Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obraz i pieniądze ze świątecznej licytacji zostały przekazane na oddział pediatrii w sandomierskim szpitalu. Na co zostaną przeznaczone?

Klaudia Tajs
Obraz i pieniądze ze świątecznej licytacji zostały przekazane na oddział pediatrii w sandomierskim szpitalu. Od lewej: Tomasz Tereba, prezes Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej, Elżbieta Jungiewicz, lekarka kierująca pediatrią, dr Marek Kos, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu, burmistrz Sandomierza Marcin Marzec podczas przekazania czeku i obrazu.
Obraz i pieniądze ze świątecznej licytacji zostały przekazane na oddział pediatrii w sandomierskim szpitalu. Od lewej: Tomasz Tereba, prezes Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej, Elżbieta Jungiewicz, lekarka kierująca pediatrią, dr Marek Kos, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu, burmistrz Sandomierza Marcin Marzec podczas przekazania czeku i obrazu. Klaudia Tajs
11 tysięcy 220 złotych otrzymała dyrekcja Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu na remont i zakup wyposażenia na oddział pediatrii. Dodatkiem do pieniędzy, które Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej zebrała podczas świątecznej licytacji jest piękny obraz, wylicytowany przez kilka osób, w ramach tejże licytacji. Obraz zostanie powieszony w centralnym punkcie na oddziale pediatrii.

Pomysłodawcą przeprowadzenia licytacji na rzecz oddziału pediatrii w sandomierskiej lecznicy przed świętami Bożego Narodzenia była reaktywowana Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej. Mimo krótkiego czasu na zebranie fantów i przygotowanie samej licytacji, okazało się, że oddźwięk mieszkańców był bardzo duży. Łącznie zebrano 11 tysięcy 220 złotych. Symboliczny czek z zebraną kwotą oraz jeden z licytowanych obrazów przekazano dyrekcji szpitala we wtorkowe przedpołudnie.

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, dziękując pomysłodawcom za przeprowadzenie licytacji przypomniał, że przedmioty na licytację przekazały gwiazdy sportu, popularni artyści, kabareciarze oraz twórcy z Sandomierza i znani sandomierzanie, a samo wydarzenie on-line prowadził Łukasz Rybarski, aktor, współzałożyciel Kabaretu pod Wyrwigroszem. - Ogromne podziękowania dla wszystkich darczyńców, którzy przekazali przedmioty, podziękowania dla pomysłodawców - powiedział Marcin Marzec. -To ciekawy pomysł, szczytny cel. Sam ufundowałem obraz, który był prezentowany.

Tomasz Tereba, prezes Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej, jeden z pomysłodawców zorganizowania licytacji także podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do przeprowadzenia licytacji. - Mamy nadzieję, że podczas drugiej edycji będzie więcej osób uczestniczących i zbierzemy większą kwotę - dodał. - Licytacja online sprawdziła się, dlatego jeśli kolejnym razem, nie będzie można zorganizować licytacji na żywo, ponowne skorzystamy z tej formy. Mam nadzieję, że będziemy mieli więcej czasu na przygotowanie licytacji, zwiększymy jej zasięg. Cel drugiej edycji na razie niech pozostanie tajemnicą.

Obraz Teodory Pawełko-Kwiatkowskiej przedstawiający widok na skarpę Starego Miasta i Collegium Gostomianum, o którym wspominał burmistrz Marcin Marzec był najdroższym przedmiotem zlicytowanym na internetowej aukcji. Najwyższą cenę 1 tysiąc 250 złotych zaproponował za pracę dr Marek Kos, dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. Za pracę uzyskano łącznie 4 tysiące 150 złotych. Licytujący zgodzili się, aby obraz został przekazany na oddział pediatrii.

Doktor Marek Kos, dyrektor szpitala dziękując za zorganizowanie licytacji przyznał, że lecznicy przyda się każda kwota. - Brałem udział w tej licytacji i starałem się mocno licytować ten obraz, tak by została taka fajna pamiątka na oddziale dziecięcym już na lata - przyznał dr Marek Kos.

Na co zostaną przekazane pieniądze? Elżbieta Jungiewicz, lekarka kierująca pediatrią poinformowała, że pieniądze pozwolą wyremontować pokój dziennego pobytu. - Tam nasze mamy z dziećmi w większości przebywają z dziećmi podczas pobytu w szpitalu - powiedziała Elżbieta Jungiewicz. - Pomieszczenie zostanie wymalowane. Planujemy także zakup szafek. Z kolei obraz zawiśnie w centralnym miejscu. Musimy je wybrać z dyrektorem.

Na oddziale pediatrii w Specjalistycznym Szpitalu Ducha Świętego w Sandomierzu przebywa obecnie średnio od 10 do 15 maluchów. Ze względu na pandemię liczba małych pacjentów jest mniejsza. Wcześniej na oddziale przebywało nawet do 30 małych pacjentów.

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie