśli chodzi o WIOŚ to może się "wezmą ". natomiast co do Ochrony Środowiska jako wydziału jednostki samorządowej to niestety, wszyscy urzędnicy administracji rządowej powtarzają," że samorząd sam się rządzi " i nic im do tego..zresztą to widać


Dzięki za odpowiedz ja wiem jak tzw Ochrona Środowiska działa zwala na WIOŚ a WIOŚ na nich to jest spychologia panie dyr URBAŃSKI co z NIELEGALNĄ LAKIERNIĄ na ul WOJ POL >>CZEKAMY.
G
Gość
W dniu 09.08.2009 o 17:56, Viola napisał:

Ten sam problem z WIOŚ napiszę skargę do woj Pani Pałki Koruby ciekawe czy się weżnie za tych cwaniaków pewnie nie bo teraz jest zajęta obiadami To jest grajdołek a nie Województwo.METROPOLIA AHAHHAHAHAHHAHAAAA.


Jeśli chodzi o WIOŚ to może się "wezmą ". natomiast co do Ochrony Środowiska jako wydziału jednostki samorządowej to niestety, wszyscy urzędnicy administracji rządowej powtarzają," że samorząd sam się rządzi " i nic im do tego..zresztą to widać
V
Viola
W dniu 21.07.2009 o 11:30, olo napisał:

Właśnie się dowiedziałem ,na moja skargę na tzw Ochrone Środowiska dostałem odpowiedz żę Pani Bożętyna niema żadnych uprawnień .TO CO ROBI TAM W URZĘDZIA CHYBA KAWE PIJE.


Ten sam problem z WIOŚ napiszę skargę do woj Pani Pałki Koruby ciekawe czy się weżnie za tych cwaniaków pewnie nie bo teraz jest zajęta obiadami To jest grajdołek a nie Województwo.METROPOLIA AHAHHAHAHAHHAHAAAA.
S
SOLIDARNOSĆ

CENA (s)TRAWY:

To, że obecna Pani Wojewoda mgr Bożentyna Pałka-Koruba zachłysnęła się odwagą nie ulega wątpliwości.
nie ulega też wątpliwości Jej dzialalność w Busku Zdroju od 1999 roku na stołku dyrektora Opieki Społecznej. rzez caly czas serwowała bezrobotnym zasiłki od 20 zł. (słownie: DWADZIEŚCIA ZŁOTYCH) przez 100,- do300 lub 400,- na miesiac dla całych rodzin!
Taki proceder trwał aż do momentu wyboru Jej na WOJEWODĘ! Z kolei Jej Następczynie w Buskiej Opiece Społecznej mgr renata Szymańska Gałązka i Zofia Guz robią to samo, a nawet jeszcze gorzej. Nie dziwic się należy, że Opieka Społeczna podlega pod Wojewode - mgr Bożentyne Pałkę-Korubę. Wszelkie propozycje szukania pieniędzy obecna Pani Wojewoda będąc Dyrektorem Opieki Społecznej odrzucała własnym wymysłem: "JA TEGO NIE ZROBIĘ"!
Proponowane więc czwartkowe obidaki u Pani Wojewody wyglądaja na zwykłe jaja. Niedofinansowani bezrobotni czekają w kolejce..., a może tak na obiadki z Wojewoda mgr Bożentyną Pałką-Korubą zaserwować trwę z wodą (do podlewania) i wtedy nawet Pani Wojewoda będzie ogła zapytac "jaka jes cena trawy"?

(SOLIDARNOŚĆ)

G
Gość
W dniu 21.07.2009 o 11:30, olo napisał:

Właśnie się dowiedziałem ,na moja skargę na tzw Ochrone Środowiska dostałem odpowiedz żę Pani Bożętyna niema żadnych uprawnień .TO CO ROBI TAM W URZĘDZIA CHYBA KAWE PIJE.


Tak na zdrowy chłopski rozum to po co Polakom Urzędy wojewódzkie ? Przecież mamy sami się rządzić...Czy po to aby uchwały rad jednostek samorządowych badało kilku "badaczy " / UW wciąż powtarza, ze tylko w takim zakresie posiadają uprawniania / to My Polacy musimy Taką kasę wykładać na sztab urzędnikow / w naszym regionie dodatkowo na lokum dla Wojewodziny / który czeka na jakąś Apokalipsę ?!!! TOTALNA PARANOJA ! KTO nam tak zorganizował życie ? To jest matnia a nie POLSKA !
o
olo
W dniu 20.07.2009 o 22:52, MeehoweCK napisał:

Jakbyś znał kompetencje urzędu wojewody, to byś takich rzeczy nie pisał.


Właśnie się dowiedziałem ,na moja skargę na tzw Ochrone Środowiska dostałem odpowiedz żę Pani Bożętyna niema żadnych uprawnień .TO CO ROBI TAM W URZĘDZIA CHYBA KAWE PIJE.
e
ech

gvfagg, ten punkt widzenia podziela wiele miaszkańców województwa, którzy nie ulegają tak łatwo naiwnej propagandzie. Gościu z Kielc, zamiast argumentów, epitety?

G
Gość z Kielc
W dniu 20.07.2009 o 22:49, gvfagg napisał:

Pani Wojewoda jako przedstawiciel rządu w terenie i jedna z najważniejszych osób w regionie lepiej niech się zastanowi nad katastrofalną sytuacją tego zaściankowego województwa, trzeba z całą stanowczością powiedzieć, a jestem przecież mieszkańcem świętokrzyskiego, że to województwo to dno i szambo, jakie mam argumenty na to:1. Szkolnictwo wyższe (powstał Uniwersytet i co z tego: co może robić absolwent po takich studiach jak: pedagogika, ekonomia, historia, zarządzanie, politologia, język rosyjski, bibliotekarstwo, i pozostałe przecież na tych kierunkach co roku kończą tysiące absolwentów, w większości dołączają oni do rzeszy bezrobotnych, ale jest na to jedna rada: zlikwodować te kierunki całkowicie albo przyjąć np. około 20 osób, wtedy Ci absolwenci na pewno będą mieli większe szanse, no ale jest kolejny problem co z kadrą wykładowców, przecież oni też stracą pracę, i może dobrze bo lepiej poświęcić kadrę niż co roku wypuszczać tysiące magistrów bez dalszych perspektyw, i nie gardzę tymi styudentami którzy studiują w/w kierunki, oni też chcą coś osiągnąć i są zdolni, tylko się oszukuje, oszukują władze tego województwa na czele z Panią Wojewodą i oszukują władze Uczelnii na czele z Panią Rektor Renz). Tutaj podałem tylko jeden przykład, temat można rozwijać w nieskończoność, chwała należy się za (ale nie władzą województwa) to że mamy chociaż kochaną Politechnikę Świętokrzyską, i nie gardzę tutaj Uniwersytetem (dawniej Akademią), ale jak napisałem trzeba ograniczyć liczbę studentów na tych kirunkach. O pozostałych uczelniach "wyższych" nie ma pisać, weźmy np. coś takiego jak wszechnica świętokrzyska, na której "studiują" same nieuki i niedorozwoje.2. Stan infrstruktury szcególnie dgrogowej to katastrofa, no i co z tego że co kilometr to remonty, jak dziura na dziurze dzirą pogania tak wyglądają drogi naszego województwa. Pytam się czym my mamy zainponować przedsiębiorcą i nwestorą skłonnym tutaj zakładać swoje fabryki, chyba zaimponujemy im nieróbstwem Pani Wojewody, co ta Pani osiągnęła urzędując na stanowisku wojewody, niedługo kończy się kadencja, może mi ktoś podać choć jeden przykład co ona zrobiła chociażby dla młodzieży tego województwa.3. Stan władzy w województwie świętokrzyskim. Nie ma co ukrywać tym województwem rządzi banda darmozjadów i kolesiów, PSL tutaj odgrywa rolę lidera w tym negatywnym oczywiście znaczeniu, ta partia to szambo, u nich liczą się następujące słowa: nepotyzm, kolesiostwo, układy, znajomości, proszę zobaczyć ile kierowniczych i dyrektorskich stanowisk opanowali w Urzędzie Marszałkowskim, a już nie będę wspominał o Starostwie Powiatowym Kieleckim, PUP Kielce, WUP Kielce itd, i pozostałe dwie partie PO i PIS, Pan wicemarszałek Wrzałka to powin ien dostać nagdrodę Nobla za załatwienie pracy wielu osobom w Urzędzie Marszałkowskim i nie tylko.To są jedne z ważniejszych problemów tego województwa, podsumowując: brud, smród i ubóstwo.


Towarzyszu, nie wspominacie nic o darmozjadach z niepotrzebnej nikomu partii niby-lewicowej, lecących wyłącznie na "kasę". Przeczytałem Wasze, towarzyszu, "przemyślenia", choć ich stylistyka (czyżby wynik "studiów" na WUML"?) utrudniała mi wielce to zadanie. I nie wysilajcie się więcej towarzyszu. Z partyjnym pozdrowieniem - Wiesław.
g
gvfagg
W dniu 20.07.2009 o 22:52, MeehoweCK napisał:

Jakbyś znał kompetencje urzędu wojewody, to byś takich rzeczy nie pisał.Znam ich kompetencje: NIERÓBSTWO
M
MeehoweCK

Jakbyś znał kompetencje urzędu wojewody, to byś takich rzeczy nie pisał.

g
gvfagg

Pani Wojewoda jako przedstawiciel rządu w terenie i jedna z najważniejszych osób w regionie lepiej niech się zastanowi nad katastrofalną sytuacją tego zaściankowego województwa, trzeba z całą stanowczością powiedzieć, a jestem przecież mieszkańcem świętokrzyskiego, że to województwo to dno i szambo, jakie mam argumenty na to:
1. Szkolnictwo wyższe (powstał Uniwersytet i co z tego: co może robić absolwent po takich studiach jak: pedagogika, ekonomia, historia, zarządzanie, politologia, język rosyjski, bibliotekarstwo, i pozostałe przecież na tych kierunkach co roku kończą tysiące absolwentów, w większości dołączają oni do rzeszy bezrobotnych, ale jest na to jedna rada: zlikwodować te kierunki całkowicie albo przyjąć np. około 20 osób, wtedy Ci absolwenci na pewno będą mieli większe szanse, no ale jest kolejny problem co z kadrą wykładowców, przecież oni też stracą pracę, i może dobrze bo lepiej poświęcić kadrę niż co roku wypuszczać tysiące magistrów bez dalszych perspektyw, i nie gardzę tymi styudentami którzy studiują w/w kierunki, oni też chcą coś osiągnąć i są zdolni, tylko się oszukuje, oszukują władze tego województwa na czele z Panią Wojewodą i oszukują władze Uczelnii na czele z Panią Rektor Renz). Tutaj podałem tylko jeden przykład, temat można rozwijać w nieskończoność, chwała należy się za (ale nie władzą województwa) to że mamy chociaż kochaną Politechnikę Świętokrzyską, i nie gardzę tutaj Uniwersytetem (dawniej Akademią), ale jak napisałem trzeba ograniczyć liczbę studentów na tych kirunkach. O pozostałych uczelniach "wyższych" nie ma pisać, weźmy np. coś takiego jak wszechnica świętokrzyska, na której "studiują" same nieuki i niedorozwoje.
2. Stan infrstruktury szcególnie dgrogowej to katastrofa, no i co z tego że co kilometr to remonty, jak dziura na dziurze dzirą pogania tak wyglądają drogi naszego województwa. Pytam się czym my mamy zainponować przedsiębiorcą i nwestorą skłonnym tutaj zakładać swoje fabryki, chyba zaimponujemy im nieróbstwem Pani Wojewody, co ta Pani osiągnęła urzędując na stanowisku wojewody, niedługo kończy się kadencja, może mi ktoś podać choć jeden przykład co ona zrobiła chociażby dla młodzieży tego województwa.
3. Stan władzy w województwie świętokrzyskim. Nie ma co ukrywać tym województwem rządzi banda darmozjadów i kolesiów, PSL tutaj odgrywa rolę lidera w tym negatywnym oczywiście znaczeniu, ta partia to szambo, u nich liczą się następujące słowa: nepotyzm, kolesiostwo, układy, znajomości, proszę zobaczyć ile kierowniczych i dyrektorskich stanowisk opanowali w Urzędzie Marszałkowskim, a już nie będę wspominał o Starostwie Powiatowym Kieleckim, PUP Kielce, WUP Kielce itd, i pozostałe dwie partie PO i PIS, Pan wicemarszałek Wrzałka to powin ien dostać nagdrodę Nobla za załatwienie pracy wielu osobom w Urzędzie Marszałkowskim i nie tylko.
To są jedne z ważniejszych problemów tego województwa, podsumowując: brud, smród i ubóstwo.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3