Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Objazdowa konferencja prezydenta Marka Materka z VIP-ami, radnymi i mieszkańcami

Sławomir Sijer
Ostatnia w roku 2018 konferencja prasowa prezydenta Marka Materka odbyła się 31 grudnia w południe, w kilku miejscach miasta.

W "drużynie" Marka Materka naprzeciw dziennikarzy stanęli wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, senator Krzysztof Słoń,
zastępca prezydenta miasta do spraw gospodarczych Ewa Skiba, Grzegorz Adamus, wiceprezes zarządu firmy BUDRMOST, starachowiccy radni, a przede wszystkim mieszkańcy miasta.

Całość miała miejsce w czterech punktach miasta, trwała około godziny i była bardzo sprawnie przygotowana przez Biuro Prasowe Urzędu Miasta i koordynowane przez Iwonę Tamiołło.

To było krótkie, na 4 przykładach inwestycji zakończonych w roku 2018 podsumowanie wszystkich inwestycji drogowych, jakie miały miejsce w Starachowicach.

Na ulicy Wierzbowej mieszkańcy podziękowali za naprawę drogi, ale jednocześnie zaprosili prezydenta do "dalszej współpracy".
Agata Wojtyszek podkreśliła znaczenie remontu ulicy Kościelnej dla bezpieczeństwa mieszkańców, a mieszkaniec Osiedla Południe, Starosta Piotr Babicki zwrócił uwagę jak ważny był dla tej części miasta remont Alei Jana Pawła II.

Zanotowaliśmy też wypowiedź 85-letniego Zenona Wójcika, najstarszego mieszkańca ulicy Marii Curie-Skłodowskiej:- Mieszkam tu 50 lat i ten remont jest pierwszym, jaki widziałem. Jeszcze prosimy o chodniki, panie prezydencie...

Podsumowując, chciałoby się powiedzieć: prosimy organizować takie konferencje w roku 2019 i kolejnych co miesiąc lub przynajmniej kwartał Panie Prezydencie...

Oto cztery inwestycje zakończone w roku 2018.

1. Remont ulicy Marii Curie – Skłodowskiej w Starachowicach w istniejącym pasie drogowym na odcinku od skrzyżowania z ulicą Botaniczną do skrzyżowania z ulicą Źródlaną o łącznej długości 380 metrów, włącznie ze zjazdami z nieruchomości przyległych do ulicy.
Koszt inwestycji – około 642 000 złotych.
Wysokość dofinansowania uzyskana z rządowego programu dotyczącego usuwania skutków klęsk żywiołowych to 500 000 złotych.
W ramach inwestycji wykonano:
- wymianę warstwy podbudowy drogi 370 metrów
- wymianę warstw nawierzchniowych (wyeksploatowaną i zniszczoną warstwę bitumiczną zastąpiono nową warstwą bitumiczną,
- wymieniono krawężniki

2. Remont drogi gminnej – ulica Wierzbowa na odcinku o łącznej długości około 370 metrów na odcinku od ulicy Tulipanowej do ulicy Czereśniowej.
Koszt inwestycji: 820 000 złotych.
Wysokość dofinansowania uzyskana z rządowego programu dotyczącego usuwania skutków klęsk żywiołowych to 580 000 złotych.
W ramach inwestycji wykonano;
- roboty rozbiórkowe istniejącej podbudowy i nawierzchni z betonu asfaltowego
- roboty ziemne,
- wykonanie kolejnych warstw drogi: ścieralnej i wiążącej,
- wykonanie podbudowy drogi,
- montaż krawężników betonowych,
- wykonanie chodników i zjazdów z kostki brukowej betonowej.

3. Przebudowa ulicy Kościelnej.
Koszt inwestycji około 3 500 000 złotych.
Wysokość dofinansowania uzyskana z „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019” to 1 300 000 złotych.
W ramach inwestycji wykonano;
- przebudowę łącznie 1 220 metrów drogi,
- 2 095 metrów obustronnego chodnika,
- wykonano odwodnienia,
- przebudowano 6 przystanków.
Podczas prowadzonych prac w części wybudowano nową oraz wymieniono starą instalację deszczową.

4. Remont Alei Świętego Jana Pawła II w Starachowicach wraz z budową drogi łączącej Aleję Świętego Jana Pawła II z ulicą Prądzyńskiego.
Koszt inwestycji: 6 800 000 złotych
Wysokość dofinansowania – 5 000 000 złotych.
W ramach inwestycji wykonano;
- remont Alei Jana Pawła II pomiędzy ulicami: Miodowa i Stanisława Moniuszki (wymiana i wzmocnienie podbudowy istniejącej nawierzchni bitumicznej
- wymianę nawierzchni chodników i ścieżki rowerowej w granicach istniejącego pasa drogowego
- zatoki przystankowe
Łącznie inwestycja obejmowała wykonanie nowej nawierzchni jezdni - długość 1,359 kilometra, nowego chodnika - długość 2,628 kilometra, nowej ścieżki rowerowej - długość 2,189 kilometra.
Ponadto przedmiotem wykonania jest likwidacja kolizji wodociągowych, przebudowa kolizji telekomunikacyjnych, zabezpieczenie sieci gazowej i elektroenergetycznej, korekta odwodnienia (kanalizacja burzowa oraz przykanaliki i wpusty), odwodnienie liniowe, drenaż, lokalna przebudowa oświetlenia, oznakowanie poziome i pionowe, zieleń drogowa.
W ramach inwestycji wykonano połączenie drogowe pomiędzy Alei Jana Pawła II i ulicą Prądzyńskiego z chodnikiem:
- powstał chodnik z kostki brukowej betonowej,
- zjazdy z kostki brukowej betonowej,
- nowa nawierzchnia bitumiczna jezdni
Łącznie powstała tu nowa jezdnia na odcinku o długości 0,057 kilometra i nowy chodnik o długości 0,114 kilometra.
Ponadto przedmiotem wykonania jest odwodnienie (kanalizacja burzowa oraz przykanaliki i wpusty), przebudowa kolizji telekomunikacyjnych, zabezpieczenie sieci gazowej oraz elektroenergetycznej, oświetlenie uliczne, oznakowanie poziome i pionowe, zieleń drogowa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie